Bugün...Çankırı Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Basın Açıklaması
Tarih: 30-05-2019 19:11:27 + -


Çankırı Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Avukatlarından Av.Büşra Özkul ve Av. Nurhan Taplaktepe, "Çocuklarımızın her türlü yasal hakkının korunması ve uygulanmasında takipçi olduklarını kamuoyuna duyurdular.


Çankırı Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Basın Açıklaması

İşte Basın Açıklaması

 

İlimiz Yapraklı ilçesi Yukarıöz İlkokulu eski müdürü tarafından, İstiklal Marşı töreni öncesinde 5 öğrenci arkadaşlarının önünde darp edilmiştir. Maarif Müfettişleri tarafından şüpheli hakkında disiplin yönünden gerekli işlemler yapılmıştır.

 

Şiddet eyleminin mağduru olan çocukların, eğitim gördükleri okullarında menfaatlerini korumak için gereken her türlü tedbiri almakla yükümlü müdür tarafından şiddete maruz kalmaları onlar için ağır psikolojik bir darbedir. Bu şiddetin mağduru olmayan fakat arkadaşlarına yönelik onur kırıcı muameleyi izleyen çocuklar için de durum farklı değildir.

 

Devletin okulunda görevli bir müdür tarafından gerçekleştirilen bu eylemlerin cezasız kalmaması, şiddetin önlenmesi adına sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumlarınca gösterilen ortak çabanın bir parçası olacaktır!

 

Geleceğimiz için çocuklarımızı korumanın en temel görevimiz olduğu bilinciyle hareket ettiğimizi bildirir, Çankırı Barosu olarak çocuklarımızın her türlü yasal hakkının korunması ve uygulanmasında takipçi olduğumuzu kamuoyuna duyururuz.

 

Çankırı Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Av. Büşra Özkul Av. Nurhan Taplaktepe

 
Bu haber 2859 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI