Bugun...Çankırı Belediye Demirspor İlk Yarının Değerlendirmesini Yaptı
Tarih: 30-12-2016 12:43:38 + -


Çankırı Makas Fabrikası’nda yapılan toplantıya Demirspor’un yöneticileri ile Demirspor Yönetim Kurulu Başkanı Aldulvahap İnanç katıldı.


Çankırı Belediye Demirspor İlk Yarının Değerlendirmesini Yaptı

Çankırı’nın profesyonel liglerle mücadele eden tek takımı olan Çankırı Belediye Demirspor Basketbol yönetim kademesi ilk yarının değerlendirmesini yaptı.

 

Çankırı Makas Fabrikası’nda yapılan toplantıya Demirspor’un yöneticileri ile Demirspor Yönetim Kurulu Başkanı Aldulvahap İnanç katıldı.

 

Toplantıda konuşan Başkan İnanç, bir avuç Çankırılı sevdalısının 1943 yılında gençleri kötü alışkanlıklardan kurtarıp sporu sevdirmek için kurdukları Demirspor’un her branşta önemli başarılar yakaladığını bildirdi.

 

Demirspor basketbol takımının 9 yıl süren bölgesel lig mücadelesinin ardından 2. Lige çıktığını anlatan İnanç, bu başarıda sporcuların yanı sıra büyük özveri ile çalışan yöneticilerin büyük payı olduğunu kaydetti.

 

Kendisinin Malatya’da doğduğunu fakat bir Çankırı sevdalısı olduğunu dile getiren İnanç, önce kulüp üyesi olduğunu daha sonra yönetime girdiğini ve Yönetim Kurulu Başkanı olduğunu ifade etti.

 

Amaçlarının Çankırı adını tüm Türkiye’de duyurmak olduğunu dile getiren İnanç, “Biz bölgesel ligde 9 yıl mücadele ettik ve ikinci lige çıktık. Başta 2. Lig insanlar için hayal gibi geliyordu, ama biz hayalleri gerçekleştirdik. Şimdi ilk yarıyı 6. sırada tamamladık. İkinci yarıyı da bu şekilde bile tamamlasak play – of oynamaya hak kazanıyoruz. Bizim hedefimiz 1. Lige çıkıp Çankırı adını tüm Türkiye’de duyurmaktır. Bu anlamda bize destek vermek isteyen herkese kapımız açıktır. Bu sevdaya ortak olmak isteyen herkesi bekliyoruz. Bu güne kadar bize destek veren, sporcularımıza, yöneticilerimize, taraftarlarımıza, hocalarımıza ve sponsorlarımıza çok çok teşekkür ediyoruz. Biz bir aileyiz ve bu saydığım herkes bizim ailemizin üyesidir” diye konuştu.

 

Basketbol Sorumlusu Cevdet Demirhan’da 2. Ligin var olma ligi olduğunu ve çok zor bir lig olduğunu belirterek “Bugün 6. sıradayız ilk yarıyı tamamladık. Evimizdeki sıramız 7, deplasmandaki sıramız 4. dışarıda yakaladığımız mağlubiyet sevinçlerini içeride de yaşayarak play of hedefindeyiz. Akabinde Çankırı’nın ismini 1. Ligde duyurmak istiyoruz. Tüm heyet bir aile bağı ile birbirine bağlı” dedi. 

 

Başarının ekip işi olduğunu ifade ederek sözlerine devam eden Demirhan “2. Ligde temsil edilen Anadolu’da tek profesyonel takım Çankırı Belediyesi Demirspor Basketbol takımıdır. Takımımız çok iyi performans ortaya koyuyor. İllaki yenilgiler olacak. Önemli olan hedeften şaşmamak. Bizde hedefler doğrultusunda devam ediyoruz. Takımıza ikinci yarıda 3 isim kazandırma çalışmamız var. Devre arasını da iyi değerlendiriyoruz. Hazırlık maçları oynuyoruz.” dedi.

 

Başarı için şehrin bütün içinde hareket etmesi gerektiğine de vurgu yapan Demirhan “Çankırı’nın adını daha çok duyurmak için el ele vermeliyiz. Biz Basketbolu çok seviyoruz. Bu sevgimizi Çankırı’ya aşılayarak 1. Lig istiyoruz.” dedi. 
Bu haber 1725 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Spor Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI