Bugün...Çankırı Belediyesi Çocuk Meclisi Valimiz Hamdi Bilge Aktaş’ı Ziyaret Etti
Tarih: 20-11-2018 22:32:18 + -


İlk ve ortaokul öğrencilerinden oluşan Çocuk Meclisi üyelerine Çankırı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ethem Yenigürbüz de eşlik etti.


Çankırı Belediyesi Çocuk Meclisi Valimiz Hamdi Bilge Aktaş’ı Ziyaret Etti

Birleşmiş Milletler tarafından 20 Kasım 1954 yılında Dünya Çocuk Hakları Günü'nü 20 Kasım'ı çocuklar için ilan etti. Birleşmiş Milletler ve tüm ülkelerde dünya çapında çocuklar arasında uluslararası birliği, farkındalığı ve çocukların refahını geliştirmek için her yıl 20 Kasım'da kutlanıyor.

 

Çankırı Belediyesi Çocuk Meclisi, Dünya Çocuk Günü nedeniyle Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ’ı ziyaret etti.

 

İlk ve ortaokul öğrencilerinden oluşan Çocuk Meclisi üyelerine Çankırı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ethem Yenigürbüz de eşlik etti.

 

Valimiz Aktaş, çeşitli hediyeler verdiği öğrencilerin Dünya Çocuklar Gününü kutladı. Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, ülkemizin geleceği olan çocuklarındünyadaki en değerli varlıklarımız olduğunu ifade etti.

 

Anneler ve babalar, öğretmenler, hemşireler ve doktorlar, hükümet liderleri ve sivil toplum aktivistleri, dini ve topluluk yaşlıları, şirket çalışanlarının ve medya profesyonellerinin yanı sıra gençlerin ve çocukların kendileri de Evrensel Çocuk Bayramı'nı kendi toplumları için önemli bir rol oynayabilirler topluluklar ve milletler.

 

Çocuk Günü, çocuk haklarını savunmak, tanıtmak ve kutlamak, çocuklar için daha iyi bir dünya yaratacak diyaloglara ve eylemlere dönüştürmek için her birimize ilham verici bir giriş noktası sunar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 1766 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Valilik Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI