Bugun...Çankırı Belediyesi Sokak Hayvanlarını Yalnız Bırakmıyor
Tarih: 08-01-2017 19:45:24 Güncelleme: 08-01-2017 19:54:24 + -


Çankırı Belediyesi, olumsuz hava şartlarından dolayı ilçe genelinde hayvanların, hayatlarını devam ettirebilmeleri için “Sokak Hayvanlarını Besleme Aracı” ile sokak sokak dolaşıyor.


Çankırı Belediyesi Sokak Hayvanlarını Yalnız Bırakmıyor

Soğuk hava ve kar yağışı insan yaşamını olumsuz etkilediği gibi hayvanların da hayat şartlarını zorlaştırıyor.

 

Çankırı Belediyesi’nden Sokak Hayvanlarına Muntazam İlgi

 

Çankırı Belediyesi soğuk kış günlerinde sokakta yalnız kalan evsiz kalan sokak hayvanlarına sahip çıkarken, kar yağışı sebebiyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları ve özellikle kuşların da beslenmesine yardımcı oluyor.

 

Çankırı Belediyesi, olumsuz hava şartlarından dolayı ilçe genelinde hayvanların, hayatlarını devam ettirebilmeleri için “Sokak Hayvanlarını Besleme Aracı” ile sokak sokak dolaşıyor. Belediye ekipleri kuş ve sokak hayvanları için Çankırı’nın belirli bölgelerine yem ve yiyecek bırakıyor.

 

Çankırı Belediyesi soğuk kış aylarında sokak hayvanlarını unutmadı. Soğuk hava ve kar yağışı nedeni ile aç kalmaya mahkûm olan sokak hayvanları, Belediye Başkanı İrfan Dinç’in talimatı ile üç yıl önce şehrin 20 noktasına yerleştirilen mama ve suluklar sayesinde yiyecek bulmakta zorlanmıyor.

 

Kış aylarının gelmesi ile birlikte yiyecek ihtiyacı bulmakta sıkıntı yaşayan sokak hayvanlarına Çankırı Belediyesi ekipleri yetişti. Şehrin 20 ayrı noktasında yapılan kuru mama dağıtımı ile sokak hayvanları kış aylarında açlık yaşamayacak. Suluk ve mamaların takibi ise yine belediye personelleri tarafından yapılacak.

 

Mama dağıtımını gerçekleştiren Çankırı Belediyesi Veterineri Zekeriya Öcal, Belediye olarak 3 yıldır devam ettirdikleri sokak hayvanlarını besleme projesinin soğuk kış günlerinin artması ile hız kazandığını belirtti. Süreç ile ilgili bilgi veren Öcal, “Parklarımızda ve şehrin bazı noktalarında mama ve suluk odaklarımız mevcut. Şehrin 20 noktasında düzenli olarak mama dağıtımı yapıyoruz. Kent merkezindeki yaklaşık 200 sokak hayvanının küpeleme ve aşılama işlemlerini hayvan barınağımızda tamamladık. Belediye Başkanımız İrfan Dinç, sokak hayvanları için Türkiye'nin en donanımlı ambulans kliniğini de devreye soktu. Haftada 3 kez mama kaplarımız belediye görevlilerince temizleniyor ve mama ile dolduruluyor. Başkanımız İrfan Dinç’in talimatı ile kış döneminde bu uygulamayı hızlandırdık ve sıklaştırdık. Sokak hayvanlarının beslenmesi ve mağdur olmamaları için elimizden geleni yapıyoruz.” İfadelerine yer verdi. 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2296 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Belediye Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI