Bugün...Çankırı Ceza İnfaz Kurumu Çalışanları Şehitlerimiz İçin Mevlid’i Şerif Okuttu
Tarih: 18-02-2018 23:03:58 Güncelleme: 18-02-2018 23:30:58 + -


“Allah’ım vatanımızı, milletimizi bölmek isteyen hainlere fırsat verme, şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, gazilerimize uzun ömürler diliyoruz.”


Çankırı Ceza İnfaz Kurumu Çalışanları Şehitlerimiz İçin Mevlid’i Şerif Okuttu

Çankırı Ceza İnfaz Kurumu çalışanları 17 Şubat 2018 Cumartesi günü saat 11:30 da Astarlızade Hilmi Efendi Camii’nde Afrin’deki şehitler, gaziler ve görev yapan Mehmetçikler için Mevlid’i Şerif okuttular.

 

Çankırı E tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu çalışanları tarafından şehitlerimiz için okutulan Mevlid-i Şerif'e katılım yoğundu.

 

Aziz Şehidlerimizin ruhları, Kahraman Ordumuzun başarılarının devamı, Milli Birlik ve Beraberliğimizin bekası için tertip edilen Mevlid’i Şerif programına Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Milletvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu, Çankırı TEMAD Dernek başkanı İsmail Emir, Çankırı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü çalışanları, STK’ları, Başağalalar, yaranağalar ve çok sayıda cemaat katıldı.

 

Afrin’deki şehitler, gaziler ve görev yapan Mehmetçiklerimiz için Çankırı müftülüğüne bağlı çok sayıda din görevlilerimizin katılımıyla Kuran Tilaveti ve Mevlid’i Şerif okunarak dualarıyla destek olmaya çalıştılar.

 

Astarlızade Hilmi Efendi Camii’nde okutulan mevlidin ardından kılınan öğle namazı sonrasında helva ekmek dağıtıldı, lokum ve su ikramı yapıldı.

 

Çankırı Ceza İnfaz Kurumu çalışanları din görevlilerine ve katılımlarından dolayı vatandaşlara teşekkür etti.

 

Şehitlerimiz için tertip ettiğimiz Mevlid-i Şerife katılan, dualara iştirak eden tüm sevenlerimize çok teşekkür ederiz. Dualarımız kabul olsun herkesten Allah razı olsun.

 

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç “Çankırı E tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu çalışanları tarafından şehitlerimiz için okutulan Mevlid-i Şerif'e katıldık. Sultan Alparslan’dan başlayarak, Osman Gazi’lere, Fatih’lere, Yavuz’lara, Gazi Mustafa Kemal’lere, Ömer Halis Demir'lere, Afrin’e kadar uzanan büyük mücadele zincirinin halkasında yer alan her bir gazi ve şehit bu toprakları vatan yapan ilahi beratın birer mührüdür.

 

Bu vesileyle tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, ailelerine sabırlar diliyorum. Gazilerimize, yaşayanlara şifalar, ebediyete intikal etmiş olanlara da yine Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.” Dedi.

 

Dualarımız Mehmetçiklerimizle diyen Çankırı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü çalışanları ve camiyi hınça hıç dolduran cemaat, “Ülkemiz Afrin de onur mücadelesi veriyor. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Afrin’de başlattığı Zeytin Dalı Operasyonunun 30. günündeyiz. Mehmetçiklerimizin kahramanca yürüttüğü operasyona biz de şehitler, yaranlar diyarı Çankırılılar olarak dualarımızla destek olmaya çalışıyoruz. Kalbimiz her daim onlarla. Ülkemizin huzuru, vatanımızın bekası adına yürütülen bu operasyon zaferle nihayete ulaşacaktır. Hazreti Musa’nın kavmine dediği gibi ‘Allah’ın yardımını ve lütfunu isteyin ve acıya tahammül edip dayanın. Şüphesiz yeryüzü Allah’ındır. Ona kullarından dilediğini mirasçı kılar, mutlu son, Allah’tan korkanlarındır’. Sefer bizim, zafer Allah’ındır sloganıyla çıktığımız bu yolda Allah şehit düşen kahraman yiğitlerimize rahmet eylesin, gazilerimize acil şifalar, Mehmetçiğimize güç, kuvvet versin inşallah. Allah edilen duaları kabul etsin. Vatanımızı baki, Türk Milletini muzaffer kılsın inşallah” ifadelerini kullandılar.

 

www.haberci18.com İnternet Medyası yazı ailesi olarak “Allah’ım vatanımızı, milletimizi bölmek isteyen hainlere fırsat verme, şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, gazilerimize uzun ömürler diliyoruz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2454 defa okunmuştur.

Etiketler :
TALAT AKÇA / 19-02-2018 09:31:00

Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak'a, Milletvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu'na, Belediye Başkanı İrfan Dinç'e, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu'na, Çankırı TEMAD Dernek başkanı İsmail Emir'e, Çankırı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü çalışanları'na, STK’lara, Başağalalara, yaranağalara, Çankırı halkına ve değerli basın mensuplarına bize vermiş oldukları desteklerinden dolayı Ceza İnfaz Kurumu Çalışanları adına teşekkürleri bir borç bilirim.Herkesten Allah razı olsun.

Hüseyin ŞENTÜRK / 19-02-2018 08:39:00

Ceza ve İnfaz Kurumu Çalışanlarının Şehitlerimiz için okuttukları Mevlidi şerifi arasında okunan, kuranı kerimi getirilen salavatları Cenabı Rabbil Alemin kabullerin en güzeli ile kabul etsin. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, Gazilerimize geçmiş olsun der, cenabı Allah'dan acil şifalar dileriz  Allah memleketimize dirlik, düzen versin. Düşmanlarımızı da kahhar ismi hurmetine kahreylesin. Ordumuza Afrinde ve diğer yerlerde başarılar nasip etsin. Allah yar ve yadımcıları olsun inşallah dualarımız onlarla maddi ve manevi yardıma hazırız.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI