Bugun...Çankırı CHP İftarda Buluştu
Tarih: 08-06-2018 16:10:02 Güncelleme: 08-06-2018 16:24:02 + -


CHP İl Başkanı İlhan Tekin, “Seçim sürecinde kendileriyle birlikte gazetecileri de yoğun bir dönemin beklediğini söyledi.”


Çankırı CHP İftarda Buluştu

CHP Çankırı il başkanı Sayın İlhan Tekin ve yönetimi, CHP Çankırı Milletvekili Adayı Sayın Murat Berat Atalay, 24.ncü dönem CHP İstanbul Milletvekili ve Parti Meclis üyesi Kadir Gökmen Öğüt, CHP Çankırı eski İl Başkanı Fikret Tatlıcı, CHP Merkez İlçe Başkanı Fikret Kaya, Şehit Yüzbaşı Ali Alkan'ın ağabeyi eski Jandarma Yarbay Mehmet Alkan, CHP Ankara Eski İl Başkanı Haydar Doğan, eski yönetim kurulu üyeleri iftar da basın mensupları ile buluştu.

 

CHP Çankırı Teşkilatı Birliktelik Mesajı Verdiler

 

Programa gösterilen ilgiden dolayı teşekkür eden CHP İl Başkanı İlhan Tekin, “Seçim sürecinde kendileriyle birlikte gazetecileri de yoğun bir dönemin beklediğini söyledi.”

 

İftarda konuşan CHP İl Başkanı İlhan Tekin, “Öncelikle herkesin Ramazan Ayı’nı kutluyorum. Bugün burada olmamızın altında yatan sebeplerden bir tanesi, basının yaşadığı sorunların farkında olmamız, bizlerin basının sorunlarını bilmemiz ve bu noktada neler yapabileceğimizi konuşmamız. Burada hem basın emekçileri, hem vekil adaylarımız hem de il yönetimimiz bir araya geldik. İşin sadece seçimle kalmamasını, dostluğu da konuşalım istedik” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Çankırı milletvekili adayı Murat Berat Atalay basın mensupları ile iftarda bir araya geldi. 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan 27. dönem milletvekilliği için adaylar çalışmalarını sürdürüyor. Seçim çalışmalarını ilçe ve köylerde aralıksız sürdüren CHP Çankırı milletvekili adayı Murat Berat Atalay, basın mensupları ile bir araya gelerek gündeme dair konulara değindi. Atalay Kandil operasyonu için, "Gaz alma operasyonuna karnımız tok" dedi.

 

Köylerin şehirleştiği bir dönemde yapılan uygulamalar nedeniyle Çankırı'nın köy haline getirildiğini aktaran Atalay, "Şehrin en işlek caddesinde bunu akşam saatlerinde rahatlıkla görebilirsiniz. Caddenin her tarafında sanki evlerinin avlularında yapar gibi bazlama yapıyorlar" dedi.

 

Salim Çivitcioğlu'nun geçen günlerde sarf ettiği "Bugünden itibaren Çankırı'da fitne ve fesat ölmüştür" sözlerine değinen Atalay, "Hadi bu fitne ve fesatta biz yoğuz. Biz muhalefetiz. O zaman bu fitne fesat işlerinde kimi öldürdünüz? Onların rekabetleri ve çekişmeleri nedeniyle maalesef Çankırı öldü. Salim Çivitcioğlu içlerindeki fitne ve fesadı açıklasın. Kimi öldürdüler, niye öldürdüler? Kendisi acaba çok mu doğru? Ak oğlan bile demeyeceğim ona, ancak süt oğlan derim. Zaten bir zaman demiştim; Salim gitsin çelik çomakla oynasın demiştim. Ağzından süt koktuğunu bu ifadeyle görüyoruz.  Bu tür ifadeler kavgada bile söylenmeyecek ifadeler. Tespitimin haklılığını bu ifade de ortaya koymuştur" dedi.

 

Basın mensuplarının; Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin, Korgeneral İsmail Metin Temel hakkında sarf ettiği sözler hakkında ki sorusuna da açıklık getiren Atalay, "Apolet sökme; rütbe durdurma ve emekliliktir" dedi.

 

Kandil operasyonuna da değinen Atalay, "Arkadaşlar ancak kandil geceleri kandil alıp gezerler. Kandil boşaldıktan sonra kusura bakmasınlar. Afrin'de bir şey yapmaya kalktılar tutmadı. Bunların hapsi siyasi amaçlı kullanılan operasyonlar, içi boş operasyonlar. 58 günde zor 20-30 km girdiler. Bir gece içinde anlaşmayla PYD'de şehri terk etti, arkadaşlarımız tak diye girdi. Kavilli dövüş. Eğer bugün Kandil'e giriyorlarsa bilin, o Kandil'de PKK yoktur. Sadece bir müsamere silah atışı yapılacak, bol bol uçaklarımız boş dağları dövecekler. Ondan sonra bir müsamere, bir bayrak töreni, bir selam geçmiş olsun. PKK'mı bitti? Ne oldu Kandil'e girmeyle. 80 bin PKK'lı var, bitti mi? 8 tanesi yok orada veya üçünü beşini kurban verecekler. Bunlar terörist ile masa kuran bir iktidar. Sayın Öcalanları biz demedik. Oslo'da PKK ile biz oturmadık. Kandil'de adam mı var? Bunla ilgili istihbaratınız var mı da oraya operasyon yapıyorsunuz? Gaz alma operasyonuna karnımız tok. Böyle martavallara karnımız tok.  Keşke zamanında yapsaydılar. Etrafımıza tehditleri doldurduktan sonra orayı boşaltıp, her şey siyasi amaçla kullanılıyor" dedi.

 

Programa katılan İstanbul milletvekili Kadir Gökmen Öğüt'de "24 Haziran'da güzel bir bayram kutlayalım istiyoruz" dedi.

 

Öğüt “Bizim İçin Her Zaman Kadınlar Ve Gençler Öncelik Arz Etti”

 

“Bizim için her zaman kadınlar ve gençler öncelik arz etti” diyen 24.ncü dönem CHP İstanbul Milletvekili ve Parti Meclis üyesi, Çankırılı hemşehrimiz Kadir Gökmen Öğüt seçim sürecini değerlendirdiği sözlerinin devamında; “Bu noktada kadın kollarımız ve gençlik kollarımız geçmişte olduğundan çok daha fazla istekle, şevkle ve nitelikle çalışmalarını devam ettiriyorlar. Onlardan özellikle ilçelerdeki kadınlarımız ve gençlerimiz ile bir araya gelmelerini, onlarla bir gönül köprüsü kurmalarını, onları gerçekten dinlemelerini ve CHP’nin gençler için bir umut, kadınlar için de rahat bir gelecek vaat etmelerini istedik. Bizim için kadınlar ve gençler olmazsa olmazımız” diye konuştu.

 

Şehit Yüzbaşı Ali Alkan'ın ağabeyi eski Jandarma Yarbay Mehmet Alkan iftar yemeği ile ilgili düşüncelerini paylaştı, “Öncelikle herkesin mübarek Ramazan Ayı’nı kutluyorum. Tabi ki 24 Haziran’a hazırlanıyoruz. Seçim öncesi CHP adaylarının basınla buluşturulması, basınımız ile bizlerin fikirlerinin paylaşılması ve böyle sıcak bir ortamda Çankırı adına, Murat Berat Atalay bey adına neler yapabiliriz konusunu konuşabilecek olduğumuz bir etkinliği düşündük ve böyle bir iftar yemeği planladık. Biz sizlerle birlikte olmaktan, sizlerle bu anlamlı saatleri paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

Program amacına ulşarak son buldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 1261 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI