Bugun...
Çankırı'da 06 Ocak 2017 Cuma Günü İl Genelinde Okullar Tatil Değil (Özel Haber)
Tarih: 05-01-2017 18:49:33 + -


İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı ile yaptığımız telefon görüşmemizle İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı'nın haber merkezimize yapmış olduğu açıklamaya göre Çankırı'da Cuma günü il genelinde okulların tatil edilmesi ile ilgili alınmış bir karar yoktur."dedi.


Çankırı'da 06 Ocak 2017 Cuma Günü İl Genelinde Okullar Tatil Değil (Özel Haber)

Müsaade Edin de İşimizi Biz Yapalım !!!

 

05 Ocak 2017 Perşembe günü Çankırı’da yoğun kar yağışının etkili olmasından dolayı okullar yarım gün tatil edildi. Yoğun kar yağışı ve ulaşım nedeniyle okulların yarım gün tatil edildiğine ilişkin Valilik Duyurusu Kamuoyuna saygı ile duyurulmuştu.

 

05 Ocak 2017 Perşembe günü saatler 14:00’ü gösterirken Çankırı’da faaliyet gösteren bir haber sitesinde T.Ö adında bir yazar tarafından Çankırı’da tatilin 1.5 güne (yani Cuma günüde tatil edildiği) çıkarıldığına dair gerçek dışı bir haber yayınlandı.

 

Yalan, Yanlış Yayınlanan Haberi www.haberci18.com İnternet Medyası Gün Yüzüne Çıkardı, Yetkilileri Uyardı

 

Çankırı Valiliği Basın Ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Alınacak Olan Kararlar Resmi Olarak Basın, İlan Aracılığı İle Duyurulacak Dedi.

 

Yalan Ve Asılsız Paylaşımlara İnanmayın!

 

Konu ile alakalı ne yetkili kurumun nede Valiliğin almış olduğu böyle bir kararın olmadığı ispatlandı. Şahsımız konunun üzerine giderek Çankırı Valiliği Basın Ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı ile yaptığımız telefon görüşmemizle İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı'nın haber merkezimize yapmış olduğu açıklamaya göre Çankırı'da Cuma günü il genelinde okulların tatil edilmesi ile ilgili alınmış bir karar yoktur. Sadece engelli ve hamilelere Cuma günü tatil verilmiştir. İlerleyen saatlerde Kar yağışının durumuna göre tatil kararı verilirse kamuoyuna duyurulacağı bildirilmiştir.

 

Yalan Yanlış Haber Yapanlardan Hesap Sorulsun!

 

Devlet memuru olup ta gerçek ve takma isimlerle haber sitelerinde haber yapan, yazılar yazan şüpheliler hakkında soruşturma açılacak.

 

Bu gün bir kişi acımasızca yaptığı okullar 1,5 tatil edildi haberi ile sıkıntı yarattı. Millet bu haberden sonra bir birisine sormaya başladı. Gerçekten 06 Ocak 2017 Cuma günü okullar tatil mi diye sorusunu sormaya başladı biz meslektaşlarını da zor durumda bıraktı.

 

Yalan Yanlış Asılsız Haberden Sonra Yetkililer Harekete Geçti

 

79.900 Nüfuslu bir vilayette yetkililerin bilgileri olamadan, her hangi bir resmi açıklama yapılmadan tezgah kurarak resmi kurumlarda çalışıp (Devlet Memuru olanlar) kendi kafalarına göre yetkili olmadıkları bazı haber sitelerinde haber yapma yetkisini nereden adlılarda Çankırı’da Okulların 1,5 gün tatil edildiğini yayınladılar. Bunun hesabını kim verecek?

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı beyin yukarıda da açıkladığı gibi resmi kurumlarda arkadaşlarını kafaya alarak iletişim merkezlerini kullanıp yalan yanlış haber yapanlar hakkında resmi işlemler yapılacağını belirtmesi üzerine öğrenci ve velilerini yanlış bilgilendirenler hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır. 
Bu haber 4633 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Eğitim Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
YUKARI