Bugun...Çankırı’da 119 Kaçak Yakalandı
Tarih: 06-10-2017 18:20:44 Güncelleme: 06-10-2017 18:27:44 + -


Ağrı'dan İstanbul’a gitmek istedikleri belirlenen Afganistan, Pakistan ve Suriye uyruklu kaçaklar, Çankırı Jandarmasından bir çelme daha yediler.


Çankırı’da 119 Kaçak Yakalandı

6458 Sayılı Kanuna Muhalefet

 

Kurşunlu İlçesinde Göçmen Kaçakçılığına Çankırı Jandarmasından Bir Çelme Daha Atıldı

 

Çankırı'nın Kurşunlu ilçesinde, Türkiye’ye yasa dışı yollardan girdikleri belirlenen 119 kaçak göçmen yakalandı.

 

Ağrı'dan İstanbul’a gitmek istedikleri belirlenen Afganistan, Pakistan ve Suriye uyruklu kaçaklar, sınır dışı işlemleri yapılmak üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğüne sevk edildi.

 

Çankırı İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca Kurşunlu İlçesi D-100 karayolu üzeri Ağılözü köyü yol ayrımında 04 Ekim 2017 günü saat 11:00 sıralarında yapılan yol kontrol ve arama faaliyetinde sürücülüğünü S.Ç ve M.O.’un yaptığı yolcu otobüsünde yapılan kontrolde yasadışı yollarla Türkiye'ye giriş yapan Pakistan, Afganistan ve Suriye uyruklu (119) şahıs yakalanmıştır.

 

Ayrıca Göçmenleri taşıyan otobüse öncü olarak tabir edilen gidiş güzerğahındaki yol kontrol ve aramaları göçmenleri taşıyan araca bildirerek yakalanmalarını önlemeye çalışan sürücülüğünü T.Ç. ve B.Ç isimli şahısların yaptığı bir otomobil ile birlikte göçmenleri Batı illerine götürmeye çalışan toplam (4) organizatör yakalanarak göz altına alınmıştır. Konu ile ilgili Kurşunlu C.Savcılığınca soruşturma başlatılarak, göçmenleri taşıyan yolcu otobüsüne el konulmuştur.

 

Jandarma Darbe Üstüne Darbe Vuruyor!

 

Asya, Avrupa, Doğu İleri ve Tosya’yı geçen kaçakçılar Çankırı Jandarmasını geçemiyorlar.

 

“İl, İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin çalışmaları sonucunda Türkiye’ye yasa dışı yollardan girmeye çalışanların oyunları Çankırı Jandarması tarafından bozuluyor. 6458 Sayılı Kanuna Muhalefet olayları da başarılı bir çalışma ile önleniyor.

 

Gerçekleştirdikleri başarılı çalışmalardan dolayı İl, İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin kendilerine teşekkür ediyoruz.

 

Bu nedenle Jandarma Komutanlığımıza Çankırı’nın yolgeçenin hanı olmadığını kanıtlamaları, Çankırı ve ilçelerinin Asayiş konusunda çok ciddi olarak ilimiz ve ilçelerimizin huzurlu bir vilayet olarak anılmasında ellerinden geleni yaptıkları için çok teşekkür ediyoruz. Cenab-ı Allah yar ve yardımcıları olsun.

 

 

 
Bu haber 2938 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Asayiş-Emniyet Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI