Bugün...Çankırı’da Acil Durum Toplanma Alanları Belirlendi
Tarih: 16-03-2019 09:55:12 + -


Şehrin 8 farklı noktasını belirleyen ekipler, toplanma alanlarına dair bilgilendirme tabelalarının montajını standartlara uygun yaptı.


Çankırı’da Acil Durum Toplanma Alanları Belirlendi

Acil Durum Toplanma Alanları Belirlendi

 

Çankırı Belediyesi, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü iş birliği ile vatandaşların olası acil afet durumlarında toplanma noktalarını belirledi.

 

Şehrin 8 farklı noktasını belirleyen ekipler,  toplanma alanlarına dair bilgilendirme tabelalarının montajını standartlara uygun yaptı.

 

Afet ve acil durumlar sonrasında geçici barınma merkezleri hazır olana kadar geçecek süre içerisinde yaşanacak paniği önlemek ve sağlıklı bilgi alışverişini sağlamak amacıyla Çankırı’da sekiz farklı toplanma noktası belirlendi. Belediye Başkanı Hüseyin Boz, halkın tehlikeli bölgelerden uzaklaşarak güvenli bir şekilde toplanabileceği ve fiziksel tehlikesi bulunmayan toplanma alanlarından en yakın noktaya vatandaşların kendi ait e-Devlet hesaplarından sorgulayarak ulaşabileceklerini ifade etti.

 

Boz, “İnşallah ihtiyaç duyulmaz, ama gerekli tedbirlerimizi almak zorundayız.” dedi. Buğday Pazarı, Abdülhalik Renda, Karataş, Aksu, Fatih, Cumhuriyet Mahalleleri ile Yenimahalle ve Tuzlu Bağları Mevkiinde oluşturulan hayati noktalar; Belediye İmar Müdürlüğü Şehir Plancısı, Belediye Sivil Savunma Uzmanı, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personellerinden oluşan ekip tarafından İç İşleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı kriterlerine uygun olarak belirlendi. Bu kapsamda belirlenen noktaların sayısının arttırılması ve mevcut alanların iyileştirilmesi için gerekli çalışmaların da devam ettiği bildirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 1757 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI