Bugün...Çankırı’da Devlet Hastanesi Ve Bazı Sağlık Ocakları Patır Patır Dökülüyor (Özel Haber)
Tarih: 01-01-2019 23:05:21 Güncelleme: 01-01-2019 23:16:21 + -


Hani Devlet diyor ya biz hastane yaptık, şunu yaptık, bunu yaptık görüyorsunuz Çankırı Devlet Hastanesi içler acısı ve şu anda bu odalarda hastalar yatıyor. Tavanından dökülen boya ve alçı parçaları hastaların üzerine veya yataklarına düşüyor.


Çankırı’da Devlet Hastanesi Ve Bazı Sağlık Ocakları Patır Patır Dökülüyor (Özel Haber)

Çankırı Devlet Hastanesinde Şifa Bulmak İsteyen Hastaların Tepesinden Alçı ve Boya Parçaları Dökülüyor.

 

Yıl 2018 Kasım ayının son günleri; fotoğraflarını yayınladığımız bu görüntüler Çankırı Devlet Hastanesi Kardiyoloji Bölümü yataklı hasta servislerindendir.

 

Olumsuzlukları Bizler Görüyoruz da İdareciler Neden Görmezceden Geliyor?

 

Hani Devlet diyor ya biz hastane yaptık, şunu yaptık, bunu yaptık görüyorsunuz Çankırı Devlet Hastanesi içler acısı ve şu anda bu odalarda hastalar yatıyor. Tavanından düşen boya ve alçı parçaları düşünebiliyor musunuz hastaların üzerine veya yataklarına düşüyor.

 

Sayın idareciler, sizce bu odalarda şifa bulmak isteyen hastalar iyileşirler mi ve ben bunu o gün canlı canlı gördüm. İstemeyerekte olsa bu gördüğümüz boyası badanası dökülen yer Çankırı Devlet Hastanesi Kardiyoloji Bölümü yataklı hasta odasıdır.

 

Kendi seçim kampanyalarına ayırdıkları milyarlarca lirayı bu ve bunun gibi hastanelerin tamiratı için ayırmayı bile düşünmeyenlere hakkımızı helal etmiyoruz. Üstelik bu paralarda bizim ödediğimiz vergilerden alınıyor yanlış bilmiyorsam.

 

Secim kampanyası için o yüzden devletin parasını kendi seçimleri için ayıran başta partiler olmak üzere bütün siyasilere zehir zıkkım olsun diyen hasta yakınları, duyarlı halk yine bizim yakamıza sarıldı. Neden bunları yazıp çizmiyorsunuz diye Bize de saldırdı.

 

Hastaneden, idarecilerinden şikayetçi, bir o kadarda sitemli ve dertli olan halk inşallah kendi yakınları da bu b*b*k hastane odalarında şifa bulmaya çalışsınlar istiyorum yaratandan. İşte yapılan hastaneler ortada yorum sizin arkadaşlar.

 

Fatih Mahallesi Mezarlık girişine yeni yapılan sağlık ocağının akmayan tavanı yok. Giden bilir. Yeni yapılan bu binadaki rezillikleri nasıl görmüyorsunuz. Yada görüp yapandan neden hesap sormuyorsunuz? Yeni binayı kim, nasıl teslim aldı? Sorun bunların hesabını verin cezalarını. Lafa gelince hizmet aşkı hedef bilmem ne?

 

Öncelikle Bunlara Çözüm Bulalım!

 

Parası olan var olmayan var.

 

Gastroenteroloji ve Nefroloji alanıyla ilgili bütün bu sıkıntıların ve hastaların başka şehirlere sevkinin önüne geçelim beyler. Anjiyo için Ankara'ya gönderiliyoruz buna çözüm üretelim lütfen. Çankırı Devlet Hastanesinden neden Tomografi çektirmek için sık sık özel veya başka hastanelere gönderiliyoruz?

 

Onurlu İnternet Medyacılığı Yapıyoruz, İtirazı Olan Varsa Geçsin Karşımıza Tartışalım

 

Bütün mesele bu işte. Yerinde sorunları görmeyip bürokratların hazırladığı evrakları okuyan övünen siyasetçilerde. İl başkanı olan zat fazla değil geçtiğimiz aylarda önce eline tutuşturulan kağıttan Ankara’ya sevkin ne kadar az olduğunu rakamlarla açıklamıştı oturduğu yerden. Oysa hiçte öyle değilmiş. Hastane yerini ranta göre arayanlar hastanın halinden ne anlar?

 

Aslında Çankırı halkı olarak bu hizmetleri bile hak etmiyoruz; nedeni ise işi gücü şakşakçılık olan, Valilik, Belediye, Siyasetçi kim gelirse gelsin derdini söylemeyen padişahım çok yaşa diyen anlayışa bu hizmetler çook bile.

 

Yönetimde Hiçbir Şey Yok!

 

Çankırı’da büyük sorunlar var, biz Çankırı’nın sorunlarını paylaşmak için okurlarımızla buluşarak “Sorumlu sorumsuzların, yetkisiz ve etkisiz yetkililerin yaranlar, şehitler diyarı şehrimiz için dürüst çalışmaları için tüm zorlukları göz önüne alarak emek sarf ediyoruz. Kısacası anlatmak istediklerimizin özü de, sözü de bu. İyi yönetilemiyoruz, Çankırılılar hep kandırılıyoruz.”

 

Hiçbir kimse hakkında yalan, yanlış konuşmadık, konuşmayacağız da. www.haberci18.com İnternet Medyası ve admini olarak “Tek derdimiz Çankırı’nın sorunlarını paylaşmak istediğimizi belirtmektir. 

 

Çankırı’da bu rezilliği çekenlerden birisi olarak soruyorum, “Yeni hastaneyi yaptırmak için bütün önerilen yerlere karşı çıkan rantçılar bu rezilliği görmüyorlar mı acaba? İki elimiz yakanızda olacak bunu bilin.”

 

Çankırı; Bu memleketin ekmeğini yiyip, suyunu içerek, insanın gözünün içine baka baka insanımızın hayalleri ve sevdası için gerekenleri yapmayanların, yalan konuşanların yeri değildir.

 

Çankırı; Sorumlu sorumsuzların, yetkisiz ve etkisiz yetkililerin sırtını sıvazlama, başını okşama, gönlünü hoş tutma yeri değildir.

 

Çankırı; Sıradan alışılagelmiş kime ve neye hizmet ettiğini bilmeden çığırtkanlık yaparak, sokaklarda zafer kazanmış kahraman karşılar gibi kutlama ve stres patlaması yapma, boş konuşan siyasetçileri karşılama yeri değildir.

 

Çankırı; Yıllarca kandırılmış ve Çankırı için çalıştığını zannedenlere karşı sabır ve sebatla inanmayı tercih etme yeri değildir.

 

 

 

 
Bu haber 7212 defa okunmuştur.

Etiketler :
Selvinaz / 04-01-2019 11:37:00

Siz bide mezarlık girişine yeni yapılan sağlık merkezine gidin. Daha 1 yıl olmadı açılalı ama rezalet. Hemen giriş kat sağ koridor sonu açıldığı günden bu yana akıyor. Tavan duvar sapsarı.

Misafir / 04-01-2019 10:07:00

Merkez İlçe Başkanı M. Potukoğlu zaten fahri saglik müdürü gibi kanımca.Tüm atamalarda parmagı var, önceleri dost olan sendika ile de ters düşüyorlar böylesine sonuç çıkıyor.

Adalet olsun / 02-01-2019 23:57:00

Sevgili haberci kardeşlerim bu yorumlardan siyasilerimizin haberi oluyormu?yorumların hepsi doğru biliyor musunuz. keşke inceleseler, fazlasını bulurlar. Makam peşinde koşmayan tek derdi faydalı olma arzusu olan birçok kişi engellenerek ehliyetsiz, liyakatsız, tecrübesiz kişilerle çalışılırsa olacağı budur. Reis bu tepeden bakan kibirli, makamını çıkar ve adam kayırmak için kullanan bu fırsatçılığı duyarsa ne olur. Güzel Çankımız da güzel insanlar vardır. Siyasilerimiz den böylelerini bulup bizlerin başına getirsinler istiyoruz. Sendika olmasın, bezdik çünkü. Bizlerin oyu ile seçilen siz sayın vekillerimiz bu gücü bizleri ezmek için kullanan bu sendikaya yol vermeyin. En çok bu yaralıyor bizi. Allah doğrularla beraberdir. Adalet mülkün temelidir. Haberci kaerdeşin tespitleri 0/0 yüz doğru. İyiki varda yazılmayanları yazabiliyor, tüm kamuoyunu dogrularıyla bilgilendiriyor. Ama; ne acıdırki bazılarının işine gemiyor bu tip haberler.

Hemşeri / 02-01-2019 21:45:00

Çankırı da Sağlık Teşkilatını Merkez İlçe Başkanı Mustafa POTUKOĞLU ve Sendikanın akıl hocası Kurşunlu Belediye başkanı Şakir KAYMAK dır. Sendika yöneticileri sadece koltuk ve makam verilen onların emirlerini dinleyen personele baskı yapan piyonlardır. Ne Potukoğlu nede Şakir Kaymak nede sendikacılar AK Partili değildirler. Personel sendika tarafından ismi geçen siyasiler vekilleri yalanları ile kandırarak gerçek AKP li siyasileri baskı altında tutmaktadır. Zalimler için yaşasın Cehendem.

kenannnn / 02-01-2019 20:30:00

Doğru Dürüsttt ek ödemede yok personele .Bariiii hastaneye bakım yapınnn.Yemeklerde kötü. Yemekhane buzz gibii.

kenannnn / 02-01-2019 20:27:00

Doğru Dürüsttt ek ödemede yok personele .Bariiii hastaneye bakım yapınnn.

melih / 02-01-2019 13:43:00

Rutubet var binada.

Kadir Yavuz ( Çevreci ) / 02-01-2019 13:26:00

Çankırı da sağlık hizmetleri dökülüyor ifadesi dahi yetersiz kalmakta yerlerde sürünüyor! Basiretsiz siyasi ve yöneticilerimce… Devlete ait sağlık ocaklarını lojmanlarını yıkarak kiralama yoluyla bina kiralayıp sağlık ocağı yapmada neyin nesi? Sağlık ocaklarının yıkılma sebebini ekonomik ömürleri doldu Depreme dayanıklı değil diyerek yıkmada neyin nesi? Şayet bu binalar ekonomik ömrünü doldurduysa depreme dayanıklı değilse Çankırı'mız daki mevcut binaların yüzde doksan dokuzu yıkılması gerekir… Bu binaları yıkıp kiralama yoluyla hizmet binaları yapma da neyin nesi anlamış değilim. Çankırı'mızda hat safha da sağlık sorunları yaşanırken yeni sağlık ocakları hastaneler açılması gerekirken sağlık ocaklarının yıkılması hastane lojmanlarının yıkılması yetersiz kalan sağlık sorunlarımızı kat ve kat artırmaktadır. Ekonomik tedbirleri alınıp uygulanmaya koyarak ülke genelinde tasarruf tedbirleri uygulanırken, Ülke genelinde şehir hastaneleri yapılıp yeni sağlık kuruluşları inşa edilirken Çankırı'mızda bu hoyratça yıkım kararları neyin nesi? Kamu binalarını yıkarak, kiralama yoluyla bina kiralama ya gidilmesi neyin nesi, Tasarruf tedbirlerinden Çankırı muaf mı? Çankırı siyaseti Çankırı bürokratları nın keyfiyetlerinin nedeni neyin nesi… Çankırı da hat safhada sağlık sorunları yaşanırken, yeterli sağlık hizmetini Çankırı halkı olarak bizler alamazken sağlık alanındaki bu zafiyetin çürümüşlüğün sebebi sayın siyasiler sizlersiniz, Sayın sağlık il müdürümüz bunun vebali sorumlusu sizlersiniz. Çankırı halkı olarak bizler yeni devlet hastanemizin yapılmasını beklerken bu yıkımlar neyin nesi sorumuz havada kalmakta Sayın siyasilerimizin yeni devlet hastanesinin yapılacağı yeri bulamazken Çankırılı yurttaşların bulduğu 400.000 metre karelik, hastane yerine cevap vermemesi gerçekten düşündürücü! Çankırı olarak sağlıkta hat safhada sıkıntı çekmemize rağmen siyasilerin vurdum duymazlığı aymazlığı daha da bizleri karamsarlaştırmaktadır..

Vatan evladı / 02-01-2019 09:50:00

Anlatmaya gerek yok görüyorsunuz. Siyasete şak şakçılık yapan Ak Partili gibi gözüküp her dönemin adamı bu torpilli yöneticilerin Çankırı da sağlığı ne hale getirdiğini görüyorsunuz. Anlatmaya gerek yokkkkkk.

saglık çalışanı / 02-01-2019 08:23:00

Çankırı da ne siyasiler ne yöneticiler görevlerini yapmıyorlar. AKP Merkez İlçe Başkanı Mustafa POTUKOĞLU sabah saat 8.00 de İl Sağlık Müdürü gibi Müdürlüğe gelip 12 ye kadar oturursa olacağı budur. Sanki ilin Sağlık Müdürü Sayın POTUKOĞLU.Birde Hastane Müdürü Sendika ve siyasileri arkasına alarak müdür olursa sonuçları budur. Allah vatandaşımızın yar ve yardımcısı olsun ben sağlık çalışanı olarak üzülüyorum.Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Sağlık Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI