Bugün...Çankırı’da Dolandırıcılık Zanlıları Yakalanırken, Diğer Tarafta da Uyuşturucu Ve Uyarıcı Madde Satan Şahıslar Tutuklandı!
Tarih: 07-02-2019 18:56:11 + -


Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde mevcut kamu esenliğinin devamı amacıyla, Önleyici ve Adli Kolluk Tedbirleri kapsamında, Suç ve Suçluyla Mücadele ilkesi çerçevesinde vatandaş-kolluk uyumu ile çalışmalara devam edilecektir.


Çankırı’da Dolandırıcılık Zanlıları Yakalanırken, Diğer Tarafta da Uyuşturucu Ve Uyarıcı Madde Satan Şahıslar Tutuklandı!

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni

 

31.01.2019 günü saat 15:00 sıralarında Buğday Pazarı Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan bir iş yerinde meydana gelen İşyerinden Ve Kurumdan Hırsızlık olayı ile ilgili başlatılan tahkikatta;

 

Çankırı’da Dolandırıcılık Zanlıları Yakalandı

 

Günlük Olay Bülteni 1

 

Bahse konu iş yerine alışverişe gelen 45-50 yaşlarında, 180-185 boylarında 80 kilolarında top sakallı, kısa saçlı şahıs alışveriş yapmak için bakkala geldiği, yarım kilo zeytin almak istediği ve toplam miktarı 12,5 tl tutan malzemeleri iş yeri sahibinin hazırladığı, şüpheli şahsın  "siz 90 Tl verin ben size 2.50 Tl geri vereyim" demesi üzerine o sırada elinde 100 Tl yi gösterdiği ve iş yeri sahibini meşgul ettiği, bu şekilde şahsın iş yeri sahibine para vermeden iş yerinden ayrıldığı ve iş yeri sahibinin bir anlık dikkatsizliğinden yararlanarak iş yerini dolandırdığı anlaşılmıştır.

 

Konu hakkında Asayiş Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar neticesinde; Çevrede bulunan kamera görüntülerinden olayı gerçekleştiren şahısların 34 UC 736 plaka sayılı beyaz renkli Fiat marka aracı kullandıkları tespit edilmiş, aracın yapılan sorgulamasında olayın şüphelilerinden Z.İ isimli şahıs adına kiralık olduğu ve Kocaeli İlinden kiralandığı anlaşılmış, yapılan araştırmalarda belirtilen aracın ve şahısların İlimizde birkaç iş yerini daha benzer şekilde dolandırmaya çalıştığı anlaşılmış ve yapılan çalışmalar neticesinde aracın 31.01.2019 tarihinde olayların hemen ardından İlimizi terk ettiği anlaşılmış, çevre İl ve İlçeler ile anında irtibata geçilmiş ve belirtilen araç 31.01.2019 günü Çorum İli Osmancık İlçesinde Emniyet Görevlileri tarafından yakalanmış, araç içerisinde İl Merkezimizde 1 olayı gerçekleştirdikleri ve bir kaç olayında teşebbüs aşamasında kaldığı anlaşılmış,  araç içerisinde Z.İ ve B.S isimli şahıslar olduğu tespit edilmiş, şahısların yapılan kimlik kontrollerinde B.S isimli şüpheli şahsın benzer suçlardan toplamda 36 adet, Z.İ isimli şüpheli şahsın farklı suçlardan 13 adet suç kaydı olduğunun anlaşılması üzerine Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Yan-Dol Büro amirliğine bağlı ekipler tarafından Çorum ili Osmancık İlçesinden şahıslar getirilmiş ve gerekli işlemler için Asayiş Şube Müdürlüğünde gözaltına alınmış, tahkikatları devam etmektedir.

 

Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satan, Satışa Arz Eden Şahıslar Tutuklandı

 

Günlük Olay Bülteni 2

 

Her türlü uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığının bir insanlık suçu olduğu bilinciyle ticareti ve kullanımı toplum sağılığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu suçları ile ilimizde etkin ve sonuç odaklı her türlü mücadeleyi yapmak amacıyla Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ve KOM Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satan, Satışa arz eden, kullanan, şahıslara yönelik yapılan sokak çalışmaları neticesinde;

 

27.01.2019 günü saat: 04.00 sıralarında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince ilimiz Çerkeş ilçesinde yapılan operasyonda F.S. , M.A. ve S.K. isimli şahısların aracında hava filtresine zulalanmış şekilde 2 adet poşetlere sarılı vaziyette toplam daralı ağırlığı 217,26 gr SKUNK maddesi ele geçirilmiştir. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce şahıslar hakkında “TCK-188” (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti) suçundan yapılan tahkikat sonucu üç şahısta çıkarıldıkları Çerkeş Adli makamlarınca tutuklanarak Karabük ili Cezaevine teslim edilmişlerdir.

 

Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde mevcut kamu esenliğinin devamı amacıyla, Önleyici ve Adli Kolluk Tedbirleri kapsamında, Suç ve Suçluyla Mücadele ilkesi çerçevesinde vatandaş-kolluk uyumu ile çalışmalara devam edilecektir.

 

Kamuoyuna duyurulur.

 

 
Bu haber 3606 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Asayiş-Emniyet Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI