Bugün...Çankırı’da Ekmeğe Zam Geldi!
Tarih: 19-07-2019 22:46:09 + -


Bu çerçevede daha önce 1 TL’den satılan 200 gram ekmeğin 1.25 TL bedelle satılmasına komisyon olarak karar verildi.


Çankırı’da Ekmeğe Zam Geldi!

Çankırı'da 1 TL'den satılan 200 gram ekmeğin fiyatı yüzde 25 zamlanarak 1 lira 25 kuruşa çıkarıldı. Çankırı Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Osman Karadeniz, Türkiye’de 1 TL’den ekmek satılan tek ilin Çankırı olduğunu belirterek fiyat artışında artan üretim maliyetlerinin etkili olduğu bilgisini verdi.

 

Karadeniz, fiyat araştırması yaparak komisyonca en makul zam oranını verdiklerini ifade etti Ekmek fiyatlarının belirlenmesi konusunda Çankırı Ticaret İl Müdürlüğü, Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Çankırı Belediyesi, Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası ve Çankırı Esnaf Sanatkârlar Odası temsilcileri ve ilçelerden 25 kişilik ‘Ekmek Komisyonu’ oluşturuldu.

 

Komisyon geçtiğimiz hafta Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonunda toplanarak ekmek maliyetlerindeki artış hakkında istişare gerçekleştirildi. Komisyon tarafından yapılan maliyet araştırmasında 2017 yılı haziran ayından itibaren ekmek imalatı temel kalemlerinden un, maya, yakıt, asgari ücret, yakacak ve SSK Primlerinde artış olduğu tespit edildi.

 

Bu çerçevede daha önce 1 TL’den satılan 200 gram ekmeğin 1.25 TL bedelle satılmasına komisyon olarak karar verildi. Alınan kararın Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca onaylanmasının ardından ekmek bugünden itibaren tezgahlarda zamlı tarifeden satışa sunuldu.
Bu haber 1657 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI