Bugun...Çankırı’da Evde Sağlık Hizmetleri Artık Daha Güçlü
Tarih: 02-12-2016 18:45:17 + -


İlimiz Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesinde Toplum Sağlığı Merkezlerinde 3 Evde Sağlık Hizmetleri Birimi 3 evde sağlık hizmet aracı, 1 hasta nakil aracı ile hizmet vermeye başladı.


Çankırı’da Evde Sağlık Hizmetleri Artık Daha Güçlü

Çankırı Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı Evde Sağlık Hizmetleri Birimi her geçen gün kendini yenilemeye ve geliştirmeye devam ediyor. 01.01.2016 tarihi itibari ile İlimiz Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesinde Toplum Sağlığı Merkezlerinde 3 Evde Sağlık Hizmetleri Birimi 3 evde sağlık hizmet aracı, 1 hasta nakil aracı ile hizmet vermeye başlamış. Bu gün ilimiz genelinde yaklaşık 3500 hasta ziyaret gerçekleştiren evde sağlık hizmetleri ekipleri 850 hastaya hizmet sunmuştur. 2016 yılında gerekli ilaç, tıbbi malzeme ve personel desteği sağlanmıştır.

 

Yine evde sağlık hizmetlerinde kullanılmak amacıyla, 3 hasta nakil aracı Halk Sağlığı Müdürlüğü bahçesinde Halk Sağlığı Müdürümüz Uz. Dr. Murat Yılmaz’ın araçları evde sağlık hizmetlerinde görevli personele teslim etmesi ile hizmete girmiştir.

 

Araç tesliminde konuşan Halk Sağlığı Müdürümüz Uz. Dr. Murat Yılmaz “İlimiz Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak amacımız, evde sağlık hizmetlerinin il genelinde eşit, ulaşılabilir, kaliteli, etkin ve verimli bir şekilde sunulmasını sağlamaktır.” dedi.

 

Çankırı Evde Sağlık Hizmetlerine başvuru için Türkiye genelinden geçerli olan 444 38 33 nolu telefon hattından mesai saatleri içerisinden ulaşmakta olup, talepler en kısa zaman içerisinde sonuçlandırılmaktadır.

 

 

 
Bu haber 3647 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Sağlık Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI