Bugün...Çankırı’da Fiyat Artışlarına Denetim
Tarih: 09-10-2018 07:42:26 + -


Çankırı’da toptancılar sıkı bir denetimden geçiyor.


Çankırı’da Fiyat Artışlarına Denetim

Denetim İçin Sahaya İndiler

 

Çankırı Belediyesi Zabıta, İl Ticaret, Emniyet ve Maliye Müdürlükleri ile Esnaf ve Sanatkârlar Odası ekiplerinden oluşan komisyon, döviz kurlarındaki yükselişler nedeni ile gereksiz yere fiyat artırımı yapılıp yapılmadığını kontrol etmeye başladı. Denetimler kapsamında şehir merkezindeki tüm toptancılar denetlenecek. Belediye Başkanı Hüseyin Boz, dövizdeki dalgalanmalardan etkilenmeyecek ürünlerin fiyatında gereksiz artış yaparak haksız kazanç elde etmeye çalışan ve vatandaşı mağdur eden işletmelere taviz verilmemesi gerektiğini söyledi.

 

Çankırı’da toptancılar sıkı bir denetimden geçiyor. Tüketici haklarını korumaya yönelik başlatılan denetimler için Çankırı Belediyesi Zabıta, İl Ticaret, Emniyet ve Maliye Müdürlükleri ile Esnaf ve Sanatkârlar Odası ekiplerinden bir komisyon oluşturuldu. Tüm ürünleri denetleyen komisyon, özellikle vatandaşların çok tükettiği ürünlerde gereksiz yere yapılan fiyat artışlarını kontrol ediyor. Ürünlerin depoya giriş ve çıkış faturalarının incelendiği denetimlerin devam edeceği bildirildi.

 

 

 

 
Bu haber 2552 defa okunmuştur.

Etiketler :
isimsiz / 09-10-2018 12:33:00

Eger denetlenıp ceza yazıyorlarsa tebrık ederım beledıye zabıta ekıplerını ve denetleten kimse artık helal olsun. Bu kadar olmaz göz göre göre 20 liradan 55 lıraya cıkan salca sadece bır örnek .FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Belediye Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI