Bugün...Çankırı’da Gaziler Günü Kutlandı
Tarih: 20-09-2018 07:32:20 Güncelleme: 20-09-2018 09:02:20 + -


Gaziler Günü kutlamaları, gazi ve şehit ailelerine Çankırı Askeri Gazinosunda verilen öğle yemeği ile sona erdi.


Çankırı’da Gaziler Günü Kutlandı

Gaziler Günü mesajı

 

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik unvanlarının verildiği 19 Eylül günü, kahraman gazilerimizin aziz hatıralarını canlı tutmak ve gelecek nesillere aktarmak için ülkemizde her yıl Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır.

 

Tarihin her döneminde tüm zorluklara rağmen hür yaşamayı, bağımsızlık ve istiklalini canı pahasına korumayı ilke edinen aziz milletimiz, bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir gurur kaynağı saymıştır. Gazilerimizin varlığı, onların aziz hatırası, bizim şerefimizdir. Yurdumuzun bölünmez bütünlüğü, Milletimizin birlik ve beraberliği için üstün gayret gösteren şehitlerimizin ve gazilerimizin fedakârlıkları sayesinde bugün huzur içerisinde yaşıyor, geleceğe güvenle bakıyoruz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm gazilerimizin “Gaziler Günü”nü kutluyor, ebediyete irtihal etmiş olanları rahmetle yâd ediyorum.

 

Hamdi Bilge Aktaş=>Çankırı Valisi

 

Çankırı’da Gaziler Günü Kutlandı

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik unvanının verilmesinin yıldönümü olan 19 Eylül tarihinde kutlanan Gaziler Günü etkinlikleri Çankırı’da gerçekleştirildi.

 

Kutlamalara Sayın Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, AK Parti TBMM Grup Başkan Vekili, Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kurumahmut, Belediye Başkanı Hüseyin Boz, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, İl Jandarma Komutanı J. Albay Hıdır Ayçiçek, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Çelik, Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Teke, daire amirleri, STK temsilcileri, şehit aileleri, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende çelenk sunumundan sonra 28’inci Mekanize Tugay Komutanlığı’nda görevli Binbaşı Çetin Toptaş günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Kore Gazisi Mustafa Kurt’un okuduğu şiirden sonra konuşan Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Çelik, gazilerin ülke tarihindeki önemine dikkat çekti.

 

Çelenk töreninin ardından protokol üyeleri,100. Yıl Kültür Merkezi’ndeki Esnaf Fotoğraf Sergisi’ne katıldı. Daha sonra Muharip Gaziler Derneği’ni ziyaret eden Valimiz Aktaş ve diğer protokol mensupları Dernek Başkanı Ahmet Çelik tarafından karşılandı. Valimiz Hamdi Bilge Aktaş son olarak Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni de ziyaret etti. Ziyaretinden dolayı Valimiz Aktaş’a teşekkür eden Dernek Başkanı Yüksel Teke, dernek çalışmalarıyla ilgili katılımcılara bilgi verdi.

 

Gaziler Günü kutlamaları, gazi ve şehit ailelerine Çankırı Askeri Gazinosunda verilen öğle yemeği ile sona erdi.

 

 

 
Bu haber 2372 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI