Bugun...Çankırı’da Hayat Bu Kadar Ucuz Mu?..
Tarih: 29-12-2016 18:56:53 + -


Geçtiğimiz günlerde kaldırım işgali nedeniyle engelli bir vatandaşımız düşerek yaralanmış ve bu durum bizleri derinden etkilemiştir.


Çankırı’da Hayat Bu Kadar Ucuz Mu?..

Kaldırımlara, Engelli Geçişlerine Park Etmeyin!!!

 

Çankırı şehir merkezinde (Kız Meslek Lisesi Karşısı) kaldırıma park eden aracın yüzünden görme engelli Tansu Özkan dengesini kaybederek 3 metrelik apartman boşluğuna düşerek yaralanmıştır.

 

Apartman boşluğuna düşen Tansu Özkan’a olay yerine çağrılan 112 Acil Ambulans Sağlık çalışanları ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Özkan 112 Acil Sağlık ekiplerince Çankırı Devlet Hastanesi Acil Servisine kaldırıldı.

 

Çankırı Valiliği Bu Olaydan Sonra Kaldırımların İşgal Edilmemesi İle İlgili Genelge Yayınladı

 

Araçların kaldırımlara park edilmesiyle yayaların yürümesi için yapılan kaldırımlara, zaman zaman araçlar park edilerek yayaların buradan geçişi imkansız hale getirilmektedir.

 

Özellikle yaşlıların, engellilerin ve çocuk arabası ile dolaşan vatandaşlarımızın yaya kaldırımını kullanması zorlaşmakta; yayalar, kaldırımlar yerine araç trafiğine ayrılmış yollarda yürümek zorunda kalmakta ve bunun sonucunda çeşitli kazalar meydana gelmektedir. Geçtiğimiz günlerde kaldırım işgali nedeniyle engelli bir vatandaşımız düşerek yaralanmış ve bu durum bizleri derinden etkilemiştir.

 

Bu nedenle tüm halkımızın kaldırımlarımızın işgali hususunda duyarlı olmalarını, bu konuda ilgili kurum ve kuruluşlara yardımcı olmalarını önemle rica ederiz.

 

 

 

 

Tansu Özkan kardeşimizin düştüğü ve ciddi şekilde yaralandığı yer.
Bu haber 7230 defa okunmuştur.

Etiketler :
Aklı Selim / 05-01-2017 13:27:00

Çankırılı rumuzlu kardeşim.Yüksel Teke Şehit ve Gaziler dernek Başkanıdır. İğneleme olsun diye yazmış.Sende tezgaha gelmişsin.Kendisi aynı zamanda Ast Subayken Gazi olmuş ve aynı zamanda Engellidir. Anlatabildim mi.

Cankirili / 30-12-2016 15:02:00

Yüksel Teke adında yorum yapan arkadas. Algılayamıyorsun heralde. Görme engelli bir kişiden bahsediliyor. Sadece onlar degil normal kişiler bile zorlanıyor. Yürümekte okula giden bir çocukta geçiyor o kaldırımdan. Kıymetli arabanızı biraz ileriye park ediverin. Eğer çocugun varsa veya ilerde olursa onun o kaldırımdan geçerken düştüğünü ve hayatını kaybettigini düşün ve unutma Allah büyük yarın seninde bir engelinin olmayacagını bilemeyiz.

Yüksel Teke / 30-12-2016 12:01:00

Arkadaş sizin hiç işiniz ğücünüz yokmu? Sizene elin kaldırımından engellisinden.Tansu kardeşim gözünün önüne bakaydıda düşmeseydi.Hem gezmeyiversin benim gibi fazla dışarda... Bizler Bakan ve BakanYardımcılarıyla enğelli kardeşlerimize Doğum günü Partisi bile yapmadık mı? Arkadaş ne yapsak sizlere de yaranılmıyor!!! Ayrıca yorum yazan Arkadaşın biri sözüm ona SAKAT Kelimesi kullanmış... Bu özel kardeşlerinden bir özür dilerse uygun olur...

cengiz aslan / 30-12-2016 08:20:00

GENÇLİK MERKEZİ YAYA KALDIRIMI SAKAT GEÇİS YERİ HERGÜN KAPALI SAKAT VE YAYA ARKADASLAR KALDIRIMDAN GEÇEMİYOR.GENÇLİK MERKEZİ MÜDÜRÜ VE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNÜN DİKKATİNE

misafir / 29-12-2016 20:16:00

Çankırı da yetkililer sadece genelge yayınlar. Ama kendilerini kaldırımlarda halkın arasında yürürken göremezsin. Kaldırımda yürümeyi bırak makam arabalarıyla yoldan dahi geçseler TALAT ONAY BULVARINDAKİ kaldırımdaki traktörleri arabaları görürlerdi herhalde.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI