Bugün...Çankırı’da Hırsızlar Suçüstü Yakalandı
Tarih: 20-03-2019 09:05:38 + -


Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın narkotik suçlara karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz.


Çankırı’da Hırsızlar Suçüstü Yakalandı

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni

 

Çankırı’nın Ilgaz ilçesinde ikametten hırsızlık yapan şahıslar, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalandı.

 

Ilgaz Polis Merkezi Amirliği ekipleri tarafından, saat 01.00 sıralarında ikamette hırsızlık yapan S.U. ve G.K. isimli şüpheli şahıslar suçüstü yalanarak Polis Merkezi Amirliği'ne getirildi. Polis Merkezi'ndeki işlemlerinden sonra şüpheliler çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Çankırı E Tipi Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.

 

Toplumun Huzur ve Güven duygusu içerisinde yaşamlarını devam ettirmeleri ve kamu düzenini sağlanması ve güvenlik hizmetlerinin yürütülmesi yönünde suçu önlemek, istenmeyen olaylar ile daha etkili olarak mücadele edilmesi amacıyla önleyici kolluk faaliyetleri önemi yer tutmaktadır..

 

Bu anlayış ve bilinç içerisinde yapılan çalışmalarda, Ilgaz Polis Merkezi Amirliği ekiplerimizce 12.03.2019 günü saat:01.42 sıralarında Yavuz Mahallesi Karadede Caddesi No:14 sayılı adreste S.U ve G.K isimli şüpheli şahıslar bahse konu adreste Hırsızlık yaparken suçüstü yakalanarak Polis Merkezi Amirliğine getirilmiş. Buradaki işlemlerinden sonra savcılığa sevk edilen şüpheliler çıkarıldıkların mahkemece tutuklu yargılanmalarına karar verilmiş. Şahısların Çankırı E tipi Ceza İnfaz Kurumuna sevki sağlanmıştır.

 

Ilgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızın huzur ve güven için, mevcut kamu düzeninin devamı amacıyla önleyici ve adli kolluk tedbirleri ve suç ve suçlu ile mücadele ilkesi ile çalışmalara devam edilecektir.

 

Çankırı’da Bir Taraftan da Uyuşturucu İle Mücadele Tam Gaz Devam Ediyor

 

Her türlü uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığının bir insanlık suçu olduğu bilinciyle ticareti ve kullanımı toplum sağılığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu suçları ile ilimizde etkin ve sonuç odaklı her türlü mücadeleyi yapmak amacıyla Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ve KOM Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satan, Satışa arz eden, kullanan, şahıslara yönelik yapılan sokak çalışmaları neticesinde;

 

07.03.2019 günü saat: 18:00 sıralarında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince F.A.H., Ö.H. ve M.B. isimli şahsıların araçlarında yapılan arama sonucunda 4,93 gr SKUNK maddesi ve 6 adet LYRICA ibareli hap ele geçirilmiştir. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce F.A.H., Ö.H. ve M.B. isimli şahıslar hakkında “TCK-191” (Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak) suçundan tahkikat yapılmıştır.

 

08.03.2019 günü saat: 15:00 sıralarında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince E.K. ve Ö.Z. isimli şahsıların araçlarında yapılan arama sonucunda 9,27 gr SKUNK maddesi ele geçirilmiştir. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce E.K. ve Ö.Z. isimli şahıslar hakkında “TCK-191” suçundan (Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak) tahkikat yapılmıştır.

 

Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın narkotik suçlara karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar başarılarımızın ve halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır.

 

Kamuoyuna duyurulur.

 

 

 
Bu haber 7936 defa okunmuştur.

Etiketler :
Hasan HARPUT / 20-03-2019 13:10:00

Başta güler yüzlü çalışkan Emniyet Müdürümüzü Narkotik ve Kom Şube müdürlerimizi ve ekibini bir Çankırılı olarak teprik ediyor saygılarımı sunuyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun.Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Asayiş-Emniyet Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI