Bugün...Çankırı’da İhmaller, Skandallar Bitmek Bilmiyor!
Tarih: 31-07-2019 18:11:52 Güncelleme: 31-07-2019 18:19:52 + -


Yazıkkk yaaa. Ölünü bile güvenipte hastaneye teslim edemiyorsun. Bu morgun temizliğinden, buzdolabının sıcaklık kontrolünden, enfeksiyonundan sorumlu kim?


Çankırı’da İhmaller, Skandallar Bitmek Bilmiyor!

-- Merkez Ünür Köyünden Mahmut, Mesut Göktaş, Hatice Melan ve Raziye Altaş’ın babaları Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yollarından emekli Dursun Göktaş 29.07.2019 Pazartesi günü vefat etmişti. Cenazesi 30.07.2019 Salı günü Öğle Namazını müteakip Büyük Camiden alınarak Saıbaba aile mezarlığında toprağa verilecekti.

 

Fakat cenaze 29.07.2019 Pazartesi günü gece saat 23:30 sıralarında Çankırı Devlet Hastanesi morguna teslim edildi. Sabah cenazeyi almaya giden merhumun yakınları yaşananlar karşısında yıkıldı, moraller alt üst oldu.

 

Çankırı Devlet Hastanesinde yaşananların gerisini hep birlikte okuyalım ne dersiniz dostlar?

 

Çankırı’da İhmaller, Skandallar Bitmek Bilmiyor!

 

Çankırı 'da morgda ceset bozuk dolaba konuldu!

 

Çankırı’da, kanserden ölen 76 yaşındaki Dursun Göktaş’ın cesedi, Çankırı Devlet Hastanesi Morgu'nda bozuk dolaba konuldu.


Sabah cesedi almaya gelen yakınları 5 nolu dolabın bozuk olduğunu öğrenince sorumlular hakkında hastane yönetiminden şikayetçi oldu. Ankara’da kanser tedavisi gören Dursun Göktaş, bütün tedavilere rağmen son günlerini evinde geçirmesi için yakınları tarafından Çankırı’ya götürüldü. Baykuş Boğazı mevkiinde fenalaşan Göktaş, saat 22.00’da yolda yaşamını yitirdi. 112 Acil ekiplerince Kalecik Devlet Hastanesine kaldırılan Göktaş’ın cesedi, hastaneden alınarak gece Çankırı Devlet Hastanesi morguna teslim edildi.

 

Sabah saat 10.00 sıralarında cenazeyi almaya giden Göktaş'ın yakınları morgda gördükleri manzara karşısında şaşkına döndü. Göktaş'ın cesedinin konulduğu 5 nolu dolabın arızalı olduğu halde çalışmayan dolaba konulduğu öğrenildi. Dayısının cenazesini, almaya gittiklerinde bozuk dolaba konulduğunu gördüklerini belirten Bekir Mustafaoğlu şunları söyledi:

 

“İhmal sonucu cenazemiz bozuk dolaba konulmuş. Dolabın çalışmaması nedeniyle cenazemizde hafif bir şişme meydana geldi. Allah’tan cenazemizi gece morga geç koymamız nedeni ile tabuta sığamayacak kadar şişme, morarma ve kokma yaşanmadı. Böyle sorumsuzluk, böyle vurdum duymazlık görmedim. Daha büyük sonuçlara sebebiyet verilebilirdi. Tam bir skandallar zinciri söz konusu. Gereken soruşturmanın yapılıp, sorumluların cezalandırılmasını istiyoruz.

 

Yazıkkk yaaa. Ölünü bile güvenişte hastaneye teslim edemiyorsun. Bu morgun temizliğinden, buzdolabının sıcaklık kontrolünden, enfeksiyonundan sorumlu herkes. Bunun idari, vicdani, insani sorumluluğunu almalı ve hesabını vermeli. Hergün kontrol edin gezin. bakın kardeşim işiniz bu değil mi sizin. Bunun için maaş almıyormusınuz. Çok yazık gerçekten. Bu kadar basit, ucuz olmamalı çalışanlar. İnsanlar ölüsünü, dirisini size emanet ediyor. Hastanede araç gereçleriniz bozuksa yaptırın. Çok muuu zorrrr be kardeşim. Milletvekilleri Çay-Simit hesabı, kendi kendilerinede basına kapalı halk günü yapmaya devam etsinler.
Bu haber 4328 defa okunmuştur.

Etiketler :
/ 01-08-2019 23:00:00

Çankırı'lı değilmi şuan hastaneyi yöneten Sendika temsilcilerinin oluşturduğu ekip. Allah'tan korkan, hizmet sevdalısı, çalışma disiplin ve ahlakı olanlara ihtiyacımız var Çankırı'da.

Faso, Fiso / 31-07-2019 19:36:00

Çankırı sağlık hizmetlerinde iyi şeyler olsun istiyorsanız, Çankırılı bir sağlık müdürü atayın, kullanacağınız, kendinize kukla insanları yetkili kılmaktan vazgeçin, tüm kurum müdürlerini Çankırılı liyakat sahibi kişilerden atayın ki hizmet versinler. Çünkü adam gibi çalışmazlarsa sokaklarda gezerken huzursuz olurlar, yalaka yağcı adamları göreve getirip laçka işleri bırakın, yüzünüze gülenler, arkanızdan küfrediyor bilesiniz... Keser sap hesabını unutmayın faturası illaki kesilir...Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Sağlık Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI