Bugun...Çankırı’da İkiz Ve Sahte Plaka Bastığı İddia Edilen Kişiye Operasyon Düzenlendi
Tarih: 06-01-2017 15:24:09 Güncelleme: 06-01-2017 18:31:09 + -


E.K'ye 10 bin lira idari para cezası kesildiği ve çıkartıldığı mahkemede tutuksuz yargılanmasına karar verildiği kaydedildi.


Çankırı’da İkiz Ve Sahte Plaka Bastığı İddia Edilen Kişiye Operasyon Düzenlendi

Çankırı Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda ikiz ve sahte plaka bastığı iddia edilen kişiye 10 bin lira idari para cezası kesildi.

 

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni

Ülkemiz genelinde meydana gelen asayiş, kaçakçılık ve terör olaylarında kullanılabileceği değerlendirilen çalıntı, yerli-yabancı araç, araç plakaları, ikiz plakalar ve Amerikan Pres Plaka (APP) diye tabir edilen plaka kullanan şahıslara ve bu tür plaka basımını, satışını yapan iş yerlerine yönelik yurt genelinde ve ilimizde devam eden çalışmalar kapsamında;

 

İlimiz Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince Eldivan Kavşağı Sanayi Sitesinde Amerikan Pres Plaka (APP) diye tabir edilen plaka basımı ve satışı yaptığı tespit edilen E.K. isimli şahsa yönelik yapılan operasyon ile işyeri, evi ve arabasında yapılan aramalarda pres makinası, çok sayıda plastik harf ve rakam gurubu, (6) adet kesik plaka parçası, (885) adet metal harf ve rakam kalıpları, (4) adet basılmış çeşitli araç plakaları, mühürsüz TR plaka levhaları ele geçirilerek, adli tahkikata başlanmıştır.

 

Ayrıca, Karayolu Trafik Kanunu madde 131/6 "basılı kâğıtlar ve tescil plakalarının yetkilendirilenler dışında basımını veya dağıtımını yapanların tespiti halinde haklarında 10.000TL. idari para cezası verilmesi…….” hükümleri doğrultusunda gerekli idari işlem yapılmıştır.

 

Olayla ilgili tahkikata çok yönlü devam edilmektedir.

 

E.K'ye 10 bin lira idari para cezası kesildiği ve çıkartıldığı mahkemede tutuksuz yargılanmasına karar verildiği kaydedildi.

 

Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde mevcut kamu esenliğinin devamı amacıyla, Önleyici ve Adli Kolluk Tedbirleri kapsamında, Suç ve Suçluyla Mücadele ilkesi çerçevesinde vatandaş-kolluk uyumu ile çalışmalara devam edilecektir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 
Bu haber 5067 defa okunmuştur.

Etiketler :
Ahmet al / 06-01-2017 20:29:00

Bu harfleri delil diye alan kişinin akıl sağlığından şüphe ederim bütün Aksesuarcı lar zaten satıyorlar bu harfleri ayrıca plakaların mühürsüz olduğu yazıyor demekki kişi herkesin bastığı app plaka işi yapıyor garip insanlarla uğraşmak yerine internette adamlar mühürlü plaka satıyorlar onlara bakın saygılarımlaFACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Asayiş-Emniyet Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI