Bugün...Çankırı’da Mahalle Muhtarı Tarafından Kuran Kursu Öğrencilerine Dondurma İkramı
Tarih: 14-07-2018 07:31:10 Güncelleme: 14-07-2018 07:53:10 + -


Muhtar Satılmış Bayrak, "Yeni Mahalle Muhtarlığı olarak, çam sakızı çoban armağanı hediyelerle öğrenci sayısını arttırmayı hedeflediklerini söyledi."


Çankırı’da Mahalle Muhtarı Tarafından Kuran Kursu Öğrencilerine Dondurma İkramı

Çankırı ili, Yeni Mahallede bulunan Pazar Pazarı Camii, Bademlik Camii, Yunus Emre Camii, Geçit Camilerinde Kur’an Kursu öğrencilerine dondurmalar muhtar amcalarından.

 

Yeni Mahalle Muhtarı Satılmış Bayrak mahallesinde bulunan camilerde  Kur’an Kursu öğrencilerini ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.

 

Bayrak, yaz tatilinde kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’i öğrenmek için kursa yazılan yaklaşık 150-200 öğrenciye dondurma ve çeşitli ikramlarda bulundu.

 

Çankırı'da, Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen yaz Kur'an kursuna katılan öğrencilere Yeni Mahalle Muhtarı Satılmış tarafından dondurma ikram ediliyor.

 

Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl "Camide Çocuk Sesi Vatanımın Neşesi" sloganıyla 25 Haziran'da başlatılan Kur'an kursları, 17 Ağustos'a kadar sürecek.

 

Çankırı'da bu yıl tüm camilerde düzenlenen kurslara çocuklar büyük ilgi gösterdi.

 

Bu vesilelerle, Çankırı- Yeni Mahalle Muhtarı Satılmış Bayrak mahallesinde bulunan camileri ziyaret ederek, kursa katılan öğrencilere dondurma dağıtıyor.

 

Kursa katılan çocuklar temel dini bilgileri öğrenirken, eğitimden artan kalan zamanı da hocalarının gözetiminde eğlenerek geçiriyor.

 

Bir süre çocuklarla sohbet eden Yeni Mahalle Muhtarı Satılmış Bayrak, her yıl olduğu gibi bu yıl da yaz tatili dönemi için Diyanet İşleri Başkanlığınca Kur'an kursu düzenlendiğini söyledi.

 

Muhtar Bayrak, çocukların kurslarda hem öğrendiğini hem de eğlendiğini belirtti.

 

Kurslarda arkadaşlık duygularının da pekiştiğine işaret eden Satılmış Bayrak, "Burada çocuklarımız aynı zamanda sosyal ve kültürel açıdan da eğitim görmüş oluyor, arkadaşlık duygusunu da pekiştirmiş oluyoruz." dedi.

 

Muhtar Satılmış Bayrak, Mahallesinde Kur’an Kursuna gelen öğrencilere, kurs süresince emeği geçen kurs hocaları ve çocuklarını kursa gönderen velilere hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ederek, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın İslam dininin güzelliklerini öğrenmesi amacıyla camiye yönlendirilmesi ve kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’i  öğrenmeleri için de Kur’an Kursu’na teşvik edilmelerinin büyük önem taşıdığını söyledi.

 

Bayrak, Yeni Mahalle Muhtarlığı olarak, çam sakızı çoban armağanı hediyelerle öğrenci sayısını arttırmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 5864 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Eğitim Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI