Bugun...Çankırı’da Temel Kazısı Sırasında Göçük Meydana Geldi
Tarih: 31-05-2018 10:44:36 + -


Çankırı ili, Abdulhalik Renda Mahallesi, Yunus Emre Caddesi, Sudan sokakta meydana gelen Temel kazısı esnasında göçük meydana geldi.


Çankırı’da Temel Kazısı Sırasında Göçük Meydana Geldi

Dikkat Göçük Var

 

www.haberci18.com İnternet Medya Admini olay yerinden bildiriyor.

 

Çankırı’da inşa edilecek bir binanın  temel kazısı sırasında meydana gelen göçük, bitişikteki yapılarda hasara neden oldu. 

 

Çankırı ili, Abdulhalik Renda Mahallesi, Yunus Emre Caddesi, Sudan sokakta meydana gelen Temel kazısı esnasında göçük meydana geldi, Allah’a çok şükür korkulan olmadı.

 

Sudan Sokak’ta Korku Ve Endişe İç İçe

 

Çankırı şehir merkezinde bir inşaatın temel kazısı sırasında meydana gelen göçük nedeniyle E.K’a ait ev tedbir amacıyla boşaltıldı. Yaşanan olay sırasında, çevredeki vatandaşlarda büyük panik yaşadı.

 

Abdulhalik Renda Mahallesi'nde bir inşaat firmasınca yürütülen temel kazısı sırasında meydana gelen göçük korkuttu. Olayda herhangi bir can kaybı yaşanmazken, E.K’a ait müstakil ev hasar gördü.

 

Ev Sahibi Mağduriyetinin Giderilmesini İstiyor

 

Ev sahibi mağdur E.K., "Bu olayın öncesini konuşmaya gerek yok çünkü biz müteahhit firmanın sürekli başında durarak kazı çalışmasını yönetmesini beklemekteydik. Bizim sorumluluğumuzda ancak müteahhit firmanın eksikliği ile karşı karşıya kaldık. Yani müteahhit eksikliği var. Sonuçta zeminin iyi olmadığını gördüğü zaman çalışmayı durdurmalı ve gerekli önlemleri almalıydı.” Dedi.

 

"İnşallah yetkililer bir an önce mağduriyetimizi giderirler"

 

Yetkililerden kendilerinin mağdur edilmemesini isteyen E.K., şöyle konuştu: Göçük sırasında herhangi bir can kaybı ve yaralanma olmadığını belirterek, herkes rahat bir nefes aldı. Göçük sırasında kendi arsamızda bulunan ve kullandığımız bazı bölümler ile ağaçların bir kısmı yerinden sökülürken, evimizde de maddi hasar meydana geldi.

 

Evimizde hasarlar oluştu. Binanın tabanında çatlama var. Evimize korku ve endişe ile girip çıkamıyoruz. Bura çöker dedik ama dinlemediler. Yetkililer gelmedi. Kazmaya devam ettiler. En sonunda evimiz ve çevresindeki bölümlerimiz kaymaya başladı. Giriş çıkış yolumuzda çatlaklar oluştu.

 

E.K., duruma tepki göstererek, inşaat çalışmasının durdurulmasını, mağduriyetlerinin giderilmesini, savcılığa suç duyurusunda da bulunacağını söyledi.

 

Yetkililere Sesleniyoruz!

 

Bölge halkına korkulu anlar yaşatmayın.

 

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak “Bu günlerde ilimizde yağan yağmur ve dolunun bölgeye daha fazla zarar vermesinden endişe duyuluyor. Kaymalar durdurulamıyor. Bu sebeplerden dolayı bir facia yaşamadan tehlikenin atlatılması, buranın kurtarılması gerek.” Diyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 8348 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI