Bugün...Çankırı’da Uyarıcı Madde Satan, Satışa Arz Eden, Kullanan Şahıslar İl Emniyet Müdürlüğünün Etten Duvarına Çarpıyorlar!
Tarih: 17-10-2018 11:12:43 + -


Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın kaçakçılık ve narkotik olaylarına karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri iş yerleri, araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz.


Çankırı’da Uyarıcı Madde Satan, Satışa Arz Eden, Kullanan Şahıslar İl Emniyet Müdürlüğünün Etten Duvarına Çarpıyorlar!

Çankırı’da Uyuşturucuya Geçit Yok

 

Şehitler, Yaranlar Diyarı Çankırı’ya sızmaya çalışan terör örgütlerine, uyarıcı madde satan, satışa arz eden, kullanan şahıslara karşı kentte başarılı operasyonlar yürüten Emniyet ve Jandarma güçlerimiz yerinde ve zamanında yaptıkları müdahaleler sonucu herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmadıkları gibi uyuşturucu ya, kaçakçılığa da geçit vermiyorlar.

 

Güvenlikte yaşanan veya yaşanacak en ufak bir aksaklık, hem geleceğimizi karartıyor, hem de dolaylı olarak ilimiz ekonomisini ciddi bir hasara uğratıyor. Ticaretin gelişmesi ve ekonominin zarara uğramaması için öncelikle güvenli bir ortam gerekiyor."

 

Kentte yürütülen başarılı çalışmaları nedeniyle emniyet ve Jandarma ekiplerine teşekkür ediyoruz.

 

Güvenliğin olmadığı yerde ticaret, ticaretin olmadığı yerde zenginleşmenin mümkün olmadığını vurgulayarak, polis ve jandarma ekiplerimize kentte ve ilçelerimizde yürüttükleri başarılı çalışmalar için teşekkür ediyoruz.

 

Her türlü uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığının bir insanlık suçu olduğu bilinciyle ticareti ve kullanımı toplum sağılığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu suçları ile ilimizde etkin ve sonuç odaklı her türlü mücadeleyi yapmak amacıyla Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ve KOM Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satan, Satışa arz eden, kullanan, şahıslara yönelik yapılan sokak çalışmaları neticesinde;

 

09.10.2018 günü saat: 22:25 sıralarında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin devriye görevleri sırasında S.Ü. isimli şahıs üzerinde yapılan arama sonucunda 2,91 gr SKUNK maddesi ele geçirilmiştir. Şahıs hakkında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce “TCK-191 Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak” suçundan adli tahkikat yapılmıştır.

 

10.10.2018 günü saat: 17:10 sıralarında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin devriye görevleri sırasında F.C. isimli şahıs üzerinde ve araçta yapılan arama sonucunda 1,25 gr Esrar maddesi ele geçirilmiştir. Şahıs hakkında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce “TCK-191 Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak” suçundan adli tahkikat yapılmıştır.

 

Kaçak sigara, kıyılmış tütün, makaron, puro, pipo tütünü, elektronik sigara ve likidi gibi tütün ve tütün mamullerinin yasa dışı satışı ve terör örgütünün finans kaynağının engellenmesi ile devletimizin vergi kaybının önlenmesine ve yasal ticaretin yapıldığı piyasada haksız rekabetin önlenmesine yönelik Çankırı KOM Şube Müdürlüğü olarak halkımızın huzur ve güvenliği için yapmış olduğumuz sokak çalışmaları doğrultusunda,

 

İl merkezinde cep telefonu tamir, satış ve aksesuar adı altında faaliyet gösteren H. GSM isimli işyeri yetkilisi H.D. isimli şahsın aracında 05.10.2018 günü yapılan kontrollerde;

 

Muhtelif markalara ait 58 karton içerisinde ve her karton içerisinde 10 adet olmak üzere (58x10) kilitli şeffaf poşete 20’lik dal halinde toplamda 11600 dal içi tütünle doldurulmuş makaron,

 

Muhtelif markalara ait 39 karton içerisinde ve her karton içinde 200’lük dal halinde toplamda 7800 dal boş makaron,

 

2 adet 100 gr’lık TAPDK bandrollü tütün,

 

1 adet 200 gr’lık TAPDK bandrollü tütün,

 

5 adet şeffaf poşetler içerisinde ağırlığı 12.494 gr kıyılmış açık tütün

 

88 adet (88X55) tütün sarma kağıdı,

 

Elde edilerek şahıs ve ele geçirilen malzemeler hakkında 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa muhalefet suçundan adli ve 4733 sayılı Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasasının Düzenlenmesine Dair Kanun Kanuna Muhalefet suçundan da idari tahkikata başlanmıştır.

 

"Çankırı’mız huzur dolu bir kent olmasına rağmen, tehdit olarak gördüğümüz bu konuda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Yaranlar ve Şehitler cenneti olan Çankırı'mızın imajına herhangi bir gölge düşmemesi adına www.haberci18.com İnternet Medyası olarak bizde çalışmalarımıza devam edeceğiz."

 

Çankırı Emniyetimiz ve Jandarmamız kentteki duyarlılık, iş birliği ve gönül birliğiyle, Çankırı'ya layık olduğu en iyi hizmeti verebilmek amacıyla her türlü çalışmalarını yapıyorlar.

 

Kaçakçılık ve Narkotik suçlarla mücadelede en etkin yöntemin, hiç şüphesiz vatandaşlarımız tarafından yapılan mücadele olduğunun bilinerek, Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın kaçakçılık ve narkotik olaylarına karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri iş yerleri, araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar bizi başarıya, halkımızı huzura kavuşturacaktır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 
Bu haber 3291 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Asayiş-Emniyet Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI