Bugün...Çankırı’da Uyuşturucu Satıcılarına Ve Kullananlara Yönelik Operasyonlar Yapıldı
Tarih: 30-03-2018 14:23:54 Güncelleme: 30-03-2018 23:10:54 + -


Yakalanan şahıslar hakkında 'uyuşturucu madde kullanmak' suçundan adli işlem yapıldı.


Çankırı’da Uyuşturucu Satıcılarına Ve Kullananlara Yönelik Operasyonlar Yapıldı

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni

 

Çankırı’da Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri tarafından uyuşturucu satıcılarına ve kullananlara yönelik operasyonlar yapıldı.

 

Her türlü uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığının bir insanlık suçu olduğu bilinciyle ticareti ve kullanımı toplum sağılığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu suçları ile ilimizde etkin ve sonuç odaklı her türlü mücadeleyi yapmak amacıyla İl Emniyet Müdürlüğümüz Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ve KOM Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satan, Satışa arz eden, kullanan, şahıslara yönelik yapılan istihbarı çalışmalar neticesinde;

 

Yakalanan şahıslar hakkında 'uyuşturucu madde kullanmak' suçundan adli işlem yapıldı.

 

25.03.2018 günü yapılan operasyon sonucu H.Y isimli şahıs yakalanmış, şahıstan 3,60 gr Sentetik Kannabinoid maddesi ele geçirilmiştir. H.Y şahıs hakkında uyuşturucu madde kullanmak suçundan tahkikat yapılmıştır.

 

27.03.2018 günü yapılan operasyonlarda sonucu F.K isimli şahıs ve R.Y isimli şahıslar yakalanmış, F.K isimli şahıstan 1,39 gr uyuşturucu ve uyarıcı SKUNK maddesi, R.Y isimli şahıstan 0,90 gr Sentetik Kannabinoid maddesi ele geçirilmiştir. Şahıslar hakkında uyuşturucu madde kullanmak suçundan tahkikat yapılmıştır.

 

Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın narkotik suçlara karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar bizi başarıya, halkımızı huzura kavuşturacaktır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

 

 

 
Bu haber 2795 defa okunmuştur.

Etiketler :
HASAN HARPUT / 02-04-2018 11:00:00

İlimiz Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ve KOM Müdürlüğü ekiplerine zehir tacirlerine karşı vermiş oldukları mücadeleden dolayı bir çankırılı olarak teprik ediyor başarılarının devamını diliyorum SaygılarımlaFACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Asayiş-Emniyet Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI