Bugün...Çankırı’da Uyuşturucuya, Kaçak Tütüne Geçit Yok
Tarih: 12-10-2018 19:25:56 Güncelleme: 12-10-2018 19:34:56 + -


İl Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan faaliyetleri kamuoyuna açıklıyoruz.


Çankırı’da Uyuşturucuya, Kaçak Tütüne Geçit Yok

Geçit Yok

 

İl Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan faaliyetlerin kamuoyuna açıklanmasına yönelik olarak hazırlanan “Basın Bülteni” aşağıya çıkartılmıştır.

 

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele ve KOM Şube Müdürlüğü yaptıkları başarılı çalışmalar neticesinde 30,69 gr. Esrar, 3,4 gr. Sentetik Kannabinoid(Bonzai) maddesi ele geçirildi.

 

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada “Her türlü uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığının bir insanlık suçu olduğu bilinciyle ticareti ve kullanımı toplum sağılığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu suçları ile ilimizde etkin ve sonuç odaklı her türlü mücadeleyi yapmak amacıyla İl Emniyet Müdürlüğümüz, Narkotik Suçlarla Mücadele ve KOM Şube Müdürlüklerimizce Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satan, Satışa arz eden, kullanan, şahıslara yönelik yapılan istihbarı çalışmalar neticesinde;

 

02.10.2018 günü saat: 21:40 sıralarında Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerin devriye görevleri sırasında durumundan şüphelenilen S.C.Ö. isimli şahsın aracında yapılan arama neticesinde 1 adet aparat pet şişe ve 12,2 gr ESRAR maddesi ele geçirilmiş, şahıs hakkında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce “TCK-191 Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak” suçundan adli tahkikat yapılmıştır.

 

02.10.2018 günü saat: 19:30 sıralarında Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Motorize Yunus ekiplerinin devriye görevleri sırasında durumundan şüphelenilen F.K. isimli şahsın aracında yapılan arama neticesinde 7,18 gr ESRAR maddesi ele geçirilmiş, şahıs hakkında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce “TCK-191 Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak” suçundan adli tahkikat yapılmıştır.

 

06.10.2018 günü saat: 22:30 sıralarında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve KOM Şube Müdürlüğü ekipleri devriye görevleri sırasında H.Ç. ve M.Y. isimli şahısların aracında yapılan arama neticesinde 3,4 gr Sentetik Kannabinoid (Bonzai) maddesi ele geçirilmiştir. Şahıslar hakkında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce “TCK-191 Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak” suçundan adli tahkikat yapılmıştır.

 

07.10.2018 günü saat: 18:00 sıralarında Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerin devriye görevleri sırasında durumundan şüphelenilen H.Y. ve G.T. isimli şahısların aracında yapılan arama neticesinde 11,31 gr ESRAR maddesi ele geçirilmiş, şahıslar hakkında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce “TCK-191 Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak” suçundan adli tahkikat yapılmıştır.” denildi.

 

Kaçak Tütün Ele Geçirildi

 

İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü yaptığı incelemede bir şahsın aracında yapılan aramada tütün, makaron ele geçirdi.

 

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Kaçak sigara, kıyılmış tütün, makaron, puro, pipo tütünü, elektronik sigara ve likidi gibi tütün ve tütün mamullerinin yasa dışı satışı ve terör örgütünün finans kaynağının engellenmesi ile devletimizin vergi kaybının önlenmesine ve yasal ticaretin yapıldığı piyasada haksız rekabetin önlenmesine yönelik Çankırı KOM Şube Müdürlüğü olarak halkımızın huzur ve güvenliği için yapmış olduğumuz sokak çalışmaları doğrultusunda,

 

İl merkezinde tütün ve tütün ürünleri satışı ile faaliyet gösteren Ö. Ticaret isimli işyeri yetkilisi H.E. isimli şahsın 18 XX 5XX plaka sayılı aracında 09.10.2018 günü yapılan kontrollerde;

 

Muhtelif markalara ait 33 karton içerisinde ve her karton içerisinde 10 adet olmak üzere (33x10) kilitli şeffaf poşete 20’lik dal halinde toplamda 6600 dal içi tütünle doldurulmuş makaron,

 

Toplamda 30 adet şeffaf poşete konulmuş vaziyette ve farklı ağırlıkta 4.670 kg kıyılmış tütün,

 

Tütün Mamullerini Toptan Dağıtıcı ve Satış Belgesi olmadığından dolayı bandrollü 35 adet muhtelif markalarda boş makaron,

 

2 adet 2005 marka bandrollü 1000 gr’lık kapalı kilitli logolu tütün,

 

1 adet Express marka bandrollü 1000 gr’lık kapalı kilitli logolu tütün,

 

Elde edilerek şahıs ve ele geçirilen malzemeler hakkında 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa muhalefet suçundan adli ve 4733 sayılı Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkol Piyasasının Düzenlenmesine Dair Kanun Kanuna Muhalefet suçundan da idari tahkikata başlanmıştır.

 

Kaçakçılık ve Narkotik suçlarla mücadelede en etkin yöntemin, hiç şüphesiz vatandaşlarımız tarafından yapılan mücadele olduğunun bilinerek, Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın kaçakçılık ve narkotik olaylarına karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri iş yerleri, araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar bizi başarıya, halkımızı huzura kavuşturacaktır.” denildi.

 

 

 

 

 
Bu haber 2044 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Asayiş-Emniyet Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI