Bugun...Çankırı’da Yapımı Bitirilemeyen Kamu Hizmet Binalarının Takipçisi Kimler? (Özel Haber)
Tarih: 18-07-2017 17:43:38 Güncelleme: 18-07-2017 18:33:38 + -


Ağız Ve Diş Sağlığı Hastanesi İnşaatı Neden Durdu? Hastane İnşaatı Ne Zaman Tamamlanacaktır?


Çankırı’da Yapımı Bitirilemeyen Kamu Hizmet Binalarının Takipçisi Kimler? (Özel Haber)

Çankırı’da Yatırım Var mı Yok Mu?

 

Çankırı'nın Kaderimi Bu?

 

Varsa Yoksa Yapımına Başlanan Veya Yapımı Devam Ederken Yarım Halde İnşaatları Bırakıp Kaçan Yüklenici Firmaların Çankırı Ve Çankırılılar Üzerinde Endişe Doğurmalarına Sıcak Bakanları Kınıyoruz. Uzun süredir her hangi bir faaliyette bulunmayan yüklenici firmaları Çankırı’da görmek istemiyoruz.

 

Ağız Ve Diş Sağlığı Hastanesi İnşaatı Neden Durdu? Hastane İnşaatı Ne Zaman Tamamlanacaktır?

 

Bir yanda sanal toplu açılış şovları, öbür yanda bitirilmeyen asırlık gerçek yatırımlar var Çankırı’da. Kimse kusura bakmasın sadece yasa çıkartarak Büyükşehir oldunuz, köyleri mahalle yaparak artık şehirli oldunuz demekle, Çankırı gelişti diyemezsiniz sayın siyasetçiler.

 

Birçok hükümet eskiten, ama bitirilemeyen kamu yatırımları, projeler bitirilecek mi? İnşaatların gecikmesinden dolayı oluşan kamu zararı ne kadardır?

 

Eğitim, sağlık, güvenlik, sosyal ve kültürel olarak vatandaşa kaliteli hizmet sunulması gerekiyor. Çankırı bu sorunları aşabildi mi? Hayır bizce aşamadı.

 

2017 yılının son 5 ayına doğru yaklaştığımız şu günlerde en çok duyduğumuz sözlerden biriydi “İşler kesat…” Dolayısıyla 2017’yi geride bırakacağımız şu günlerde “2017’de Neler oldu? Neler bitti? Hangi yatırımlar yapıldı, nelerden geri kaldık?” sorularını gündeme alıp cevap beklemeye koyulduk. Ne acıdırki hiç bir kimseden tık yok. 

 

Gündeme taşımamız gereken konuları bizden başka eleştiren yok. Neden en ufak bir eleştiri yok Çankırı’da?

 

Çankırı’da yapımına başlanan 6 yıldır bitirilmeyen Ağız Ve Diş Sağlığı Hastanesi, Fatih Mahallesi Sağlık Ocağı, Emniyet Müdürlüğü binaları vb yatırımların en kısa zamanda tamamlanması sağlanmalıdır.

 

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak yine gündem yaratacak sorumuzu soruyoruz. İşte Sorumuz “suç iktidarda mı, yoksa kabahat 0/0 75 oy veren millettemiiiii?” Çankırı’da bu millet bitireni unutuyor, işini uzatanlara ise bak görüyormusunuz her taraf inşaat çok çalışıyorlar diyorlar.

 

2001’de 11 ayda Devlet Hastanelerini bitirip, halkın hizmetine sunan iktidarı beğenmeyip, 2002 de sandığa gömen halk, Çankırı’da 6 yıldır bitirilmeyen Ağız Ve Diş Sağlığı Hastanesi, Fatih Mahallesi Sağlık Ocağı, Emniyet Müdürlüğü binaları hakkında ne düşünüyor acaba?

 

Sayın vekiller, İktidar Partisinin söz sahibi siyasetçileri ve sayın valimiz de takipçilerimidir bu işlerin.... (Sayın Valimiz Hamdi Bilge Aktaş ilimize yeni atandığı için ona sözümüz yok) Çankırı’da kangren hastalığı haline gelen Müteahhit sorunları halkı isyan ettirip, çileden çıkarıyor. Yüklenici firmalar hiç mi araştırılmadan Çankırı’daki yatırımlar kara düzen insanlara teslim ediliyor?

 

Sayın Valimiz Hamdi Bilge Aktaş’a Sesleniyoruz

 

Sayın Valim Çankırı Ve Çankırılıları Kandıranlara İnanmayınız!!!

 

Bu memleketin kahrını çeken insanları iyi dinleyiniz. İşi gücü tıkırında olanlara kanmayınız. Hayalimize, Az kaldı...diye pankart açanlara, İki balon takıp, kurdele kesen, Türk Bayrağımızın arkasına sığınarak inşatı bitmeyen yatırımların açılışını göstermelik yapan zihniyetlere lütfen itibar etmeyiniz. 

 

Valiler Kararnamesi ile Akdeniz İlçe Kaymakamlığı görevinizden Çankırı Valiliği görevine atanan Sayın Valim Hamdi Bilge Aktaş Bey Yaranlar Diyarı, Şehitler Diyarı Çankırı’mıza Hoş Geldiniz.

 

“En büyük mülki idarecimiz olan siz Sayın Valimizin öngörüleriyle şehrimizde ve ilçemizde daha iyi bir yaşam oluşturmak için her zaman paydaşı olmaktan onur duyarız. Ben inanıyorum ki Sayın valimiz İlimizin bu güne kadar sergilediği tablonun üzerine çok daha güzel eserlerin bırakılmasına, yarım kalan kamu yatırımlarının takipçisi olacağına, kendisiyle birlikte ekibiyle beraber inşallah uzun zamandır bitirilmeyen yatırımların Çankırı’ya kazandırılmasında vesile olacaktır.

 

www.haberci18.com İnternet Medya Sahibi (Admin) Mustafa Çelik “Gazeteciliğin zor bir meslek olduğu kadar da keyifli bir görev aracı olduğunu biliyorum. Halka hizmet etmenin en yakın görevi Gazetecilik hizmetleridir.” Dedi.

 

İlimiz ve İlçelerimiz adına yapılacak güzel işleri kendisinin ve devletimizin istediği her konuda İç Anadolu’muzun şirin bir parçası Çankırı’yı güzel bir şekilde yöneteceğinden hiç şüphemiz yok. (Bu açıklamamız bir yalvarış, yakarış özelliklede yalakalık olarak algılanmasın. Sonuçta Çankırı’nın Cadde ve sokaklarının kahrını çeken bir gazeteciyiz. Sayın Valimize nasıl bir üslupla da hitap edeceğimize dikkat ederiz bu böyle biline.)

 

Sonuç olarak ilimiz ve ilçelerimiz için yapılacak hizmetleri elbirliği ile gerçekleştireceğiz. Görevimizi yaparken bütün kurum ve kuruluşlarımızla birlikte istişareler yaparak hizmetlerimizi icra edeceğiz inşallah.

 

Bizler www.haberci18.com İnternet Medyası olarak Çankırı’mız için elimizden gelenin fazlasını yapacağımızı belirtmek isteriz. Tekrardan Sayın valimize şehrimize hoş geldiniz diyor, bölgemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıdaki fotografları çekerken, bir Gazeteci ve Çankırı'nın çocuğu olarak içim cız etti, ellerim titredi. Bu görüntüler karşısında siz ne düşünürsünüz bilemiyorum. Diyorum ki malzemeleri çürütüyorsunuz bari binayı da çürütmeyin. Bitirin artık bu binayı.
Bu haber 5594 defa okunmuştur.

Etiketler :
Ahmet / 19-07-2017 22:29:00

Bu yatırımlar devletin yanlış yol izlemesinden dolayı kaynaklanıyor. İhaleler en düşük fiyat verenlere veriliyor. İşin bedeli çıkıyor ortaya sonrada ihalede bunun 50 milyar 100 milyar 150 milyar altına verenlere veriliyor. Sonrada müteahit firma malzemeden çalıyor işcilikten çalıyor en son biyerde tıkanıp kaçıp gidiyor. Bu yanlış bir politika tabi kimin umrunda? Bu işle ugraşan kimsenin umrunda değil.

Emniyet binası / 18-07-2017 21:35:00

Emniyet binasıda henüz bitmedi bunun ve tüm eksik binaların niye bitmediğini bimer a yazılması konusunda kampanya başlatalım.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI