Bugün...Çankırı’daki FETÖ/PDY Davaları Aralıksız Devam Ediyor
Tarih: 03-04-2018 19:19:30 Güncelleme: 03-04-2018 20:25:30 + -


Çankırı’da görülen FETÖ/PDY Davalarının üçünde hapis cezası kararları çıkarken, diğer bir dava ise ileri ki bir tarihe ertelendi.


Çankırı’daki FETÖ/PDY Davaları Aralıksız Devam Ediyor

Çankırı’daki FETÖ/PDY Davaları

 

Olay 1-

 

FETÖ Sanığı Eski Komiser Yardımcısı Ömer Savaş’a 6 Yıl 3 Ay Hapis Cezası

 

Fettullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında yargılanan ve meslekten ihraç edilmiş komiser yardımcısına 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

 

Çankırı Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya “silahlı terör örgütüne üye olduğu” iddiasıyla yargılanan komiser yardımcısı Ömer Savaş ile avukatı katıldı.

 

Savaş, son savunmasında, üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyerek, beraatini talep etti.

 

Mahkeme heyeti, sanığa “silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan” 6 Yıl 3 Ay Hapis Cezası verdi.

 

Olay 2-

 

Fettullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında yargılanan haklarında dava açılan 3 sanığın yargılanmasına devam edildi.

 

Çankırı Ağır Ceza Mahkemesinde ayrı ayrı görülen duruşmalara “silahlı terör örgütü kurma ve yönetme” iddiasıyla tutuklu yargılanan ve SEGBİS aracılığı ile duruşmaya katılan, örgütte daha önce il imamlığı yapan Muzaffer Özcengiz ile “siyasi terör örgütü üyesi oldukları” iddiasıyla tutuklu yargılanan ve meslekten men edilen polis memurları Muharrem Özgür ve Recep Altındağ’ın yanı sıra avukatları katıldı.

 

Mahkemede celse arasında gelen belgelerin okunmasının ardından Cumhuriyet Savcısı, esasa ilişkin mütalaasını sundu.

 

Muzaffer Özcengiz ile Recep Altındağ, mütalaalara karşı savunma yapmak için mahkeme heyetinden süre talep ettiler.

 

Muharrem Özgür de FETÖ mensubu olmadığını öne sürerek, “Yaklaşık 14 aydır tutukluyum. 20 senelik memuriyet hayatımda hakkımda hiçbir soruşturma açılmadı. Örgüte ait bankalara bir kuruş para yatırmadım. Kendi içlerinde beni fişleyerek ‘yüksek sadakatli’ demişler. Ben çocuklarımı bu örgütün okuluna, dershanesine göndermedim, bankalara para yatırmadım, bu nasıl sadakat?” ifadelerini kullandı.

 

Mahkeme heyeti, sanıkların Cumhuriyet Savcısı tarafından verilen mütalaaya karşı savunma yapmaları ve dosyalardaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmaları başka bir tarihe erteledi.

 

Olay 3-

 

FETÖ Sanığı Eski İlçe Emniyet Müdürü Ve Komisere Hapis Cezası

 

Fettullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması iddiasıyla yargılanan ve meslekten ihraç edilen eski ilçe emniyet müdürü ile komisere 7 yıl 6 şar ay hapis cezası verildi.

 

Çankırı Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya “silahlı terör örgütüne üye olduğu” iddiasıyla yargılanan eski Ilgaz İlçe Emniyet Müdürü İsa Tozlu ve komiser Ahmet Bal ile avukatları katıldı.

 

Sanıklar İsa Tozlu ve Ahmet Bal son savunmalarında, üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyerek, beraatlerini talep ettiler.

 

Mahkeme heyeti, sanıklara “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 7 yıl 6’şar ay hapis cezası verdi.

 

 

Olay 4-

 

Fettullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında yargılanan ve meslekten ihraç edilen polis memuruna 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

 

Çankırı Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya “silahlı terör örgütüne üye olduğu” iddiasıyla yargılanan eski polis memuru Mustafa Bostan ile avukatı katıldı.

 

Mustafa Bostan son savunmasında, üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyerek, beraatini istedi.

 

Mahkeme heyeti, sanığa “silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan” 6 Yıl 3 Ay hapis cezası verdi.

 
Bu haber 2882 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI