Bugün...Çankırı'daki Fetö/pdy Davalarında Karar
Tarih: 08-11-2018 22:32:29 + -


FETÖ sanığı mali müşavir Arif Görgülü’ye 6 yıl 3 ay hapis, Mahkeme heyeti, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan sanık Okan Koçyiğit'e ise 2 yıl 9 ay 22 gün hapis cezası verdi.


Çankırı'daki Fetö/pdy Davalarında Karar

Karar

 

Görülen 1.Dava’da FETÖ Sanığına 6 Yıl 3 Ay Hapis Cezası

 

Çankırı’da FETÖ sanığı mali müşavir Arif Görgülü’ye 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

 

Çankırı'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında hakkında dava açılan sanık, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

 

Çankırı Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, "silahlı terör örgütüne üye olduğu" iddiasıyla ev hapsinde bulunan mali müşavir Arif Görgülü ile avukatı katıldı.

 

Görgülü, son savunmasında, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, beraatini istedi.

 

Sanık avukatını da dinleyen mahkeme heyeti, Görgülü'ye 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi.

 

Çankırı'daki Fetö/pdy Davasında Karar

 

Görülen 2. Dava’da ise Çankırı’da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada yargılanan sanık, 2 yıl 9 ay 22 gün hapis cezasına çarptırıldı.

 

Çankırı Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya "silahlı terör örgütüne üye olduğu" gerekçesiyle tutuksuz yargılanan Okan Koçyiğit, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla Yozgat’tan katıldı.

 

Sanık Koçyiğit, savunmasında haksız suçlamalar yapıldığını öne sürdü.

 

Mahkeme başkanının, "ev abiliği" yaptığına dair ifadeyi hatırlatması üzerine sanık Koçyiğit, "Ben ev abiliği yapmadım. Çankırı'ya eğitim için gelmiştim. O dönemde devlet yurdu çıkmadığı ve maddi durumumuz da iyi olmadığı için bu evlerde kalmak zorunda kaldım." diye konuştu.

 

Telefonunda örgütün şifreli haberleşme programı ByLock bulunduğunu kabul eden Koçyiğit, "Evlerde kitap okuma programı olduğunda telefonumuzu topladılar, ertesi gün bize teslim ettiler. Bu sürede telefonlarımıza bizden habersiz programı yüklemişler. Bunun ne olduğunu sorduğumuzda ise artık buradan iletişime geçeceklerini söylediler." ifadelerini kullandı.

 

Sanık Koçyiğit, Bank Asya’daki hesabının habersiz açıldığını öne sürerek, "Eve kayıt yaptıracaklarını söyleyerek bizim kimliklerimizi topladılar. Daha sonra evime Bank Asya kartı geldiğini öğrendim. Bu hesabın açılışından benim haberim yoktu." beyanında bulundu.

 

Mahkeme heyeti, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan sanığa 2 yıl 9 ay 22 gün hapis cezası verdi.
Bu haber 3430 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI