Bugün...Çankırı’daki Özel Okulla İlgili İddialar Doğrumu?
Tarih: 29-06-2018 14:07:11 + -


Çankırı’da özel bir okulda yaşanan olaylar velileri tedirgin etti. Okul sahibinin doğalgaz vanalarını açarak okulu kundaklamak istediğini ve sigortadan para almak için yaptığını iddia ettiler.


Çankırı’daki Özel Okulla İlgili İddialar Doğrumu?

İddialar Doğrumu? Bir Açıklama Yapılacak mı?

 

Çankırı’da özel bir okul sahibinin sigortadan para alabilmek için okulun gaz vanalarını açık bırakarak okulu kundaklamak istediği öne sürüldü.

 

Olay Çankırı’da yaşandı.

 

Kundaklama Girişiminde Bulunuldu İddiaları Gerçek mi?

 

Çankırı’da özel bir okulda yaşanan olaylar velileri tedirgin etti. Okul sahibinin doğalgaz vanalarını açarak okulu kundaklamak istediğini ve sigortadan para almak için yaptığını iddia ettiler.

 

Daha öncede yangın merdiveni konusunda gündeme gelen özel okuldan velilerin bazıları çocuklarının kaydını okuldan sildirdi.

 

Daha öncede çeşitli dedikodularla gündeme gelen özel okulda, doğalgaz kaçağı olduğu ihbarı yapıldı. Velilere öğrencilerini okuldan almaları gerektiğinin duyurulmasının ardından öğrenci yakınları ayağa kalktı. Bazı veliler okul sahibinin sigortadan para alabilmek için okulun gaz vanalarını açık bırakarak okulu kundaklamak istediği öne sürdü.

 

Öğrenci velisi Kasım Alagöz gazetecilere yaptığı açıklamada “Bu okulda bir öğrenci velisiyim 25 Haziran 2018 de okulda doğalgaz kaçağı oldu ihbarı geldi. Çocuğumuzun okuldan alınması söylendi. Çocuğumuzu okuldan alıp 2 gün boyunca giderilemediğinden dolayı bize çarşamba gününe kadar bugüne kadar bize bir dönüş yapılamadı.  Çocuğumuzu getirebileceğimiz söylendi.

 

Saat 10:00 gibi bir sorun olduğu ve okula gitmemiz istendi. Okul müdiresi ve okul çalışanlarından söylendiğine göre okul sahibi okulun doğalgazını kendisinin açtığı okulu kundaklamaya çalışarak sigortadan para alma niyetinin olduğu söylendi 30 öğrencin canını tehlikeye atarak para peşinde koştuğu söylendi. Olay savcılığa intikal etti. Savcılık incelemede. Okula ödediğimiz taksitlerde şahısa ulaşamadığımızdan bize verilememekte.” dedi.

 

Velilerin tedirgin bekleyişi devam ederken, Savcılık olayla ilgili inceleme başlattı.
Bu haber 8723 defa okunmuştur.

Etiketler :
SİYASETÇİ / 29-06-2018 17:52:00

EĞER BU HABERİN GERÇEKLİK PAYI VARSA İSMİ GEÇEN ŞAHISLAR HAKKINDA DERHAL SORUŞTURMA AÇILMALIDIR.EĞER Kİ OKULU KARALAMA AMAÇLI BİR DEDİKODU ÜRETİLMİŞSE O KİŞİLER HAKKINDA DAVA AÇILMALIDIR.EĞER HER İKİSİDE SUÇSUZ DERSENİZ BU OKULA İZİN VEREN VASIFSIZ YETKİLİLER HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILMALIDIR.?FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Eğitim Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI