Bugün...Çankırı’dan 10 Kasım Mesajları
Tarih: 09-11-2018 21:23:25 Güncelleme: 10-11-2018 07:44:25 + -


Kurucu Liderimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü 80’inci ölüm yıl dönümünde rahmetle, saygıyla anıyoruz.


Çankırı’dan 10 Kasım Mesajları

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 80. yıldönümü yarın kutlanacak.

 

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk ölümünün üzerinden geçen 80. yılda coşku ile anılacak.

 

İzindeyiz Ulu Önder

 

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak diyoruz ki; Türk milletinin eşsiz evladı Atatürk! Sen ebedi istirahatgahında rahat uyu. “En büyük eserim” dediğin Türkiye Cumhuriyeti bizlere emanettir. Türk Milleti.

 

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vatanı ve milleti adına yaptığı büyük işler için şükranla anıyor, manevi huzurunda saygıyla eğiliyoruz. Ruhun şad olsun.

 

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk. Her zaman yüreğimiz de yaşayacaksın.

 

Mustafa Kemaller ölmez, rahat uyu paşam.

 

Bu vatan senin gibi bir kahramanı ebediyen bir daha görmeyecek yerinde rahat uyu…

 

Başkan Hüseyin Boz’un 10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı

 

Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 80. yıl dönümü dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Boz, adını Türk tarihine altın harflerle yazdıran dünya çapındaki büyük liderin Türk milletinin kalbinde ebediyen yaşayacağını söyleyerek Atatürk’ü 80. yılında da saygı ve özlem ile andığını ifade etti. Mesajında şu ifadeleri kullandı:

 

“Stratejik bir deha, başarılı bir asker, insanı yaşatan bir lider, başkomutan, iyi bir arşivci, iyi bir kitapsever, iyi bir yazar, çocukla çocuk, gençle genç, yaşlıyla yaşlı, hayvan haklarının en önemli temsilcisi, çevre ve doğa dostu, zeki, ahlaklı,  her zaman dinç ve şık,  iletişim becerisi yüksek,manevraları akılcı ve kuvvetli, vatan aşığı, sanatsever,eli açık, paylaşımcı, demokratik, bağımsız, hür, başöğretmen ve içimizden biri. Atatürk’ü anlamak, onu tüm insani yönleri ile ele almak demek. Cumhuriyet, çok yönlü bir lider ile onu hak etmiş bir milletin eseridir. Atamızın en büyük eseri Türkiye Cumhuriyeti’ni akıl ve ilim rehberliğinde bayrağı devralan liderlerimiz ile daha iyi noktalara taşıyacak, güçlü Türkiye hedefini gerçekleştirmeye devam edeceğiz.”

Hüseyin Boz=> Çankırı Belediye Başkanı

 

Çankırı Baro Başkanlığı 10 Kasım Mesajı

 

Ulusal bağımsızlığımızın önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk yaşamını Türk Milletinin bağımsızlığına ve gelişimine adamış eşsiz lideri kaybettiğimiz 10 Kasım, ulusumuzda ortak hüznün tarihidir.

 

Türkiye Cumhuriyeti  Devleti  Ata’sının ilkeleri ışığında ilerleyerek çağdaş ve modern bir dünya devleti haline gelmelidir.

 

Atatürk’ü anmak, O’nun aydınlık yolundan kararlılıkla yürümek, O’nu fikirleri ile yaşatmak, kurduğu Cumhuriyete, değerlerine, demokrasiye, tam bağımsızlığa, insan hak ve özgürlüklerine sahip çıkarak, daha ileriye taşımak gerekmektedir.

 

Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu  Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 80. Yıldönümünde, saygı, minnet, rahmet ve şükranla anıyoruz.

 

Av. Erkan Köroğlu Çankırı Barosu Başkanı

 

MHP Çankırı Merkez İlçe Başkanlığından 10 Kasım Kutlama Mesajı

 

MHP Çankırı Merkez İlçe Başkanı Bahadır Akbaba, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 80. yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, "Atatürk'ün mücadele azmi, bizlere yüklediği sorumlulukları ve gösterdiği hedefleri asla unutulmamalıdır dedi.

 

Aziz Türk milletinin bağımsızlığı ve özgürlüğü adına, yaşamış olduğu tüm zorluklara rağmen yılmadan yıkılmadan mücadele eden ve bu mücadelesi ile adını Türk tarihine altın harflerle yazdıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk hayatını milletine adamış eşsiz bir kişilik ve büyük bir komutandır.

 

Şüphesiz ki o büyük komutanın en büyük eseri milli irade, milli devlet ve tam bağımsızlık ilkeleri üzerine kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir. Atatürk'ün mücadele azmi, bizlere yüklediği sorumlulukları ve gösterdiği hedefleri asla unutulmamalıdır. Dolayısıyla; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü daha iyi anlamaya, onun bağrından çıktığı Türk milletinin esenliği yolunda verdiği muhteşem destansı mücadeleyi daha iyi tahlil etmeye ve günümüzde yaşadığımız her türlü zorluklara milli bir reçete olarak uyarlamaya gayret gösterilmesini temenni ediyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ebediyete irtihalinin 80. yıldönümünde Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Naçiz bedenlerin gelip geçici olduğu şu fani dünyada, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

 

Ne Mutlu Türküm Diyene.

 

Bahadır Akbaba MHP Çankırı Merkez İlçe Başkanı

 

Türk Büro-Sen Çankırı Şube Başkanı Metin Memiş’in Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 80. Vefat Yıldönümü Münasebetiyle Yayınladıkları Anma Mesajı.

 

“Büyük Ölülere Matem Gerekmez, Fikirlerine Sadakat Gerekir.” K.Atatürk

Cumhuriyetimizin kurucusu, Milli Mücadele’nin kutup yıldızı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 80.yıldönümünde saygıyla yad ediyoruz.

 

Atatürk Türk’tür, Türk’ün Samsun’dan Ankara’ya kadar süren mücadelesinin kınından çıkmış kılıcıdır.

 

Aziz Atatürk büyük bir komutan, üstün meziyetleri olan bir devlet ve siyaset adamı olarak Türk milletinin kalbinde taht kurmuştur.

 

O, milletine samimiyetle inanmış bir yürek, vatanına sevdalı fazilet timsali bir şahsiyettir. Elbette o, istiklal ve istikbal demektir.

 

Onda; karamsarlığa tamah etmek, karanlığa teslim olmak, yılgınlık ve yenilgiyi kabullenmek hiç görülmemiş, hiç rastlanmamıştır.

 

Tarih boyunca, hüner ve haysiyet sahibi devlet ve siyaset adamları için zorluklara, imkânsızlıklara, darboğazlara boyun eğme hali hiç yoktur.

 

Aziz Atatürk umut olmuş milleti kavramış, ufuk olmuş geleceği kurgulamış, güç olmuş vatanı kurtarmış, ülkü olmuş Cumhuriyeti kurmuştur.

 

Harap olmuş bir ülkeyi, yorgun düşmüş bir milleti yeniden kuvvet haline getirmek onun marifeti, onun muzafferliği olmuştur.

 

Önce vatan kurtarıp sonra devlet kuran milliyetçi bir mimar, milli bir mihverdir. Bu itibarla Atatürk Türkiye Cumhuriyeti’dir.

 

Seneler geçip asırlar birbirini kovalasa da, milletimiz, mazlum toplumlar ve vicdan sahibi her insanımız aziz Atatürk’e müteşekkirdir.

 

Bu düşüncelerle aziz şehitlerimizi, kurucu kahramanları, kurtuluşumuzun mümtaz neferlerini rahmet, minnet, şükran hislerime anıyorum.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ebediyete irtihalinin 80.yıldönümünde Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.

 

Milli eserlerinin, kutlu mirasının sonsuza kadar yaşatılacağını, bu konuda en büyük güvencenin Türk milleti olduğuna içtenlikle inanıyorum.

 

Bizzat demişti ki: “Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine sadakat gerekir.” Türk ve Türkiye sevdalıları çok şükür bu sadakattedir.

 

Naçiz bedenlerin gelip geçici olduğu şu fani dünyada, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet ve ilanihaye payidar kalacaktır.

 

Ne Mutlu Türküm Diyene!

 

Türk Büro-Sen Çankırı Şube Başkanı Metin Memiş

 

İYİ Parti Çankırı İl Başkanlığı 10 Kasım Kutlama Mesajı

 

Atatürk demek; gökten yağmur gibi yolsuzluk, yobazlığın aktığı bu günlerde kupkuru kalmak demektir.

 

Atatürk demek; Oğuz Kağan’dan Ahmet Yesevi’ye, tüm dünyaya Atam-Türk demektir.

 

Atatürk demek; Çanakkale’de yatan şehitlerimizin neden lise çağında olduğunu anlamak demektir.

 

Atatürk demek; Kurtuluş savaşı sırasında gösterdiği kahramanlıklar yüzünden "İstiklal Madalyası" almaya hak kazanan "Kara Fatma" lakaplı Fatma Seher Erden demektir.

 

Atatürk demek; kendi kurduğu ülkede kendisine ayyaş yorumunu özgürce yapılabilmesini sağlayan Cumhuriyet demektir.

 

Atatürk demek; eğitim alsın diye yurda gönderdiğimiz çocuklarımızın istismara uğramaması demektir.

 

Atatürk demek; Türk milletinin; ne Arap zihniyetine, ne Amerikan emperyalizmine ne de büyük Rusya hayaline teslim olmaması demektir.

 

Atatürk demek; Ya Özgür Vatan Ya Ölüm demektir.

 

Atatürk demek; Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içinde herkesi kapsayan Ne Mutlu Türk’üm sözünü söyleyebilmektir.

 

Kurucu Liderimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü 80’inci ölüm yıl dönümünde rahmetle, saygıyla anıyoruz.

 

Muhittin Bora Kanat İyi Parti Çankırı İl Başkanı

 

Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz

 

Çankırı Baro Başkanı Avukat Erkan Köroğlu

 

MHP Merkez İlçe Başkanı Bahadır Akbaba

 

Türk Büro-Sen Çankırı Şube Başkanı Metin Memiş

 

Muhittin Bora Kanat İYİ Parti Çankırı İl Başkanı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2135 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI