Bugun...Çankırı’dan Halep’e 2 Tır Yardım Malzemesi Gönderildi
Tarih: 12-01-2017 12:52:16 Güncelleme: 12-01-2017 13:03:16 + -


Dinç, Çankırı Belediyesi bünyesinde hizmet veren hanım lokalleri, beyaz masa ve çeşitli birimler ile Hayrat Vakfı’nın katkılarıyla toplanan yardımların yola çıktığını söyledi.


Çankırı’dan Halep’e 2 Tır Yardım Malzemesi Gönderildi

Dualarla Gönderildi

 

Çankırı Belediyesi, Halep için topladığı gıda malzemesi, giyecek, un, temizlik ve birçok temel yaşam malzemesini Tırlara yüklendi. 2 tır dolusu yardım, Belediye Başkanı irfan Dinç’in de katıldığı törenle Halep’e uğurlandı.

 

Dinç, Çankırı Belediyesi bünyesinde hizmet veren hanım lokalleri, beyaz masa ve çeşitli birimler ile Hayrat Vakfı’nın katkılarıyla toplanan yardımların yola çıktığını söyledi.

 

Başkan Dinç “Bugün Çankırı belediyesi olarak belediyemizin hanım lokalleri Çankırılıların beyaz masa ve hayrat vakfının katkılarıyla Halep için topladığımız yardımları bugün gönderiyoruz.” Dedi.

 

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç konuşmasına şöyle devam etti:

 

Ülkelerin bir resmi bir de stratejik sınırları vardır. Halep bizim stratejik sınırlarımızın içindeki gönül coğrafyamızın bir parçasıdır. Dünyaya baktığımızda bugün küresel emperyalist güçler gözü dönmüş bir şekilde özellikle Türk İslam coğrafyasını kan gözyaşı ve zulüm coğrafyasına dönüştürmüşlerdir. İçimiz kan ağlıyor. Bu kanın bu zulmün bir an evvel dinmesi için rabbimize dua ediyoruz. Burada peygamberimizin bir hadisini hatırlatmak istiyorum. Dünyanın öbür ucundaki mümin kardeşinizin ayağına diken battığında siz onun acısını hissetmiyorsanız gerçekten iman etmiş sayılmazsınız buyuruyor yüce peygamberimiz.

 

Çankırılı kardeşleri Halepteki  kardeşlerinin acılarına ortak oluyorlar. Rabbim onlara yardım etsin. Özellikle yine geçtiğimiz hafta engelli kardeşlerimiz Halepteki çocuklar için  ahşap oyuncak boyadı ve onlara gönderiyoruz.

 

Çankırı’daki bütün kesim engellisi ve bütün halkıyla beraber Halepteki kardeşleriyle beraber olduklarını buradan haykırıyorlar.

 

Gözü dönmüş emperyalist zalim güçler şunu bilsinler ki zulüm ile abad olunmaz. Birgün bu yapmış oldukları zulmün daha şiddetlisi gelip kendilerini bulacaktır. Dünya tarihi bu örneklerle doludur. Dünya tarihine baktığımızda aynı benzer ne tür zulümler yapıldıysa daha fazlasıyla  bu  zulümlerin içinde boğulan emperyalist güçleri göreceksiniz.

 

İnşallah rabbim en kısa zamanda Halepte ve dünyanın dört bir yanında küresel güçlerin zulmü altında inim inim inleyen kardeşlerimizi tüm dünya insanlığını bir an evvel huzura ve rahatta kavuşturur diyorum hayırlı uğurlu olsun diyorum sizlere de teşekkür ediyorum.

 

Engelliler Boyadıkları Oyuncakları Halep’e Gönderdiler

 

Çankırı Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi bünyesinde bulunan engellilerin Halep’teki kardeşleri için boyadıkları oyuncakları gönderdiler.

 

Hanım lokallerimizin yapmış oldukları kermes ve çocuk kulübümüzün yapmış olduğu gösterilerin gelirleri de bu yardımlar bu katlılar içerisindedir. Yardımları yapan değerli kardeşlerimize belediye çalışanlarımıza hayrat vakfımıza ve Çankırı halkına da  şükranlarımı sunuyor Allah razı olsun diyorum.

 

Daha sonra 2 Tırlık yardım konvoyu dualarla yola çıktı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2582 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI