Bugün...Çankırı’dan Sömürgecilere “İnsanlık Dersi”
Tarih: 01-04-2018 18:07:09 + -


Düzenledikleri kermesten elde edilecek gelirle Afrika’da su kuyusu açıp bambu ev yapacaklar.


Çankırı’dan Sömürgecilere  “İnsanlık Dersi”

“İnsanlık Dersi”

 

Başta İngiltere ve Fransa olmak üzere birçok batılı ülkenin yüzlerce yıldır sömürdüğü Afrika ülkelerine destek için Çankırılar anlamlı bir kermes düzenledi.

 

İnsani Yardım Vakfı İHH Çankırı Şubesi’nin Atatürk Bulvarı üzerindeki bir işyerinde düzenlediği kermese Çankırılı hanımlar yöresel yiyeceklerin yanı sıra el emeği göz nuru ürünlerle katkı sağladılar.

 

Çankırı’da yardım dede olarak bilinen ve İHH Çankırı mülteci sorumlusu olarak çalışan Münir Aktaş, İHH Çankırı Şubesi olarak bugüne kadar Afrika’da 5 su kuyusu açtıklarını belirterek “Bu kermesten elde edeceğimiz gelirle bir su sıkıntısı çeken bir bölgede su kuyusu açacağız ayrıca yine bu kermesten elde edeceğimiz gelirle evi olmayan bir aile için bölgede çok kullanılan bambu ağaçtan bir ev yaptıracağız. Kermesimize emekleriyle katkı sağlayan Çankırılı hanımlara ve kermese yardım duygusuyla destek olan Çankırılılar’a teşekkür ediyoruz. Allah yardımlarını kabul eylesin” diye konuştu.

 

Çankırı’nın yardım dedesi Münir Aktaş ayrıca İHH Çankırı Şubesi olarak geçtiğimiz günlerde hayırsever vatandaşların yardımları ile çoğunluğu mültecilerden oluşan 100 aileye et paketi, 100 aileye de gıda paketi ulaştırdıklarını sözlerine ekledi.

 

 
Bu haber 2475 defa okunmuştur.

Etiketler :
Vatandaş / 01-04-2018 23:30:00

zaten bir türkiye var yardım eden başka ülke göremiyoruz helal olsun ablalarıma ninelerime Allah Razı Olsun....FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Güncel Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI