Bugün...Çankırı Devlet Hastanesi Allah’a Emanet
Tarih: 04-08-2019 00:28:12 Güncelleme: 04-08-2019 00:35:12 + -


Çankırı Devlet Hastanesi’nde devam eden başıboşluk vatandaşların tepkisini çekiyor.


Çankırı Devlet Hastanesi Allah’a Emanet

“Yolsuzluk olayı patlak verince Cem hoca durduruldu. Çünkü Cem hoca garibanın hakkını yedirmez. Layıkıyla işini yapar. Bu işe vekillerde çanak tuttu” iddiaları 86.400 nüfuslu şehri bataklığa sürüklüyor. Medyada belirtilen haberlere dikkat edildiğinde hırsızlığın, yolsuzluğun üzerinin kapatılmaya çalışıldığı, bu sebeple de mevcut atama işleminin yapılmadığı kanaatindeyiz. Vatandaş bu yolsuzluk çetesine siyasi çevrelerin arka çıktığını da biliyor.” diyen memleket severler  işin ehli olan, işinde başarılı ve samimi insanların haklarının yenmemesini istiyorlar.

 

Çankırı Devlet Hastanesi’nde devam eden başıboşluk vatandaşların tepkisini çekiyor.

 

Çankırı Devlet Hastanesinde yaşanan yolsuzluk ve usulsüzlüklerle ilgili skandalların ardından, uzun süredir vekâletle idare edilen Çankırı Devlet Hastanesi başhekimliğine Operatör Doktor Cem Solak atanmıştı.

 

15 Temmuz’da başhekimlik görevi kendisine tevdi edilen Solak, gerekli güvenlik soruşturması, başhekimlik sözleşmesi ve diğer işlemlerini bitirdikten sonra 17 Temmuz’da Sağlık Bakanlığı'na giderek işlemlerini tamamladı. 18 Temmuz’da göreve başlaması beklenen Solak’ın görevlendirme yazısı bir türlü kuruma ulaşmadı.

 

Kim Engel Oluyor?

 

Yolsuzluk ve usulsüzlüklerle ilgili soruşturmaların devam ettiği Çankırı Devlet Hastanesi’ndeki başıboşluk vatandaşların da tepkisini neden oluyor. Otoritede devam eden boşluğun kurumun düzen ve yapısını etkilediğini ifade eden vatandaşlar, yetkilileri göreve davet ediyor.

 

Solak’ın atamasına milletvekilleri ve sağlık bakanlığının onay verdiği ifade edilirken, göreve başlamasına kimin engel olduğu tartışılıyor.

 

Vatandaşlar konuya ilişkin yetkililerden açıklama bekliyor.

 

Ümran hemşire yaşam savaşı veriyor!

 

Çankırı’da otomobili ile kaza geçirmesi sonucu ağır yaralanan hemşire Ümran Alabay'ın Ankara Şehir Hastanesi'ndeki yoğun bakım ünitesinde tedavisi sürüyor. Solunumu duran hastanın Çankırı Devlet Hastanesinde tomografi cihazının arızalı olması nedeni ile en kritik dakikalarda hastane hastane gezdirilmesi de ayrı bire skandal olarak kayıtlara geçti. Kastamonu’dan yaz okulundan dönerken geçtiğimiz hafta cuma günü saat:8.30’da Ilgaz-Çankırı yolu Aktaş mevkiinde özel aracı ile direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu takla atarak karşı şeride geçen Çankırı Devlet Hastanesi dahiliye servisinde görevli hemşire Ümran Alabay, tek taraflı trafik kazası geçirmişti. Kaza da ağır yaralanan Albay’a ilk müdahale yoldan geçen bir anestezi doktoru tarafından yapılmıştı.

 

112 ekibinde yer alan mesai arkadaşları tarafından Çankırı Devlet Hastanesine kaldırılan hemşire Alabay, daha sonra Ankara Şehir Hastanesi'ne sevk edildi. Bir haftadır yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan genç hemşirenin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

 

-En kritik dakikalar hastane hastane gezdirildi–

 

Öte yandan Çankırı Devlet Hastanesi acili servisine getirilen hemşirenin sürekli bozulan tomografi cihazının arızalanması nedeni ile ağır yaralı vaziyette yapay solunum cihazı (ambu) takılı vaziyette özel bir hastaneye götürülerek tomografi çekildikten sonra Çankırı Devlet Hastanesi aciline geri getirildiği öğrenildi. Bu şekilde solunumu duran hastanın müdahale edilmesi gerekirken en kritik dakikalarda hastane hastane gezdirilmesi de ayrı bir skandal olarak kayıtlara geçti.

 

 

Bir haftadır yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan genç hemşirenin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.
 
Bu haber 4858 defa okunmuştur.

Etiketler :
Çankırı vatandaşı / 04-08-2019 13:42:00

O kadar yoruldukki beklemekten. bu boşluk birde insan sağlığını da etkilediği an sözün bittiği yer oluyor. kardeşimiz inşallah sağlığına kavuşur. yeni skandallar olmaması duamızdır. bir yönetici atayamayacak kadar aciz kalınmasının anlamı nedir? birde hastanenin insanların gözünden düşmesine ve güvensizlik oluşmasına neden olan olay ve kişilerle bu iş devam etmek zorundamı?Çankırı halkı bir açıklama bekliyor.Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Sağlık Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI