Bugün...Çankırı Devlet Hastanesi Anjiyo Ünitesi Neden Kurulamadı? (Özel Haber)
Tarih: 01-12-2018 21:18:56 Güncelleme: 02-12-2018 08:22:56 + -


Yaklaşık tam 10 yıldır Anjiyo Ünitesi kurulmayı bekliyor Çankırı Devlet hastanesi.


Çankırı Devlet Hastanesi Anjiyo Ünitesi Neden Kurulamadı? (Özel Haber)

Çankırı devlet hastanesine anjiyo ünitesi kurulması şart oldu!!!!

 

Neden bir Kırşehir, bir Niğde, bir Kastamonu, bir Kırıkkale, bir Çorum, bir Karabük kadar olamıyoruz? Su kaçığı nerede?

 

2019 Yerel seçimlerinde Kırıkkale gibi bir dersin, mesajın verilmesini neyimi bekliyorsunuz sayın siyasetçiler? Nedenine gelince 2023, 2053, 2071 hedeflerinize olur ya ulaşamayabilirsiniz.

 

Anjiyo Ünitesi İle Takdir Toplaya Bilirsiniz!

 

Yaklaşık tam 10 yıldır Anjiyo Ünitesi kurulmayı bekliyor Çankırı Devlet hastanesi. Hastane yönetimi 10 yıldır anjiyo ünitesi neden açamadı? Tam 2008 yılından bu yana anjiyo ünitesinin açılmasını bekliyor Çankırı halkı. Ambulanslarda ölmek istemiyoruz artık. Kırıkkale’ye, Kastamonu’ya, Ankara’ya Ambulansla anjiyo olmak için sevk edilmek istemiyoruz artık.

 

Kaç kişinin daha ölmesini bekliyorlar?

 

Biz Çankırı halkı neden sağlık yönünden o yana, bu yana gitmek zorunda bırakılıyoruz? Eğer çok maliyet gerektiriyorsa şehir içerisi ve şehir dışında yaşayan, iş sahibi olan hayırsever iş adamlarımız var. Hayırsever iş adamlarımız açtırıversin bir anjiyo ünitesi bölümü.

 

Madem öyleyse anjiyo ünitesinin kurulması için o yok, bu yok demesini biliyorsunuz. Çankırı il değil mi yoksa? Siyasilerimiz neden bu işe bir el atmıyorlar? Kendilerinin canı, yakınlarının canı yok mu? Onların garantilerimi var sanki. Çankırı halkı olarak artık anjiyo ünitesinin açılmasını dört gözle bekliyoruz ve takipçisiyiz bu konunun. Çünkü hepimizin sevdikleri ve bekleyenleri var.

 

Siyasilerimiz İçin Bu Üniteyi Çankırı’ya Kurdurmak Çok Mu Zor?

 

Biliyoruz anjiyo ünitesi kurulması için Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı olması, bu doktorda da Doç. Dr. unvanı bulunması gerek. Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı koordinatörlüğünde anjiyo ünitesinde görev yapacak doktor, hemşire ve diğer görevliler eğitimden geçirildikten sonra hasta kabulüne başlaya biliyorlar. Bizde diyoruz ki bu alt yapıyı hazırlayıp, hazırlatıp Çankırı halkının hizmetine sunulsun istiyoruz. Bunları yapmak, yaptırmak çok mu zor milletvekillerimiz ve siyasilerimiz için???

 

Lafa gelince Çankırı Milletvekili Akbaş beyi AK Parti Gurup Başkan Vekili, Salim Çivitçioğlu’nu ise Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu üyesi diyoruz. Türkiye üçüncüsüyüz diye mangalda kül bırakmıyoruz. Ne hikmetse Çankırı halkı olarak yine kandırılıyoruz.

 

Çankırı Devlet Hastanesi’nde anjiyo ünitesinin faaliyete başlamasıyla birlikte artık Çankırı’da kalp krizi geçirip sevk edilen yüzlerce hastanın mağduriyetlerinin önleneceğini belirtebilen, Çankırı’nın, Çankırılının sesi gözü, kulağı, www.haberci18.com internet medya sahibi Mustafa Çelik olarak böylelikle kalp krizinden ölüm vakalarının azalacağını söyleye söyleye dilimizde tüy bitti.

 

İnşallah konu ile müjdeyi vermek Çankırı Milletvekili, AK Parti Gurup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaş bey ve Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu üyesi Salim Çivitçioğlu beye nasip olur. Ne olur 2023, 2053, 2071 yatırım proje kapsamına neyi almayı düşünmeyin bu önemli konuyu.

 

İddia ediyorum ki bu sorunu çözebilecek yine Milletvekillerimiz, Belediye Başkanımız siyasilerimizdir. Bu sorunu çözmek için çaba harcayanlara Allah sizden razı olsun, çalışmalarınızda kolaylıklar versin deriz.

 

İnanın yayınladığımız özel haberlerimizin kurumların, sivil toplum örgütlerinin ve iş dünyasının sorunlarının gündemde kalmasına da artı katkısının olduğunu belirtebiliriz.

 

"İnsanlarımızın günlük yaşamında yardımcısı ve başvuru kaynağı olan www.haberci18.com İnternet medyamızın meslek ilkelerinden ve ahlakından ödün vermeden yayın yapması, ilimizin ve ilçelerimizin kalkınması ve huzuru açısından ayrı bir önem taşımaktadır. Tüm olumsuzluklara karşın ter akıttığımız bilinsin yeter. Ben çingenelik edeceğim, yetkilileri, siyasileri zorlayacağım, kimse kusura bakmasın yapacak başka bir şeyde yok. Yani yazmaktan da, eleştirmekten de vaz geçmeyeceğim.” Bu böyle biline.
Bu haber 3761 defa okunmuştur.

Etiketler :
ahmet / 08-12-2018 14:25:00

Karatekin hastanesi var ya; Devlet Hastanesine ne hacet anjiyo kurmak nasılsa hasatalar oraya giderler.

VATANDAŞ / 04-12-2018 14:05:00

Maalesef ki Çankırı Devlet Hastanesinde anjiyo olmadığından geçen hafta eşimin rahatsızlanması ile 3 gün içerisine 2 defa Ankara ya ambulansla özel hastanelere gittik 2 defa anjiyo oldu.Göğüs üstünde yoğun ağrıları olduğunu bile bile sevk yapıp Çankırı ya gönderiliyoruz eve girmeden akşamına tekrar Ankara ya ambulansla gidiyoruz. Bir haftadır hastanede geçmeyen ağrılar için bölüm bölüm geziyoruz.Geçen yıl ağır bir ameliyat geçirdiğini bile bile bu eziyet nedendir?Hem devletimize hem hastaya yazık değil mi?En azından söyleyin ki şu bölüme gidin geçmeyen ağrılar ağrılar.Vatandaşlar olarak ne yapmamız gerekiyor bizlere kim yol gösterecek her gün bölüm bölüm gezelim mi hasta daha çok mu hasta olsun.

vatandas / 02-12-2018 20:59:00

Anjıyo ile iş bitmiyor, devamı ve operasyon lazım alt yapı lazım vs...

halk / 02-12-2018 12:39:00

İl Sağlık Müdürlüğü ne iş yapar bu memlekette? Bu işlere onların bakması gerekmiyomu?

Kadir Yavuz ( Çevreci ) / 01-12-2018 23:56:00

Siyasilerin tuzu kuru özel arabaları altlarında, devletin tüm ayrıcalıklarına sahipler, özel hastaneler emirlerinde, devlet hastanelerin de siyasi baskıyla öncelikleri ellerinde gariban vatandaş çeksin husayı, hala Çankırı ya yapılacak devlet hastanesi için yer bulamadılar siyasiler hatırlatırım. Vatandaş buldu devlet milyarlarca para kazanacaktı, ücretsiz vatandaşın bulduğu 200.000 metre kareye hem hastane yapılabiliyordu hemde tıp fakültesi bir siyasi çıksında neden yapmadıklarını anlatsın o halde.

melih / 01-12-2018 23:37:00

Çankırı vilayeti için her yıl kalkınma bakanlığı tarafından kaç TL ödenek ayrılıyor ve Çankırı ili Kalkınma Öncelikli Yöreler arasında kaçıncı sırada? Birileri çıksın açıklasın delikanlıca.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Sağlık Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI