Bugün...Çankırı Devlet Hastanesinde Hidroterapi Ünitesi Açıldı
Tarih: 31-10-2018 09:25:43 + -


Bu kapsamda Sağlık Müdürlüğümüz ve Çankırı Devlet Hastanemizin çabalarıyla seçilen 9 il arasında Çankırı Devlet Hastanesi de yer aldı.


Çankırı Devlet Hastanesinde Hidroterapi Ünitesi Açıldı

(Suda Doğum)

 

Sağlık Bakanlığı tarafından normal doğumu teşvik etmek amacıyla planlanan suda doğum, yani Hidroterapi Eşliğinde Travay (HET) yöntemi, pilot olarak seçilen 9 ilde hayata geçirilmeye başlandı. Bu kapsamda Sağlık Müdürlüğümüz ve Çankırı Devlet Hastanemizin çabalarıyla seçilen 9 il arasında Çankırı Devlet Hastanesi de yer aldı.

 

"HET yöntemi anne adaylarına doğum ağrısının kontrolünü sağlama, ılık suyun etkisinden yararlanılarak gebelik ağrı sürecinin suyun içerisinde geçirilmesi, gevşeme ve doğum eyleminin hızlandırılması gibi avantajlar sunan yöntemlerden biridir.

 

Bu kapsamda çalışmalar başlatılmış olup, doktor ve ebelerimizin eğitimlerini almaları için bakanlığımızın düzenlemiş olduğu sertifikasyon programlarına gönderilmiştir.

 

İdarecilerimizin, teknik birimlerimizin Kadın Hastalıkları ve doğum servisinde çalışan doktor ebe ve hemşirelerimizin özverili ve gayretli çalışmaları ile Çankırı Devlet Hastanesinde 3 doğum odası ve 1 suda doğum (Hidroterapi ) ünitesi hizmete sunulmuştur.

 

Suda doğum sürecinin gerçekleştiği özel donanımlı odada Jakuzi bebek beşiği ve doğum masasına dönüşebilen hasta yatağı bulunmaktadır. Anne adaylarının tüm doğum sürecini geçirebileceği şekilde tasarlanan odada anne ve bebek doğum sonrası süresini kesintisiz birlikte geçirebilmektedir. Odada ayrıca diğer tüm özel odalarda olduğu gibi refakatçi dinlenme alanı, televizyon buzdolabı gibi diğer malzemelerde hizmete sunulmaktadır.

 

Suda doğum ünitesi hizmetlerinden kimler yararlanabilir?

 

Suda Doğum Ünitesi'nden, 37-40 hafta aralığında olandaha önce sezaryenle doğum yapmamış, kalp, diyabet ve tansiyon rahatsızlıkları olmayan gebeler, hekiminde uygun görmesi halinde yararlanabilmektedir.

 

Su hayattır

 

Hayatınızın anlamını ağrısız ve rahat kucaklayın diyoruz.

 
Bu haber 2748 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Sağlık Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI