Bugun...Çankırı Devlet Hastanesinde Misafir Anne Uygulaması Başladı
Tarih: 28-09-2016 20:29:03 Güncelleme: 28-09-2016 20:33:03 + -


İlimizde Misafir Anne Uygulaması kapsamında İl Devlet Hastane’mizde 4 (dört) tane Misafir Anne Odası bulunmakta olup; evinden alınan gebemiz, hastaneye getirilip, hastanede misafir edilerek konaklama imkanı sunulacak, doğumdan sonra evine bırakılmaları sağlanacaktır.


Çankırı Devlet Hastanesinde Misafir Anne Uygulaması Başladı

Çankırı Devlet Hastanesi misafir anne uygulamasına başladı.

 

Hastanede bulunan 4 odada evinden alınan gebe, hastaneye getirilip, hastanede misafir edilerek konaklama imkanı sunulacak, doğumdan sonra evine bırakılmaları sağlanacak.

 

Konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Doğum öncesi ve doğumdan itibaren bebeklik ve çocukluk döneminde sağlık hizmetlerine erişilebilirlik, sağlık hizmetlerinden faydalanma, bu hizmetlerin kalitesi ve hizmet sunum ölçütlerinin benzer olması anne, bebek ve çocuk ölümlerini önleme ve sağlıklı gelişimlerini sağlamada büyük öneme sahiptir. Bu amaçla Sağlık Bakanlığı Misafir Anne Uygulaması programını uygulamaya koymuştur.

 

16.04.2008 tarih ve 2008/29 sayılı genelgeyle, anne ve bebek ölümlerini azaltmak için gebelerin doğumlarını hastanede gerçekleştirmeleri ve mutlaka bir sağlık personeli yardımı almaları gereklidir. Olumsuz hava ve yol koşulları veya başka imkânsızlıkların ulaşımı güçleştirdiği bölgelerde yaşayan gebeler, hastaneden uzak bir yerleşim merkezinde ikamet eden ve konaklama imkânı bulunmayan gebeler evlerinden alınarak hastaneye getirilmektedir. Burada konaklama imkânı sunularak sağlıklı bir doğum gerçekleştiren gebeler doğum sonrasında ikamet adresine geri götürülmektedir.

 

İlimizde Misafir Anne Uygulaması kapsamında İl Devlet Hastane’mizde 4 (dört) tane Misafir Anne Odası bulunmakta olup; evinden alınan gebemiz, hastaneye getirilip, hastanede misafir edilerek konaklama imkanı sunulacak, doğumdan sonra evine bırakılmaları sağlanacaktır. Bu geçen sürede gözetim altında tutularak oluşabilecek komplikasyonlara anında müdahale imkânı olacak, tüm bunların sonucunda anne psikolojik olarak rahatlayıp kendine güven içinde sağlıklı ve huzurlu bir doğum yapacaktır. Bu uygulama ile evde doğumun önüne geçilerek anne ve bebeğinin tam bir iyilik halinde olması hedeflenmektedir.” denildi. 
Bu haber 6534 defa okunmuştur.

Etiketler :
fatih yüzer / 30-09-2016 15:38:00

hastaneye ne yaparsanız yapın ama boş en büyük eksiklik yeterince doktor yok çankırıdaki yöneticeler sizler ilk önce doktor getirin sonra reklam yapınız .FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Sağlık Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI