Bugün...Çankırı Devlet Hastanesinin Son Hali İçler Acısı (Özel Haber)
Tarih: 13-04-2018 08:17:43 Güncelleme: 13-04-2018 12:25:43 + -


Usta Kalem Mustafa Çelik "Bize düşen sessizlik ve kabullenmişlik ise eğer; Çankırılılar olarak biz hep sessiz kalıp ses çıkarmamaya ve boyun eğmeye alışkınız." dedi, yine isyan etti.


Çankırı Devlet Hastanesinin Son Hali İçler Acısı (Özel Haber)

Hastane, gerek personel eksikliği, gerek tıbbi eksiklikleri gerekse çevresinin bakımsızlığıyla son günlerde dikkatleri üzerine çekiyor.

 

Şehre Ne Doktor Geliyor, Ne de Gelen Doktor Duruyor!

 

Elimizdeki doktorlarımızı da durduramıyoruz.

 

Bu Çile Ne Zaman Bitecek?

 

Konu ile ilgili açıklama yapan bir vatandaş “Hastanemizin içi gerek doktoru, gerek hemşiresi gerek hasta bakıcısı ile dolu dolu olsa çevredeki bu fiziki yetersizlikler kimsenin gözüne batmaz. Ama gel gör ki, hastane içi de dışı da boş bir binadan ibaret imajı veriyor” dedi.

 

Başka Hastanelere Sevk Edilmek İstemiyoruz!

 

Her geçen gün büyüyen şehrimiz Çankırı için bir gelecek vizyonu ortaya koyamayarak, Türkiye’ye kötü örnek olmaya devam ediyoruz.

 

Başka Hastanelere sevk edilen hastalardan kimi kronik kanser hastası, kimi kardiyoloji- anjiyografi bölümüne, kimi fizik tedavi bölümüne, kimi nöroloji bölümüne, kimi cildiye bölümüne sevk alıp, kimi diş-çene ameliyat bölümüne sevk alıp üzüle üzüle sabahların kör ışıklarında başka şehirlerin hastanelerine gidiyor.

 

Başka illere yapılan sevklerden dolayı yaşanan mağduriyetlere yönelik bir iyileştirme ya da kapsamlı bir hastanenin yapılmaması ise hastaların, halkın tepkisine neden oluyor.

 

www.haberci18.com İnternet Medya Admini Mustafa Çelik “Başka Şehirlerin Hastane Yollarında Ölmek İstemiyoruz.”

 

Neden bizim siyasilerimiz bir çözüm bulamıyor.?

 

Çankırı’nın Vekilleri var, Valisi ve Belediye Başkanı var, Atanmışları var. Her seçim zamanı Belediye meydanında işte bende sizin Üçüncü Milletvekilinizim diye nara atan siyasetçiler var. 87 bin nüfuslu Çankırı’da (İlçeler, beldeler, köylerin nüfusu hariç) bize neden bu işkenceyi çektiriyorlar? Neden kendi ilimizde bu tedaviler yapılamıyor? Ben artık bu yollardan bıktım ve usandım. Sizlerden de bıktık usandık.

 

Çevre illere en yoğun sevklerin Kalp Damar – Anjiyografi olduğunu belirten Çelik “İhtiyaç duyulan bölümlerin bir an önce açılması gerektiğini söylemekten çekinmiyoruz. Kimseden de korkmuyoruz.

 

Bence siyasiler kendi egolarını tatmin ediyorlar. Kocaman ilde Diş Çekmeye Ankara’ya sevk... Baypasa Ankara’ya sevk… Anjiyo ya Ankara’ya sevk… Çene Ameliyatı için Ankara ve çevre illere sevk. Daha neler neler. Nedir bu ya çektiğimiz, çektirdiğiniz?

 

Sanki sağlıkta çağ atladık. Amanın bir görseniz Çankırı’da her şey dört dörtlük. Ellerin vilayetlerinde, ilçelerinde bu işler Sağlık Ocaklarında yapılıyor veya bunları artık küçük Özel Hastaneler bile yapıyor. Ama gel gelelim bizim Çankırı Devlet hastanemizde sağlık ararken sağlığımızdan oluyoruz, isyan ediyoruz.

 

Ya kardeşim şu yeni hastane yerini bir an önce belirleyin de ilk kazmayı vurun, sağlam olsunda nereye yaptırırsanız yaptırın da siz seçilmişlerin, siz atanmışların ne işlerle ilgilendiğinizi halk görsün artık.

 

Nere olursa olsun eğer amacınız rant değilse halkımıza bir hizmet yapmış olursunuz.

 

Bu serzenişimiz ve olayın üzerine gidişimizin hastane yönetimi veya başhekimimizin yetersizliği ile alakalı değildir. Onların da çabası fayda etmemektedir.

 

Çankırı’nın ekmeğini yiyen, suyunu içen, havasını teneffüs eden seçilmişler, atanmışlar eskiden beri bu konularda Çankırı’mızı her zaman yalnız bırakmışlardır.

 

Madem Bu Memleketin Ekmeğini Yiyip, Suyunu İçiyorsak, Bu Memleket İnsanının Oyları İle Seçiliyorsanız En Önemlisi de Aynı Gemi İçerisindeysek Bu Şehrin, Halkın Hakkını Vereceksiniz Başka Yolu Yok…

 

Bize düşen sessizlik ve kabullenmişlik ise eğer; Çankırılılar olarak biz hep sessiz kalıp ses çıkarmamaya ve boyun eğmeye alışkınız. Bunun sonucu olarak da sağlığımızla alay edilen bir konuma kadar düştük. İşsizlik geçicidir ama kaybedilen canlar geri gelmez.” Bu yaşananların hesabını valahide, billahide sorarız diyoruz. Allah rızası için yapacağınız yeni hastane en azından 500 yataklı olsun.
Bu haber 5341 defa okunmuştur.

Etiketler :
misafir / 11-05-2018 09:32:00

ASLINDA ÇANKIRI HALKI OLARAK BU HİZMETLERİ BİLE HAKETMİYORUZ; NEDENİ İSE İŞİ GÜCÜ ŞAKŞAKÇILIK OLAN, VALİLİK, BELEDİYE, SİYASETÇİ KİMGELİRSE GELSİN DERDİNİ SÖYLEMEYEN PADİŞAHIM ÇOK YAŞA DİYEN ANLAYIŞA BU HİZMETLER ÇOOK BİLE.

misafir / 17-04-2018 09:35:00

Sayın editör size katılıyorum. Sizin aracılığınızla yetkililere birde şunu soralım neden Çankırı devlet hasta hanesinde bir guatrı ameliyatı yapılamıyor kapalı yöntemle böbrek taşı alınamıyor.

HASAN / 16-04-2018 17:27:00

Bütün mesele bu işte. Yerinde sorunları görmeyip bürokratların hazırladığı evrakları okuyan övünen siyasetçilerde. İl başkanı olan zat fazla değil 10-15 gün önce eline tutuşturulan kağıttan Ankaraya sevkin ne kadar az olduğunu rakamlarla açıklamıştı oturduğu yerden. oysa hiçte öyle değilmiş. Hastane yerini ranta göre arayanlar hastanın halinden ne anlar. Onurlu gazetecilik budur işte.

Adam adam / 16-04-2018 07:58:00

Yıllardan beridir süre gelen sıkıntı bunlar biz Çankırı milleti olarak farklılıklara hep karşıyız vatan millet diye diye beynimiz doldu taştı farklı siyasi partilileri deniceksin sonra seni tekrar alabilmek için kırk takla atacak iktidar birşeyler en azından yapılacak Çankırılının kolay lokma olmadığını görecek dicem .ama köydeki amcamın kafayı ikna etmek zor.

Vatandaş / 13-04-2018 15:36:00

hastaneye günde 2000 kişi gidiyor 2 kişi ankara yolcusu değil mi bir düşünün bir gün kalp krizi geçirdiniz acil anju olmanız lazım ve buradaki doktorlar yapamıyor bu işi ankara'ya gitmeniz lazım acil çıksa bile şehir merkezine varıncaya kadar 15 dakika rahat geçer o 15 dakikada belki ambulans epey yol kat etmiş olacak ama ankara yolu çay kenarı diyorlar kokuyor diyorlar sanki yapraklı yolunca çay yok kokmuyor değil mi ha bu arada ANJU BURADA YAPIYORLAR DİYEN OLACAK ben anju'yu ANKARADA oldum hemde BURADA DOKTOR VARKEN oldum birşey de demiyorum artık.

Hasta / 13-04-2018 15:12:00

SAYIN ÇELİK KALEMİNE SAĞLIK. BU REZİLLİĞİ ÇEKENLERDEN BİRİSİ OLARAK SORUYORUM, 10 KM UZAKTA İSTEDİĞİ YERE YENİ HASTANEYİ YAPTIRMAK İÇİN BÜTÜN ÖNERİLEN YERLERE KARŞI ÇIKAN RANTÇILAR BU REZİLLİĞİ GÖRÜYORLAR MI ACABA. İKİ ELİMİZ YAKANIZDA OLACAK BUNU BİLİN.

mert / 13-04-2018 11:48:00

Ah Yarenağalar Ah ,Çankırımızın durumunu millet heralde sadece yarenlerden, başağlardan, çıkarılan oyunlardan sanıyor .herşey güllük gülistanlık gibi imaj veriliyor.Kimsede demiyoki biz her seçimde ilk beşe giriyoruz ama hizmette son 5 deyiz, hala bi hastane yeri hallolamadı, ilbaşkanı diyoki Ankaraya günde 2 kişi sevk oluyo diyo :) yani başıboşluğu bırakıp önce şu hastanenin bian önce kazma vurulması lazım. Yeni valilik binası yapılıyo yapılabilir yanına Ankara tarafı en azından biraz daha doğru karar olacak gibi geliyor, milleti orası olsun burası olsun diye yarıştırmayalım, üniversite uzakta yapraklı tarafında olduda noldu hiç Çankırı da ögrenci görmessek üniversite olduğunu kimse bilmez kanıtlayamaz bile, herkez koysun elini taşın altına, koysunki güzel yiğit şehrimiz şahlansın yürüsün büyüsün gelişsin, sonrada hep beraber yarenlere katılırız oyunlar çıkarırız oynarız eğleniriz ama şimdi çalışalım lütfen, hayırlı kandiller.

şerafettin Erdoğan / 13-04-2018 11:19:00

Aynen katılıyorum yönetim diye bir şey yok.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Sağlık Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI