Bugun...Çankırı Emniyet Müdürlüğü Suç Ve Suçluları Tek Tek Temizliyor
Tarih: 04-10-2017 16:44:38 Güncelleme: 04-10-2017 18:19:38 + -


Vatandaşlarımızın huzur ve güveninin sağlanması mevcut olan kamu esenliğinin devam etmesi ancak vatandaşlarımızın destekleri ile mümkündür. Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın şüpheli gördükleri ve tespit ettikleri her aykırılığı derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz.


Çankırı Emniyet Müdürlüğü Suç Ve Suçluları Tek Tek Temizliyor

Çankırı Emniyet Müdürlüğü Suç ve Suçluyla Mücadele İlkesi Çerçevesinde Vatandaş-Kolluk Uyumu İle Çalışmalara Devam Ediyor.

 

Suç Ve Suçlular Soluğu Emniyet Müdürlüğünün Kucağında Alıyorlar

 

Emniyet Basın Bülteni

 

Çankırı Emniyeti 3 ayrı olayı tere yağdan kıl çeker gibi sonlandırdı.

 

Olay 1- A.A isimli şahıs 30.09.2017 günü Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne başvurarak merkez İncili Çeşme Mahallesinde ikameti önünden otosunun 13.09.2017 günü çalındığını belirterek başvuruda bulunmuştur. Çalındığı iddia edilen araç ve çalan şüphelilerin kimlik tespit ve yakalama çalışmaları tüm yurt genelinde devam ederken, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık-Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince yapılan çok yönlü çalışmalar sonucunda müracaatta bulunan şahsın aracı yaklaşık 9 ay önce D.Ç. isimli şahsa sattığı, parasının bir miktarını aldığı, satın alan şahsın aracı kaydını üzerine almadığı için böyle bir yola başvurduğu tespit edilerek, A.A isimli şahıs hakkında Suç Uydurma suçundan adli tahkikat yapılmıştır.

 

Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde mevcut kamu esenliğinin devamı amacıyla, Önleyici ve Adli Kolluk Tedbirleri kapsamında, Suç ve Suçluyla Mücadele ilkesi çerçevesinde vatandaş-kolluk uyumu ile çalışmalara devam edilecektir.

 

 

Olay 2- 30.09.2017 tarihinde Saat:20:00 sıralarında duyarlı Çankırılı vatandaşlarımızın şüpheli şahıs gördüklerini 155 Polis İmdat Hattına ihbar etmeleri üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Abdülhalik Renda Mahallesi Refik Saydam Caddesine intikal edilmiş, 5.. J…. 1… plakalı araç içerisinde E.Y. isimli şahıs ve bu şahıstan 1 adet toplu tabanca, yine duyarlı vatandaşlarımızın yönlendirmesi ile site içerisinde F.Y isimli şahıs üzerinde uyuşturucu madde ile S.Ö. isimli şahıs yakalanmış, site içerisinde yapılan araştırmalar sonucu F.Y. isimli şahsa ait olduğu anlaşılan 1 adet Baretta marka tabanca su saati içerisine gizlenmiş halde elde edilmiş, şahısların yapılan sorgularında şahısların alacak verecek konusu ile ilgili ilimize geldikleri, S.Ö. nüfus cüzdanını kolluk kuvvetlerine ibraz eden şahsın aynı zamanda A.A. sürücü ehliyet bilgilerini de kullanarak yıllardır Güveni Kötüye Kullanma, Tehdit, Hükümlü ve Tutuklunun Kaçması, Sesli ve Yazılı Görsel İleti Yolu ile Hakaret, Birden Fazla Kişi Tarafından Silahla Tehdit, Kamu Görevlileri ile İlişkisi Olduğundan Bahisle Bir İşin Gördürüleceği Vaadiyle Dolandırıcılık olmak üzere 12 ayrı suçtan aranan O.Y. isimli şahıs olduğu tespit edilmiş, tahkikata çok yönlü olarak devam edilmekte olup, O.Y. isimli şahıs tutuklanarak cezaevine konulmuştur.

 

Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde mevcut kamu esenliğinin devamı amacıyla, Önleyici ve Adli Kolluk Tedbirleri kapsamında, Suç ve Suçluyla Mücadele ilkesi çerçevesinde vatandaş-kolluk uyumu ile çalışmalara devam edilecektir.

 

 

Olay 3- İlimiz Merkez Yapı Kredi Bankası ATM’sinden 25.08.2017 günü saat:17:00 sıralarında para çekmek isteyen vatandaşımızın dalgınlık ve unutkanlığı sonucu bıraktığı 1.190 TL. Paranın İl Emniyet müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliği görevlilerinin titiz çalışması sonucu Şüpheli A.A. isimli şahıs tarafından çekildiği tespit edilerek şüpheli şahıs yakalanmış, tahkikata çok yönlü başlanmıştır.

 

Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde mevcut kamu esenliğinin devamı amacıyla, Önleyici ve Adli Kolluk Tedbirleri kapsamında, Suç ve Suçluyla Mücadele ilkesi çerçevesinde vatandaş-kolluk uyumu ile çalışmalara devam edilecektir.

 

Vatandaşlarımızın huzur ve güveninin sağlanması mevcut olan kamu esenliğinin devam etmesi ancak vatandaşlarımızın destekleri ile mümkündür. Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın şüpheli gördükleri ve tespit ettikleri her aykırılığı derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar Polisimizin başarısı ile halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Emniyet teşkilatımızı, yürekten kutluyoruz.

 
Bu haber 3076 defa okunmuştur.

Etiketler :
Mustafa / 05-10-2017 08:10:00

Darısı araçla yüksek sesle gece yarısı müzik dinleyen, motorla gezip egzoz gürültüsü yapan avamların da ıslah edilmesi temennisiyle...

Hasan Harput / 04-10-2017 21:15:00

Emniyet Müdürlüğümüzün her birimini bir çankırılı olarak teprik ediyor başarılarının devamını diler saygılar sunarım Allah yar ve yardımcınız olsunFACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Asayiş-Emniyet Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI