Bugun...Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni
Tarih: 15-03-2018 08:53:00 + -


İl Emniyet Müdürlüğümüz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda...devamını okuyunuz.


Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni

Kaçak sigara, kıyılmış tütün, makaron, puro, pipo tütünü, elektronik sigara ve likidi gibi tütün ve tütün mamullerinin yasa dışı satışı ve terör örgütünün finans kaynağının engellenmesi ile devletimizin vergi kaybının önlenmesine yönelik İl Emniyet Müdürlüğümüz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda;

 

10.03.2018 günü saat:18.15 sıralarında yatılı hizmet veren kurumda kalan kişilere normal giriş uygulamasına uymayarak tel örgü üzerinden döner paketleri yanında 9 adet şeffaf kilitli poşet içerisinde içi tütünle doldurulmuş 180 adet makaronu vermeye çalışan K.D. isimli döner satan işyeri kuryesi B.K. suç unsurları ile beraber yakalanmıştır. Soruşturmanın derinleştirilmesi ile K.D. isimli dönerci dükkanının sahibi H.A. 6 adet extacy hap ile yakalanmış, işyerinde ve konu ile ilgili R.T. isimli tütün ürünleri satan işyerinde yapılan aramalar sonucunda,  37 adet şeffaf kilitli poşet içerisinde 740 adet içi tütünle doldurulmuş makaron, 10 adet çeşitli markalarda pipo tütünü, 8 kutu Tanya marka nargile tütünü, satışı sunulmak üzere bandrolsüz vaziyette 4.055 gram kıyılmış tütün, 21 kutu çeşitli markalarda içi boş makaron, 1 adet nargile tütünü ve 6 kutu (48 tane) puro tahkikata esas olmak üzere muhafaza altına alınmış, şahıslar ve işyerleri hakkında 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet ve TCK 191 Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak yada Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak suçlarından adli ve idari tahkikata devam edilmekte olup, konu ile ilgili Çankırı Belediye Başkanlığı’na ve İl Vergi Dairesi Müdürlüğü’ne mevzuatları gereği değerlendirilmek üzere gerekli bildirimlerde bulunulmuştur.

 

Kaçakçılık ve Narkotik suçlarla mücadelede en etkin yöntemin, hiç şüphesiz vatandaşlarımız tarafından yapılan mücadele olduğunun bilinerek, Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın kaçakçılık ve narkotik olaylarına karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar bizi başarıya, halkımızı huzura kavuşturacaktır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 
Bu haber 2059 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Asayiş-Emniyet Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI