Bugun...Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni
Tarih: 03-05-2018 21:10:37 Güncelleme: 04-05-2018 14:00:37 + -


28.04.2018 günü yapılan operasyon sonucu H.O. isimli şahıs yakalanmış, şahıstan 1,19 gr SKUNK maddesi ele geçirilmiştir.


Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni

2 Basın Bülteni

 

Bülten 1- Her türlü uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığının bir insanlık suçu olduğu bilinciyle ticareti ve kullanımı toplum sağılığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu suçları ile ilimizde etkin ve sonuç odaklı her türlü mücadeleyi yapmak amacıyla Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ve KOM Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satan, Satışa arz eden, kullanan, şahıslara yönelik yapılan istihbarı çalışmalar neticesinde;

 

28.04.2018 günü yapılan operasyon sonucu H.O. isimli şahıs yakalanmış, şahıstan 1,19 gr SKUNK maddesi ele geçirilmiştir. H.O. şahıs hakkında uyuşturucu madde kullanmak suçundan tahkikat yapılmıştır.

 

Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın narkotik suçlara karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar bizi başarıya, halkımızı huzura kavuşturacaktır.

 

Bülten 2- Vatandaşlarımızın terörle mücadeleye yönelik duyarlılık ve farkındalıklarının yanı sıra Alo 140 Terör İhbar Hattının bilinirliğini artırmak ve kullanımını daha da etkinleştirmek amacıyla 45 saniye süreli “Alo 140 Duyarlı İşçi” ve 40 saniye süreli “Alo 140 Sırt Çantası” adlı yeni spot filmler Radyo Televizyon Üst Kurulunun 11.04.2018 tarihli ve 2018/15 sayılı toplantısında kamu yararına yönelik spot film olarak kabul edilmiş ve www.rtuk.gov.tr internet adresinde yer alan “Spot Filmler-Kamu Spotu” bölümüne eklenmiştir.

 

Ülkemizin huzur ve güvenliği için yürütülen çalışmalara olumlu katkısı olacağı değerlendirilen söz konusu spot filmlerin geniş kitlelere ulaştırılabilmesi önem arz etmektedir.

 

Bu kapsamda, “Alo 140 Duyarlı İşçi” ve “Alo 140 Sırt Çantası” adlı spot filmlerin yerel kanallarda, kamuya ait dijital led panolarda yayınlanmasının sağlanması hususu; Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 
Bu haber 4557 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Asayiş-Emniyet Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI