Bugün...Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni
Tarih: 14-09-2018 13:06:55 + -


Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın sahte para olaylarına karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz.


Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni

Olay- 1

 

Sahtecilik olayları tüm dünyada merkez bankalarının ve kolluk güçlerinin üzerinde hassasiyetle durduğu bir konudur. İlimiz genelinde Parada Sahtecilik suçunu önlemek, devletimizin vergi kaybının engellenmesi ve terör örgütlerine finans sağlayan suç örgütlerinin tespit edilmesi amacıyla Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerimizce koordineli şekilde yürütülen çalışmalar sonucunda,

 

Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde 28.08.2018 günü ilimiz merkezinde faaliyet gösteren bir ATM cihazı aracılığıyla piyasaya sahte para sürerek maddi ve manevi menfaat sağlamaya çalışan şahısların tespit edilmesi ve yakalanmasına yönelik gerçekleştirilen operasyon neticesinde şüpheli şahıslar ilimiz merkezinde suç unsuru sahte banknotlarla birlikte yakalanmıştır. Yakalanan B.E. ve Ü.E. isimli şahıslar hakkında Parada Sahtecilik-TCK-197 suçu kapsamında tahkikata başlanmıştır.

 

Sahtecilikle mücadelede en etkin yöntemin, hiç şüphesiz vatandaşlarımız tarafından yapılan mücadele olduğunun bilinerek, Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın sahte para olaylarına karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar bizi başarıya, halkımızı huzura kavuşturacaktır.

 

Olay-2

 

Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığınca yasaklanan insan ve hayvan sağlığı üzerinde yan etkileri bulunan ilaç, hap, kapsül, vb. sağlık ürünlerinin İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde denetimi, satışı ve kullanımını engellemek kolluk güçlerinin üzerinde hassasiyetle durduğu bir konudur.

 

İlimiz genelinde Sağlık Bakanlığının yasaklamış olduğu ürünlerin sahte sosyal medya hesapları ve web sayfaları üzerinden satışını ve kullanımını engellemek, insan ve hayvan sağlığı üzerindeki tehditleri ortadan kaldırmak ve can kaybının önüne geçilmesi amacıyla, Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce yürütülen çalışmalar sonucunda,

 

Ülkemizde yasaklanan, kaçak yollardan temin edilen gebeliği sonlandırıcı CYTOTEC isimli ilacın ilimize getirileceği bilgisi üzerine, 29.08.2018 günü H.İ.Ö. ve T.S. isimli şahıslar 10 adet CYTOTEC isimli ilaç ile yakalanmıştır. Yakalanan H.İ.Ö. ve T.S. isimli şahıslar hakkında 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’na muhalefet suçu kapsamında tahkikat yürütülmektedir.

 

Kaçakçılıkla mücadelede en etkin yöntemin, hiç şüphesiz vatandaşlarımız tarafından yapılan mücadele olduğunun bilinerek, Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın sahte para olaylarına karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar bizi başarıya, halkımızı huzura kavuşturacaktır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 
Bu haber 2064 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Asayiş-Emniyet Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI