Bugün...Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni
Tarih: 13-08-2019 20:26:44 + -


Orta İlçemiz İncecik köyünde bulunan R.A. isimli şahsa ait ikamet ve ikametin bahçesinde yaptığı adli aramada; Bahçenin çeşitli kısımlarına ekilmiş boyları 40 cm ile 167 cm arasında değişen 81 Kök Hint Keneviri ele geçirilmiştir.


Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Basın Bülteni

Her türlü uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığının bir insanlık suçu olduğu bilinciyle ticareti ve kullanımı toplum sağılığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu suçları ile ilimizde etkin ve sonuç odaklı her türlü mücadeleyi yapmak amacıyla Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ve KOM Şube Müdürlüğümüzce Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Satan, Satışa arz eden, kullanan, şahıslara yönelik yapılan sokak çalışmaları neticesinde;

 

Vatandaşımızın "UYUMA" programını kullanarak yapmış olduğu ihbarı değerlendiren ekiplerimizin geçtiğimiz gün Jandarma eşliğinde Orta İlçemiz İncecik köyünde bulunan R.A. isimli şahsa ait ikamet ve ikametin bahçesinde yaptığı adli aramada;

 

Bahçenin çeşitli kısımlarına ekilmiş boyları 40 cm ile 167 cm arasında değişen 81 Kök Hint Keneviri ele geçirilmiştir. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce R.A. isimli şahsa “2313 SKM” suçundan (Uyuşturucu Maddelerin Murakabesi Hakkındaki Kanuna Muhalefet) tahkikat yapılmıştır.

 

Çankırımızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın narkotik suçlara karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar başarılarımızın ve halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 
Bu haber 3962 defa okunmuştur.

Etiketler :

Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Asayiş-Emniyet Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI