Bugun...Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Günlük Olay Bültenleri
Tarih: 17-04-2018 21:47:18 + -


Suç ve Suçluyla Mücadele ilkesi çerçevesinde vatandaş-kolluk uyumu ile çalışmalara devam edilecektir.


Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Günlük Olay Bültenleri

Bültenler

 

Olay 1

12.04.2018 tarihinde İl Emniyet Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliğince yapılan kapsamlı çalışmalar sonucu Elde veya Üstte Taşınan Eşyayı Özel Beceri ile Almak Suretiyle Hırsızlık suçundan hakkında yakalama emri bulunan Y.Ö isimli şahıs ilimiz merkezinde ekiplerimizce yakalanmış, konu ile ilgili günün Nöbetçi Cumhuriyet Savcısına bilgi verilmiş, talimatları üzerine şahıs aynı gün Cumhuriyet Başsavcılığına mevcutlu olarak intikal ettirilmiş, Şahıs tutuklanarak Çankırı E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edilmiştir.

 

13.04.2018 günü yapılan çalışmalar sonucu Dolandırıcılık suçundan yakalama emri bulunan E.Y isimli şahıs ilimizde yakalanmış konu ile ilgili Nöbetçi Cumhuriyet Savcısına bilgi verilmiş talimatları üzerine şahıs aynı gün mevcutlu olarak intikal ettirilmiş, Şahıs ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmıştır.

 

Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde mevcut kamu esenliğinin devamı amacıyla, Önleyici ve Adli Kolluk Tedbirleri kapsamında, Suç ve Suçluyla Mücadele ilkesi çerçevesinde vatandaş-kolluk uyumu ile çalışmalara devam edilecektir.

 

Olay 2

Uygarlıkların beşiği ve açık hava müzesi olan her dönemde önemli rol oynayan Anadolu’nun engin medeniyet mirasını koruyup gelecek miraslara aktarılmasını sağlamak amacıyla İl Emniyet Müdürlüğümüz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak, yapılan istihbari çalışmalar sonucunda,

 

06.04.2018 ve 07.04.2018 günü ilimiz merkezinde kaçak kazı yapan şahıslara yönelik düzenlenen operasyonlarda 1.70x1.50 m ebatlarında 10.50.m derinliğinde ve 170x120 ebatlarında  ve 5.20 m derinliğinde 2 ayrı adreste kaçak kazı alanı olduğu tespit edilmiş, 5 şahıs yakalanarak, haklarında adli işlem yapılmış, 45 adet arkeolojik ve  entografik buluntu ile suçta kullanılan dedektör, su motoru, halat vb. çok sayıda materyale el konulmuştur.

 

Kaçakçılık ve narkotik suçlarla mücadelede en etkin yöntemin, hiç şüphesiz vatandaşlarımız tarafından yapılan mücadele olduğunun bilinerek, Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın kaçakçılık ve narkotik olaylarına karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar bizi başarıya, halkımızı huzura kavuşturacaktır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 
Bu haber 3637 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Asayiş-Emniyet Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI