Bugün...Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Piyasaya Sahte Para Sürmek İsteyen 2 Şahsı Kıskıvrak Yakaladı
Tarih: 28-02-2018 18:59:29 Güncelleme: 06-03-2018 17:54:29 + -


Yakalanan T.K ve Suça Sürüklenen Çocuk H.K isimli şahıslar Parada Sahtecilik-TCK-197 suçu kapsamında şüpheli ifadeleri alınarak günün nöbetçi Cumhuriyet Savcısının talimatları doğrultusunda tahkikata devam edilmektedir.


Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Piyasaya Sahte Para Sürmek İsteyen 2 Şahsı Kıskıvrak Yakaladı

Sahtecilik olayları tüm dünyada merkez bankalarının ve kolluk güçlerinin üzerinde hassasiyetle durduğu bir konudur. İlimiz genelinde Parada Sahtecilik suçunu önlemek, devletimizin vergi kaybının engellenmesi ve terör örgütlerine finans sağlayan suç örgütlerinin tespit edilmesi amacıyla Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerimizce koordineli şekilde yürütülen çalışmalar sonucunda, 25.02.2018 günü ilimiz merkezinde faaliyet gösteren bir iş yerine piyasaya sahte para sürerek maddi ve manevi menfaat sağlayan şahısların tespiti edilmesine ve yakalanmasına yönelik gerçekleştirilen operasyon neticesinde şüpheli şahıslar İlimiz merkezinde suç unsuru sahte banknotla birlikte yakalanmıştır. Yakalanan T.K ve Suça Sürüklenen Çocuk H.K isimli şahıslar Parada Sahtecilik-TCK-197 suçu kapsamında şüpheli ifadeleri alınarak günün nöbetçi Cumhuriyet Savcısının talimatları doğrultusunda tahkikata devam edilmektedir.

 

Sahtecilikle mücadelede en etkin yöntemin, hiç şüphesiz vatandaşlarımız tarafından yapılan mücadele olduğunun bilinerek, Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın sahte para olaylarına karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar bizi başarıya, halkımızı huzura kavuşturacaktır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 
Bu haber 2718 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Asayiş-Emniyet Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI