Bugün...Çankırı İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy Uyuşturucuya Geçit Vermeyeceğiz Dedi
Tarih: 11-07-2019 00:07:57 Güncelleme: 11-07-2019 00:18:57 + -


Uyuşturucu suçları ilimizde etkin sonuç odaklı her türlü önleyici mücadele ile uyuşturucu ve uyarıcı madde satan, satışa arz eden, kullanan şahıslara yönelik sokak çalışmaları yapılmakta olup, uyuşturucu maddenin sokağa inmeden yakalanması amaçlanıyor.


Çankırı İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy Uyuşturucuya Geçit Vermeyeceğiz Dedi

Çankırı Polisi Uyuşturucuya Geçit Vermiyor

 

09 Temmuz 2019 Salı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ilimiz basın mensuplarına bilgilendirme toplantısı yaptı. Aksoy, “Uyuşturucu ile mücadelede basının etkisi tartışılmaz. Yapılanları ve hedeflenenleri vatandaşlarımıza duyurmak ve yardımlarını alabilmek bizim için çok önemli. Tuzun başkenti Yaran diyarı Çankırı’da uyuşturucuya geçit vermeyeceğiz.” Dedi.

 

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube ve KOM Şube Müdürlükleri tarafından basın toplantısı düzenlendi.

 

Düzenlenen toplantıda Narkotik Şube ekipleri tarafından yapılan araştırmalar ve incelemeler sonucunda ele geçirilen uyuşturucu madde satışı ve kullanımı ile alakalı olarak değerlendirme toplantısı yapıldı.

 

Programda konuşan Çankırı İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, "Bugün yapacağımız işlem hem 2018 yılının 6 hem 2019 yılın ilk 6 ayını Narkotik Şube Müdürlüğümüze karşılaştırmalı değerlendirmesi olacak ama buradaki sizin için önemli olacak şey rakamlar değil önemli olan biz burada bir başarıyı bir ivmeyi yakaladık. Uyuşturucu, uyarıcı narkotik madde diyelim hepsini kapsayacak şekilde bunun iki ana sebebi var. Birincisi arkadaşlarımızın çok iyi sistemli bir şekilde çalışmaları ve ikincisi vatandaşın katkısı" dedi.

 

Aksoy “Biz her zaman her yerde olamayız, her şeyi göremeyiz” sözleri ile konuşmasını sürdüren  Aksoy, her ay muhtarlarla ve mahallelerde lokal toplantılar yaptıklarını, toplantıya bölgedeki imam ile okul müdürleri ve esnafların da katıldığını belirterek, “Biz oralarda gerekli bilgiyi alıyoruz. Yeni yaptığımız toplantılarda ilk yaptığımız toplantılardaki birçok şikayet  artık yok. Çünkü bize vaktinde bildirdikleri ve biz de müdahil olduğumuz için o konularda çok ciddi azalma var. Asayiş suçlarında, özellikle mala karşı işlenen suçlarda yüzde 30-40 oranında düşüş sağladık.” diye konuştu.

 

Aksoy,  Çankırı’nın  uyuşturucu madde kullanımında Türkiye geneline göre sıkıntılı düzeyde olmadığını söyleyerek, “Problemi az olan illerin içerisindeyiz. Bu az olan probleme vaktinde neşter vurarak  daha da az hale getirdik. Ama şu an sıfıra yakınız diyebileceğimiz bir seviyedeyiz. Gönül arzu eder ki hiç olmasın. Arkadaşlarımız bu mücadeleyi gerçekten güzel sürdürüyor. Vatandaşlarımızın ve sizlerin de yardımıyla daha da iyi olacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.

 

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Narkotik ve KOM Şube Müdürü Göksel Aydın, "Uyuşturucu ile mücadele sadece kolluk kuvvetlerinin görevi değil. Biz her zaman söylüyoruz yani suçla mücadelede en önemli kısım ailede verilecek eğitim de başlangıç burasıdır. Bizler aslında sonuna gelindiğinde artık müdahale eden kestiğimiz emniyet teşkilatı olarak. Dolayısıyla mücadelede herkesin kendine göre biraz görevi var. Az veya çok ama herkes bununla mücadele etmek zorunda. Çünkü geleceğimizi karartacak en önemli hususlardan bir tanesi bu narkotik suçlar. Ülke olarak ülkemizi hedef alan ve çağın vebası olmasının yanı sıra toplumsal güvenlik sorunudur bu. Narkotik madde kullanımını ve bununla bağlı suçlar toplum yapımıza ve milli ekonomimize büyük zararlar vermekte, toplumsal gelişimimizin önünde ciddi bir tehdit olarak durmaktadır. Ülkemiz coğrafi konumu nedeniyle Asya'da üretilen ve Avrupa'ya transfer edilen eroin kaçakçılığı ile Avrupa'da üretilen ve Asya sevkiyatı yapılan sentetik uyuşturucu ve ana kimyasallar kaçakçılığında transit konumdadır. Bunun yanında sahip olduğu genç nüfus nedeniyle de hedef ülkedir" diye konuştu.

 

Aydın, Çankırı’nın coğrafi konumu hakkında bilgi verirken, Ankara’nın kuzeyinde, güney-kuzey geçiş güzergâhı ve yurdun doğu ile batısını bağlayan D-100 karayolu üzerinde bulunduğunu belirterek  yakalanan narkotik maddelerin bu  geçiş güzergâhı içerisinde olduğunu dile getirdi.

 

Uyuşturucu suçları ilimizde etkin sonuç odaklı her türlü önleyici mücadele ile uyuşturucu ve uyarıcı madde satan, satışa arz eden, kullanan şahıslara yönelik sokak çalışmaları yapılmakta olup, uyuşturucu maddenin sokağa inmeden yakalanmasını amaçlıyoruz” diye konuştu.

 

Aydın, "Yıl içerisinde yaptığımız çalışmalar sonucunda 38,57 gram esrar, 1,28 gram bonzai, 4,54 gram eroin, 107 adet ekstasy, 62 adet sentetik hap, 355,58 gram skunk, 2 kök Hint keneviri bitkisi, suçtan elde edilen gelir miktarı ise bin 622 TL ele geçirildi" şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2031 defa okunmuştur.

Etiketler :
Hasan Harput / 11-07-2019 09:46:00

İlimizde zehir tacirlerine geçit vermeyen İl Emniyet Müdürümüz ve Narkotik Şube müdürümüz ve ekibini bir Çankırılı olarak yürekten kutluyorum Allah yar ve yardımcınız olsun SaygılarımlaFacebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Asayiş-Emniyet Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI