Bugün...Çankırı İl Genel Meclis Başkanlığına Mustafa Çıbık Seçildi
Tarih: 10-04-2019 21:20:44 Güncelleme: 11-04-2019 01:23:44 + -


Gizli oyla yapılan seçim sonrasında Mustafa Çıbık 27 meclis üyesinin 19’unun oyunu alarak İl Genel Meclisi Başkanı oldu. Kamil Çoban ise 8 oy aldı.


Çankırı İl Genel Meclis Başkanlığına Mustafa Çıbık Seçildi

İl Genel Meclisi Başkanı seçildi

 

Çankırı İl Genel Meclisi, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından ilk toplantısını gerçekleştirdi. Yapılan oylama sonrasında Mustafa Çıbık, İl Genel Meclisi Başkanı seçildi.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Genel Meclisi Başkan Vekili Alaattin Demir, "Seçmenlerimiz sandıkta oylarını kullanarak bizleri İl Genel Meclisi üyeleri olarak seçtiler. Bizler de onlara layık olmaya ve parti ayrımı yapmadan önümüzdeki 5 yıllık süreçte hizmet etmeye çalışacağız" dedi. 

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında yoklama yapıldı. Yoklama sonrasında meclis başkanlığı seçimine geçildi. Verilen önergelerle Mustafa Çıbık ve Kamil Çoban aday gösterildi. Gizli oyla yapılan seçim sonrasında Mustafa Çıbık 27 meclis üyesinin 19’unun oyunu alarak İl Genel Meclisi Başkanı oldu. Kamil Çoban ise 8 oy aldı.

 

Seçim sonrasında bir konuşma yapan Mustafa Çıbık, tüm meclis üyelerine teşekkür ederek, "Malumunuz olarak bir yerel seçimleri geride bıraktık. Seçmenlerimiz ilimiz genelinde hizmet etmek üzere bizleri görevlendirdiler. İl Genel Meclisi üyelerimizle birlikte Çankırı’mızın hangi noktasında olursa olsun önceliklerini ön plana alarak bir çalışma yapacağıma inancım tamdır” diye konuştu.

 

Meclis Başkanlığı seçimi sonrasında 1. Başkanvekilliği seçimi yapıldı ve 18 oy alan Ahmet Kaşkaya seçildi. 9 oy da boş çıktı.

 

Meclis 2. Başkanvekilliğine ise Alaattin Demir seçildi. Demir 15 oy alırken Ahmet Akkaya 9 oy aldı 3 oy da geçersiz sayıldı.

 

Meclis katip üyeliklerine ise Harun Tosyalıoğlu, Bekir Kale seçilirken yedek üyeliklere ise Tuğrul Kaya ve İsmail Çimen getirildi. Encümen üyeliklerine ise Ruhi Şeker, Harun Tosyalıoğlu ve İhsan Haydar seçildi.

 

Yapılan seçimler sonrasında Eski İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker görevi Mustafa Çıbık'a devretti. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mustafa Çıbık (Yeni Başkan)

 

Ruhi Şeker (Eski Başkan)
Bu haber 3939 defa okunmuştur.

Etiketler :
Mustafa / 12-04-2019 10:23:00

Ak partiye atılan bir böyük kazık daha. eyy AKP liler hangi vakıt düşeceksiniz Ak partinin yakasından

Doğal çankırılı / 11-04-2019 20:38:00

Yakınen tanırım dünya görüşü sosyal demokrattır, vekil Salim bey ile çok yakın akrabadır, çok önceleride eşi gerçekler kanalı ile belediye meclis üyeliği yaptı sayısız imar hatalarına imza atmış, bir hanımefendidir. Hüseyin GERÇEĞİN torunu Sabri Girozun, merhum kızıdır kamuoyunun bigisine yinede başarılar, olsun kimler o partide siyaset yapmıyorki nefsi erozyona uğramış vagon dolusu insanlar var.

ÇANKIRILI / 11-04-2019 18:18:00

Mustafa iyi insandır.. CHP'li filan değildir. Herkese eşit görev yapar. İnşallah. ALLAH utandırmasın.

sinan / 11-04-2019 13:34:00

Seçilen başkan Chp liye benziyor.

KENAN / 11-04-2019 09:20:00

Cumhurbaşkanı teşkilatlar seçimlerden mesaj alsın demişti. velakin Çankırı teşkilatı yine aymazlığa yattı. Belediye kaybedildiyse İl genel meclisi var denmiş. Orayıda sıfırlatın gari.Facebook Yorum
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI