Bugün...Çankırı İl Jandarma Komutanlığı Helikopter Ve Drone Destekli Trafik Denetimleri Gerçekleştirdi
Tarih: 08-10-2018 16:59:04 Güncelleme: 09-10-2018 16:40:04 + -


İl Jandarma Komutanlığı Sorumluluk Bölgesinde Helikopter Ve Drone Destekli Trafik Denetimleri ses getirdi.


Çankırı İl Jandarma Komutanlığı Helikopter Ve Drone Destekli Trafik Denetimleri Gerçekleştirdi

İçişleri Bakanlığının, '100 Günlük Eylem Planı' kapsamında Çankırı İl Jandarma Komutanlığı, trafik kazalarında can ve mal kayıplarının en aza indirgenmesi amacıyla helikopter destekli trafik denetimi yaparak, trafiği tehlikeye düşüren ve kurallara uymayan araçlar havadan tespit etti.

 

İl Jandarma Komutanlığı Sorumluluk Bölgesinde Helikopter Ve Drone Destekli Trafik Denetimleri

 

Kural ihlali yapan araçları havadan tespit eden ekipler, bu araçları uygulama noktalarına bildirdi. Kontrol noktasındaki güvenlik güçleri de hem helikopterdeki ekipler tarafından hem de drone yardımıyla kural ihlali yaptığı tespit edilen sürücülere cezai işlem uyguladı.

 

İçişleri Bakanlığının Trafik Kazalarını Önleme Projesi kapsamında Çankırı İl Jandarma Komutanlığı Trafik ekipleri, Çankırı ili sorumluluk sahasında bulunan karayolları üzerinde helikopter ve drone destekli yol kontrol ve denetim “Sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme/makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklamak/park etmek”  uygulaması yapılmıştır. (14) araca  Kural ihlalinden dolayı toplam 6.854 TL ceza uygulanmış, (3) araç trafikten men edilmiştir. Yapılan uygulamada toplam (163) araç ve (154) şahıs sorgusu yapılmıştır. Çankırı ili sorumluluk sahamızda trafik kazalarını önlemeye yönelik denetimler aralıksız olarak devam edecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 4655 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Asayiş-Emniyet Kategorisi Haberleri

Çok Okunan Haberler
Son Yorumlanan Haberler
YUKARI