Bugün...Çankırı İl Özel İdaresi Mali Hizmetler Müdürlüğü Kasasına Fareler Dadanmış da Kimsenin Haberi Olmamış!!!
Tarih: 29-03-2018 17:48:27 Güncelleme: 30-03-2018 20:48:27 + -


Çankırı İl Özel İdaresi yöneticilerinin birde bu hatalarını tekrarlamaları, hatalarından ders almamaları, halkı aptal yerine koymalarına devam etmeleri hem bizleri hem de Çankırı halkını derinden üzmektedir...


Çankırı İl Özel İdaresi Mali Hizmetler Müdürlüğü Kasasına Fareler Dadanmış da Kimsenin Haberi Olmamış!!!

Ne Zaman Ders Alacağız?

 

Olayın üstü kapalı kalmaması için konuyu Sayın Valimiz, İl Emniyet Müdürlüğümüz ve Çankırı İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz ile paylaşarak sayfamıza taşımayı, kamuoyunu bilgilendirmeyi vicdani bir görev sayarak edinilen bilgiler doğrultusu ile birlikte yaşananları paylaşalım dedik. Konu ile alakalı haberin yapılmasında sakınca bulunulmadığı, herkesin görevini layıkıyla yapması gerektiği tarafımıza söylendi.

 

-Çankırı’da Yaşanan Olay Bir Utançdır-

 

Çalışan Memur Kurumunu Nasıl Dolandırdı? Kimler Engel Olmadı?

 

Olay patlak vermeden önce Çankırı İl Özel İdaresi Mali Hizmetler Müdürlüğü İle Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Hangi İşlerle Meşguldüler Ne yapıyorlardı? Hesap, defterleri, kasalarını kontrol etmelerini hiç mi akıllarına getirmediler? Kurumun hesaplarını kimler denetliyor acaba? Allah korkuları varsa yeter artık diyoruz.

 

Kayıp Şâhıs Olarak Aranan, Daha Sonra Başka Şehirlerde Olduğu Belirlenen Çankırı İl Özel İdaresi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Çalışanı Şahsa Ulaşılabilindi Mi? Kurumu tarafından hakkında suç duyurusunda bulunuldu mu?

 

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Günlük Olaylar Bülteninin açıklamalarına göre;

 

Olayın Nevi Kayıp Şahıs: B.D

 

Olay Tarih ve saati: 01.03.2018 saat 05:00

 

Müşteki: M.D (Kayıp şahsın babası)

 

Müşteki’nin oğlu olan kayıp şahsın olay saatinde evden ayrıldığı, kayıp şahıs eşini arayarak geleceğini söylemesine rağmen gelmediği, kayıp şahsın çalışmakta olduğu iş yerinede gitmediği, oğlunun başına kötü bir durum gelmesi durumunda müştekinin şikayetçi olduğu belirtilmiş tahkikatın devam ettiği bildirilmiştir.

 

İlerleyen günlerde kayıp şahıs olarak aranan B.D’nin Ankara’nın bir ilçesinde olduğu tespit edilmiş, sahsın ifadesine başvurulmuş; fakat şahsın güvenlik güçlerine kayıp olmadığını, ailesi ile de her hangi bir sorununun bulunmadığını beyan ederek serbest bırakıldığı iddia edilmektedir.

 

Olacak İş Değil, Tesadüfte Olamaz!

 

Geçmiş yıllarda da buna benzer olay yaşanmış, Çankırı İl Özel İdaresi Mali Hizmetler Müdürlüğüne ait çekler kuruma iş yaptığı iddia edilen şahıs tarafından kasadan çalınarak hesabına farklı farklı havaleler gerçekleştirmişti. Soruşturması yapılan bu şahısın ise ise ceza almaması için birileri uğraşmıştı. İşte Çankırı o zamanlarda da bu şekilde idare ediliyormuş meğer.

 

Şikayet Ve İhbar Neden Olayın Üzerinden Geçen 10 Gün Sonra Yapıldı?

 

Gelelim asıl meseleye; Çankırı İl Özel İdaresi yöneticilerinin birde bu hatalarını tekrarlamaları, hatalarından ders almamaları, bizleri aptal yerine koyarak hatalarına devam etmeleri hem bizleri hem de Çankırı halkını derinden üzmektedir... "Parayla pulla, arabayla, marka kıyafetle adam olunmaz" diyerek bu yaşananların hesabını soruyoruz.

 

Kimseyi ötekileştirmiyoruz. Aranan şahsın yakalanmasına yönelik operasyonlar yapıldı mı? Olay resmileştirildi mi?

 

İl Özel İdaresinin yemekhane hesabını boşalttığı, 15 yıllık çalışma arkadaşlarını dolandırdığı konuşulan ve kayıplara karışan B.D hakkında kurum tarafından suç duyurusunda bulunuldu muydu?

 

Kurum yetkililerinin iddiası kafaları karıştırıyor. “Onu bulmamız zor. O artık kayıp değil; fakat hakkında suç duyurusunda bulunuldu ifadelerine yer verildi denilmesi de kafalarda soru işareti bırakır yönündeki açıklamalar tüm moralleri alt üst yapıyor.

 

Edinilen bilgi ve söylenenlere göre de B.D’nın resmi kurumuna karşı suç işlemesine rağmen  kuruma istifa dilekçesi göndermiş olması da çok düşündürücü bir olay. Kurum istifa dilekçesini kabul etmeyerek kurum yetkilileri B.D’nın iş akdinin fesh edildiğini bildirdiler.

 

Çankırı İl Özel İdaresi Mali Hizmetler Müdürlüğü İle Sosyal Hizmetler Müdürlüğü (bunlar âlemin akıllısı ya) soruyoruz “Olay patlak vermeden önce hesap, defterler, kasalar neden kontrol edilmedi? Olay duyulduktan sonra neden hiçbir işlem yapılmadı da Çankırı’da çıkan dedikodulardan sonra işlemlere başlanıldı? Bu yaşananların hesabını kimler verecek? Çankırı İl Özel İdaresi Mali Hizmetler Müdürlüğü İle Sosyal Hizmetler Müdürlüğünün görevleri nelerdir acaba? Senelerdir bu müdürlükler hangi işlerle meşgul idiler? Kuruma karşı bir suç işlenmiş, yemekhane bütçesinin nasıl bir bütçe olduğu bilgileri neden paylaşılmadı?

 

Sessiz Yığınların Sesi Olmaya Devam Edeceğiz. Bundan hiçbir kimsenin şüphesi olmasın. Çankırı’da üstü kapalı hiçbir olay kalmamalı düşüncesiyle mücadelemize devam edeceğiz.

 

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak “Biz kimseye yanlış yapmadık ama bazılarına çok geliyoruz herhalde.”

 

İstiyoruz ki kurumu dolandıran ve bunlara göz yumanlar (her kimse) Adalet Sarayında ve Allah’ın huzurunda hesap versinler. Kimse kusura bakmasın bizler soracağız yetkililer cevap verecek. Haberimizin amacıda kurumu idare eden idarecilerin olayı savsaklamalarıdır. 

 

Açıklamalar biraz uzun oldu ama okurlarımızın haberi okurken sıkılmayacağını zannediyorum. Atalarımızın uzun denemelere dayanan yargılarını, tecrübelerini, bilgece düşünce ya da öğüt olarak ifade eden ve kalıplaşmış biçimleri bulunan kamuca benimsenmiş özlü sözlerdir. İşte baba söz” Devletin (devlet) malı deniz, yemeyen domuz (keriz).
Bu haber 4870 defa okunmuştur.

Etiketler :
HÜRREM KARAAHMETOĞLU / 30-03-2018 11:04:00

Demmekki bey belirsiz meydan ıssız. Alanda bulanın.

melih / 29-03-2018 18:27:00

tam aziz nesinlik memleket :)FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Asayiş-Emniyet Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI