Bugun...Çankırı İyi Parti 4 Mart 2018 Pazar Günü İl Kongresini Gerçekleştireceklerini Duyurdu
Tarih: 23-02-2018 23:15:09 Güncelleme: 23-02-2018 23:35:09 + -


İl Başkanı Kapdan YSK'nın yayımladığı listede olmamaları hakkında açıklama yaptı. Çatlasalar da, patlasalar da İyi Partinin seçime gireceğini iddia etti.


Çankırı İyi Parti 4 Mart 2018 Pazar Günü İl Kongresini Gerçekleştireceklerini Duyurdu

Çankırı İyi Parti İl Başkanlığı 23 Şubat 2018 Cuma günü saat 11:00’da Parti binasında Çankırı’da faaliyet gösteren Ulusal, Mahalli Gazete ve İnternet Medya temsilcileri ile bir araya geldi.

 

İl Başkanı Kapdan YSK'nın yayımladığı listede olmamaları hakkında açıklama yaptı. Toplantıya İl Başkanı Çetin Kapdan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

Kapdan “Vatanımız için mücadele eden tüm şehitlerimize ve gazilerimize minnettarız. Afrinde mücadele eden askerlerimize üstün başarılar diliyorum.” Diyerek sözlerine başladı.

 

İl Başkanı Çetin Kapdan Çankırı İyi parti olarak 7-11 0cak 2018 tarihleri arasında  merkez de dahil 9 ilçe de kongrelerimizi tamamladık. Diğer ilçelerimizde teşkilat çalışmaları devam ediyor. 511 delegemizle 4 Mart 2018 Pazar günü 100. Yıl kültür merkezinde il kongremizi gerçekleştireceğiz. Hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.

 

Kapdan “YSK'nın Resmi Gazete'de yayımlanan kararında, 298 sayılı "Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun" ile 2820 sayılı "Siyasi Partiler Kanunu"nun ilgili maddelerine göre, 1 Ocak'tan en az 6 ay öncesi itibarıyla illerin en az yarısında teşkilat kurdukları ve büyük kongrelerini yaptıkları saptanan 9 partinin seçimlere katılma yeterliliği bulunduğu bildirilmesinin üzerine İyi Parti’nin de seçime girebileceklerini belirtti.”

 

Kapdan “Her ne kadar görmezden gelinse de Çankırı’da ve ülkemiz de İyi Partinin var olduğu ve bir gerçek olduğu, bize göre en hızlı yükselen STK olduğu açık. Yoğun tempomuzla teşkilatımızı tamamladık ve 4 Mart ta kongremizi yapacağız. Bize yetki verildiği tarihten itibaren çalışmalara başladık. YSK seçime girecek siyasi partilere seçmen listelerinin verilmesi sebebiyle İyi Partinin de seçmen listesini vermeyi reddetti. YSK gerekçelendirirken kongreleri tamamlayan partilerin belgelerini almış, yayımlanan listede yasa gereği İyi Parti’nin listede olamayacaklarını açıklamıştı.” Dedi.

 

Büyük kurultayı gerçekleştirme şartı aranıyor.

 

Bu anlamda İyi Parti kongrelerini gerçekleştirmiş Türkiye genelinde de teşkilatlanmalarını tamamlamış partiydi. Seçim kurulunun gerekçesi parti genel merkezimizin de çok hızlı karar almasına neden oldu. Normal bir ülkede yaşamadığımız için normal şartlar altında demokrasi olmadığı için dün başkalarında aranmayan kriterler bizim parti için aranabilir. Çok hızlı biçimde kongrelerimizi gerçekleştirdik. 1 Nisan 2018 itibariyle de büyük kurultayımızı yapmış olacağız.

 

-Kapdan Sert Açıklamada Bulundu-

 

“Şimdi YSK açıklama yapmış seçime girebilmek için kongrelerin tamamlanmış olması lazımmış. Örnek verecek olursak Türkiye de 3 parti 1. olağan kongrelerini bizim yaptığımız gibi yaptı seçime girme hakkı kazandı da, şimdi karşınıza İyi Parti çıkınça mı yeni içat getiriyorsunuz?

 

Kapdan “İyi Parti ne olursa olsun seçimlere girecektir. Çankırı’da da gireceğiz. Çankırı’nın tüm ilçe ve beldelerinde seçime hazır olacağız. İyi Parti Genel merkezimizle yapmış olduğumuz görüşmelerle planlarımız hazırdır. Kamuoyunda algı yaratmaya çalışıyorlar seçime giremeyecekler diye. Açık yüreklilikle söylüyorum çatlasalar da patlasalar da biz seçime gireceğiz. Bu hareketin önünde kimse duramaz. Cumhuriyetin tüm değerleri bu kadar şiddetli taciz ve tehdit altındayken bu partinin yükselişine kimse engel olamaz. Cumhuriyetin değerlerini bu partiye gönül vermiş insanlara ihtiyacı var. Bu ülkede keşke yunan galip gelseydi de biz bunları görmeseydik diyecek kadar alçalan insanlar ziyaret edilebiliryorsa o zaman bu harekete ihtiyaç var.” dedi.

 

Bu gün Türkiye de Şeker fabrikaları satılabiliyorsa, ABD deki dandik bir şirket zengin ediliyorsa bu partiye ihtiyaç vardır.

 

Eskiden Şeker Fabrikaları umut olarak görülüyordu 30 sene once. Çankırı da mitinglerde insanlar şeker fabrikası istiyoruz diye pankartlar açıyordu. 30 yılda ne değişti? Şimdi Şeker Fabrikaları satılıyor. 30 yılda ne değişti alışkanlıklarımız, milli hasretlerimiz değişti. Bu üllkenin değerleri birer birer yok edildi. İnanılmaz şeyler görüyoruz. İçim sızlıyor.

 

İyi Parti İl Başkanı Çetin Kapdan sözlerine şöyle devam etti: “İyi Parti olarak başlangıçta çok büyük bir handikapla başladık ve soru işaretlerimiz vardı; ama şunu açıkca söylüyorum, kuruluşumuzu gerçekleştirmeye adım attığımız ilk günde insanlardan yoğun ilgi oldu. Bugün içinde bulunduğumuz ortam için söylüyorum. İnsanları çocukları ile, işleri ile tehdit ederek birşekilde İyi Parti den uzaklaştırmaya çalışan bir anlayış var. Onlara şunu söylüyorum. Onlarda istedikleri kadar çatlasınlar patlasınlar bizim korkumuz yok. Kaybedecek birşeyimiz de yok, biz kaybedersek ülkemizde kaybedecektir. Biz bu ülkenin kaybedilmesine rıza göstermeyeceğiz. Bu çirkin ahlaksız anlayışı tarihin karanlık sayfalarına iteceğiz.

 

Çankırı’nın Nüfusunun azalması konusunada açıklık getiren kapdan “Türkiyede nüfus sürekli artarken Çankırı nüfusu neden azalıyor? Çankırı Sanayi turizm konusunda ivme yakalamışsa neden sürekli nüfusumuz azalıyor? Buğday, saman, hayvan ithal ediyorsun çiftçi neyapsın? Çiftçi şu anda ürettiğini satsa zarar eder halde. Çiftçiye mazatu Beşbin liraya satarsan çiftçide tarlasını tabiiki ekip biçmez işte bu yüzden tarlalar boş duruyor. Durduğumuz yerde ekilebilir arazimizin 3’te birini boşta bekletiyoruz, köylümüzde köyünden şehre kaçıyor.“ diye şikayette bulundu.

 

Toplantı, basın açıklaması amacına ulşarak son buldu.

 

 

 

 
Bu haber 2438 defa okunmuştur.

Etiketler :
Cengiz Aşkın / 24-02-2018 00:21:00

Mustafa kardeşim basın açıklamamıza göstermiş olduğun ilgi ve alakaya teşekkür ederiz.FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Siyaset Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI