Bugün...Çankırı Kapalı Yüzme Havuzu’nun Yıkımına Başlandı
Tarih: 08-06-2018 09:29:01 Güncelleme: 08-06-2018 09:40:01 + -


İl Müdürü Ekrem Gerginci; Çankırı sporuna hizmet eden yaklaşık kırk yıllık mazisi olan yüzme havuzunun yıkımı öncesi toplanmış bulunmaktayız" dedi.


Çankırı Kapalı Yüzme Havuzu’nun Yıkımına Başlandı

Yıkımına Başlandı

 

1982 yılında Hizmete giren yaklaşık 40 yıl mazisi bulunan Çankırı Kapalı Yüzme Havuzunun yıkım töreni yapıldı. Törene Ak Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, Ak Parti İl Başkanı Celal Kaman, Ak Parti Milletvekili Adayı Salim Çivitçioğlu, İş Adamı Alpay Ünal, personellerimiz ve vatandaşlar katıldı.

 

Havuz yıkılmadan önce İl Müdürü, misafirlere yerine yapılacak olan havuzun detaylarını anlattı. İl Müdürü Ekrem Gerginci’nin konuşmasıyla tören başladı.

 

İl Müdürü Ekrem Gerginci; Çankırı sporuna hizmet eden yaklaşık kırk yıllık mazisi olan yüzme havuzunun yıkımı öncesi toplanmış bulunmaktayız, burada spor yapan ve yüzen insanların anılarını canlandırmaları adına bu töreni düzenleyip kurban kesiyoruz. İnşallah buraya daha modern yeni bir yüzme havuzu yapılacak. Temel atma töreninde de tekrar buluşmak dileğiyle hepinize teşekkür ediyorum dedi.

 

Dua edilip kurbanın kesilmesinin ardından havuzun yıkım işleri başladı.

 

Bu Çankırı Tarihimizde İlk Yaşanan Olay

 

Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ekrem Gerginci, tarihi bir ilke imza attı.

 

Eski Bir Yapı Yıkılırken Kurban Kesilir mi?

 

Kapalı Yüzme Havuzu önünde "Kurban kesimli yıkım töreni” düzenlendi! Çankırı gülünç ve komik bir duruma düşürüldü. Akılarda soru işareti bıraktılar. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ekrem Gerginci’nin programına katılan Çankırılı siyasetçiler, bürokratlar “Ya müdür bey bu kurban kesimi de nerededen çıktı? Bizim bildiğimiz ya bir adak olur onun için keseriz, ya da kurban bayramında kurban kesilir demek akıllarına gelmedi mi acaba?”

 

Bazı ileri görüşlü vatandaşlar ise Gerginci’nin Milletvekili Hüseyin Filiz’in gidişini, tabi seçilirse Salim Çivitçioğlu’nun ise gelişini kutluyor gibi eleştirileriyle birlikte yıkım esnasında kurban kesilmiş olabileceğini değerlendirdiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 4295 defa okunmuştur.

Etiketler :
semih / 11-06-2018 11:59:00

İnşallah dedikleri gibi yeni bir yüzme havuzu yaparlar, birilerine peşkeş kokusu şimdiden sardı dört bir yanı.

Kemal / 11-06-2018 00:33:00

Çankırı da onca yıkım gördüm ilk defa kurban kesilip tören yapıldığığını gördüm ve çok güldüm ben de köyde eski evimi yıkacam bende bir inek keser köy ahalisini toplayıp tören yapayım tüm arkadaşları beklerim :D

ismail / 10-06-2018 23:09:00

Rezillik başka adı yoook, Çankırı bu garip olaylarlamı anılmalı?

Hikmet Nokta / 10-06-2018 19:34:00

Bir garip olay o da benim güzel memleketim de.Sıradan bir bürokrat başta milletvekili olmak üzere İl Başkanı, milletvekili adayı ve diğerlerini gerçekten çok komik duruma düşürmüş. Bence deve kesseler daha iyi olurdu. Komik, ayıp hem de ayıp kere ayıp. Güzel bir sonradan görme örneği.

yaşar istek / 08-06-2018 15:34:00

Eski yapının yıkılması doğru kararda, yerine park yapılması daha uygun olmazmıydı? Orayı kullanacak vatandaş arabasını nereye park edecek?

melih / 08-06-2018 15:03:00

Aziz Nesin'in mübarek ellerinden öperim. Türk insanını çok güzel tarif etmisti % bilmem konusu bilirsiniz :))

mehmet usta / 08-06-2018 10:39:00

Memleketimin haline bak.reklam yapmak için yıkımı bile törenle yapıyolar. Yazıklar olsun. birde oturmuşlar oraya yıkımı izliyorlar. Dünyanın hangi memleketinde vardır böyle bir durum.....YAZIKKKK.....FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Spor Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI