Bugun...Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı Yazılı Basın Açıklamasında Bulundu
Tarih: 29-03-2018 15:36:10 + -


ÇAKÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Yüksel Kol "Üniversitemizin kurulmasının üzerinden geçen 11 yılın sonunda, başlangıçtan bu yana her konuda çok büyük bir mesafe kat ettiği yadsınamaz bir gerçek olmasına rağmen bazı konularda hala sıkıntılar olduğu da aşikârdır." dedi.


Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı Yazılı Basın Açıklamasında Bulundu

Kamuyoyuna Duyuru

 

İlimizin çok değerli Milletvekilleri, Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız ve her zaman biz öğrencileri birinci önceliği olarak gören, bizlerden her konuda desteğini esirgemeyen Saygıdeğer Rektörümüz;

 

Bilindiği gibi şehrimiz sizlerin yaptığı çalışmalar sayesinde bir üniversite şehri olma yolunda emin ve sağlam adımlarla ilerlemektedir. Üniversitemiz; Ankara’ya yakın, sakin, güvenilir ve kolay yaşanılabilir bir şehir olması nedeniyle cennet vatanımızın her köşesinden orta gelirli ailelerin çocukları tarafından yüksek oranda tercih edilmektedir.

 

Bu vesile ile biz öğrencileri Anadolu insanının safiyane duyguları ile misafir eden Saygıdeğer Çankırı halkına ve esnafına en başta teşekkürü bir borç biliriz.

 

Üniversite öğrencisinin bir şehirden temel beklentisi; kalacak yer sıkıntısı olmasın, ev kiraları düşük olsun, ulaşım hizmetleri iyi standartlarda olsun, ucuz olsun ve sosyal imkânları öğrenciye hitap edecek şekilde iyi ve güvenilir olsun yönündedir.

 

Üniversitemizin kurulmasının üzerinden geçen 11 yılın sonunda, başlangıçtan bu yana her konuda çok büyük bir mesafe kat ettiği yadsınamaz bir gerçek olmasına rağmen bazı konularda hala sıkıntılar olduğu da aşikârdır.

 

Örneğin şehir içi ulaşım hizmetlerindeki sefer yoğunluğu ve duraklardaki indirme bindirme konuları, özellikle de şehir içi toplu taşıma ücretleri açısından, Uluyazı Kampüsü şehir merkezi arasında günde 3-4 defa gidip gelmek zorunda kalan öğrenci arkadaşlarımızı oldukça zorlamaktadır.

 

Bu konu ile alakalı, geçtiğimiz günlerde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kent genelinde özel ve kamu toplu taşıma işletmecileri ile yaptığı protokol ile tüm öğrencilere %28 daha ucuz ulaşım imkânı sağlanmış, hem öğrenciler hem de toplu taşıma şirketleri mağdur edilmemiştir.

 

Bu örnek uygulamanın şehrimizin ve belediyemizin şartlarına göre modellenerek öğrenci arkadaşlarımıza bir nebze de olsa ekonomik rahatlama getirebileceği kanaatindeyiz.

 

Konuyu ilimizin saygıdeğer yöneticilerinin ve Çankırı kamuoyunun takdirine bırakıyor, saygılarımızı sunuyoruz.

 

Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı

 

Yüksel Kol=>ÇAKÜ Öğrenci Konseyi Başkanı

 

 

 

 
Bu haber 826 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Ç.K.Üniversitesi Kategorisi Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI